Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Apple vysvětluje proč je iOS kvůli omezením lepší než Android
14.10.2021 Novinky
Apple vysvětluje proč je iOS kvůli omezením lepší než Android
iOS je operační systém, který je doslova utkán z naprostých omezeních, co se týká uživatelsky dostupných úprav. Uživatelé iPhonů nemohou udělat polovi... číst celé
EU tlačí. Apple může být nucen zavést USB-C pro budoucí iPhony
04.10.2021 Novinky
EU tlačí. Apple může být nucen zavést USB-C pro budoucí iPhony
Přestože poslední modely jablečných tabletů, zejména iPad Pro  a iPad mini již disponují standardem USB-C, kalifornský gigant se dlouhá léta brání pou... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Návody
  4. 10 tipů na prodloužení životnosti baterie u iPhone.
17.03.2020
Návody

10 tipů na prodloužení životnosti baterie u iPhone.

Pokud hledáte nejrůznější způsoby, jak prodloužit výdrž baterie ve vašem iPhonu, pak vám přinášíme několik jednoduchých tipů, které vám možná poradí. V případě, že se baterie i nadále vybíjí rychlým tempem, pak je nejjednodušší navštívit naší prodejnu, kde vám baterii vyměníme za novou.

1. Zkontrolujte životnost vaší baterie

K zjištění stavu vaší baterie můžete použít některé z aplikací dostupných v iTunes App Store. Pokud vlastníte počítač Mac, můžete také využít aplikace CoconutBattery, která vám dokáže zjistit stav baterie v iOS zařízení. Pokud je kapacita nižší, než 80% pak navštivte nejbližší servis, nebo místní Apple prodejnu, kde vám baterii vymění. Informace můžete zjistit také přímo v Nastavení na vašem iPhonu v záložce Baterie - Kondice baterie.

2. Snižte jas displeje

Otevřete ovládací centrum na vašem iPhonu a snížte pomocí jednoduchého táhnutí jas displeje. Pokud je to možné, úplně ztlumte obrazovku. Neustálé nastavení jasu na maximum může časem zkrátit napětí vašeho akumulátoru, což vede k poškození.

3. Použijte funkci Auto Brightness

Pokud jste deaktivovali funkci Automatický jas, povolte ji znovu v části Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění-> Prizpůsobení displeje – Automatický jas. Tato funkce zajišťuje, že úroveň jasu odpovídá prostředí, ve kterém se nacházíte. Takže pokud jste doma nebo v zaměstnání, jas se automaticky sníží a prodloužíte tak výdrž baterie.

4. Snižte čas automatického zamknutí

Funkce automatického zámku automaticky vypne obrazovku (a zamkne telefon), pokud ho nepoužíváte. Přejděte na Nastavení -> Displej a jas -> Automatické zamykání a vyberte možnost 30 sekund. Tímto způsobem telefon nebude zbytečně používat baterii, když telefon třeba leží na stole.

5. Pokud je to možné, použijte Wi-Fi

Wi-Fi využívá mnohem méně energie než mobilní připojení. Pokud je to možné, zkuste používat místo dat raději bezdrátové Wi-Fi připojení . V Ovládacím centru klepnutím na na přepínač symbolizující vysílač můžete data vypnout.

6. Používejte režim nízké spotřeby

Systém iOS vás vyzve, abyste povolili režim nízké spotřeby, když telefon dosáhne kapacity 20%. Po úplném nabití telefonu ji ale můžete zapnout ručně. Režim nízké spotřeby šetří energii tím, že zablokuje procesy na pozadí a škrtí váš procesor, aby dodal více výdrže baterie. Pokud používáte režim nízké spotřeby energie, nijak nezatěžujete baterii, což snižuje pravděpodobnost rychlého zhoršení stavu.

7. Nepoužívejte iPhone v extrémních teplotách

iOS zařízení fungují nejlépe mezi 0 ° až 35 °C. Extrémní chlad a teplo mohou negativně ovlivnit baterii a životnost se může rychle zhoršit. Pokud tedy přijdete z chladného prostředí, ideálně telefon mějte vypnutý několik minut, než se hladina srovná. Pokud je venku opravdu velká zima, telefon se vám může automaticky vypnout.

8. Tipy pro dlouhodobé ukládání iPhonu

V případě, že máte svůj druhý telefon jako záložní, pak je třeba taktéž dodržovat určité podmínky. Společnost Apple na svých stránkách doporučuje udržovat nepoužívaný telefon s kapacitou 50% – neponechávejte telefon delší dobu s úplným nabitím či úplným vybitím. V případě, že je baterie plně nabita, může dojít při nepoužívání ke zkrácení její životnosti. Pokud bude delší dobu vybitý, pak může dojít k tomu, že se bude kapacita rychleji ztrátet, jelikož energii prostě neudrží.

9. Tipy nabíjení

Lithium-iontová baterie je velmi náchylná a záleží na způsobu dobíjení. Teplo a přebití zhoršuje životnost iPhonu, pokud používáte robustní pouzdra, během nabíjení jej vyjměnte, jelikož taková pouzdra zachycují teplo, což není pro baterii dobré. Vyzkoušejte také pomalejší nabíječky, zatímco iPhone můžete dobít 29W adaptérem z MacBooku, nejlepší je používat 5W nabíječku dodávanou s iPhonem. Pokud nabíjíte telefon přes noc, rychlostní rozdíl stejně nepoznáte.

10. Další tipy

Ujistěte se, že ve svém telefonu nepoužíváte beta verze a vyhněte se instalaci prvního vydání nové verze systému iOS. Obvykle se chyby vyřeší až po několika týdnů po spuštění. Zakažte aktualizace aplikací na pozadí a přístup k umístění pro aplikace, které ji nepotřebují. Vašemu zařízení to rozhodně pomůže.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.