Apple bazarová Jednička! Hledáš MacBook Pro či Air?
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Návody
  4. 10 tipů pro iPhone, které by měl každý znát

10 tipů pro iPhone, které by měl každý znát

Operační systém iOS nabízí s každou aktualizací další zajímavé vychytávky, které při každodenním používání rozhodně oceníte. V níže přiloženém videu od zahraničního portálu 9to5Mac si můžete prohlédnout celkem deset skvělých tipů a triků pro iPhone, o kterých jste možná ani nevěděli. Máte tip na zajímavou funkci, o které jsme se v tomto článku nezmínili? Pak rozhodně piště do komentářů.

Automatické vyplnění bezpečnostního kódu

Bezpečnostní kódy jsou běžnou součástí přihlášení k oblíbeným webovým stránkám, aplikacím a službám. Zabezpečovací kód „Autofill“ usnadňuje práci s těmito kódy pomocí klávesnice iOS QuickType pro odesílání kódů jedním klepnutím. Jakmile tedy dorazí ověřovací SMS zpráva, nad klávesnicí se automaticky objeví řádek s bezpečnostním kódem, na který stačí kliknout.

Režim Trackpad

Režim Trackpad umožňuje uživatelům při úpravě textu přesně přesunout textový kurzor na přesnou pozici. Ještě nedávno fungovala tato vychytávka pouze u iPhonů s podporou 3D Touch, nicméně s příchodem iOS 12 můžete využít této možnosti na jakémkoliv zařízení. Stačí na klávesnici dlouze podržet prst, kdy dojde k skrytí jednotlivých kláves.

Rychlé přepínání mezi dvěma aplikacemi

Snadné přepínání mezi dvěma aplikacemi pomocí gesta ukazatele. Pokud se chcete vrátit k předchozí aplikaci, stačí posunout prstem v levém dolním rohu. Tímto způsobem můžete snadno listovat v předchozích relacích, aniž byste museli používat domovské tlačítko, případně aplikace vypínat a spouštět přes ikonu na ploše.

Přesunutí více aplikací najednou

Systém iOS 11 přidal skvělou funkci Drag Drop, přičemž můžete na svém iPhonu či iPadu přesunout více aplikací najednou. Podržte dlouze prst na první ikonce aplikace, kterou budete chtít přesouvat a zároveň druhým prstem jednou klikněte na další aplikace, které se mají hromadně označit. Lze také přepínat mezi obrazovkami a následně pro všechny vytvořit složku, nebo je vložit do již vytvořené složky.

Označení/zrušení výběru více fotografií

V režimu výběru v aplikaci Fotografie můžete přetáhnout prst přes více fotografií a rychle vybrat nebo zrušit výběr snímků.

Dosah na celou plochu displeje

Pokud máte větší zařízení, ať se jedná o iPhone XS Max, nebo iPhone XR, můžete využít funkce přístupnosti, kdy se obrazovka posune do spodní části displeje a vy tak můžete snadno ovládat prvky, na které byste jinak používáním v jedné ruce nedosáhli. Stačí přejít do Nastavení – Zpřístupnění – Dosah a přepnout ikonku. Pak už se stačí vrátit zpět do aplikace a lehkým posunem ve spodní části obrazovky posunout prstem směrem dolů.

Spotlight jako převodník kurzu měny

Ačkoli většina uživatelů iPhone si je vědoma, že Spotlight existuje, nemyslím si, že každý si je vědom toho, kolik energie skutečně vlastní. To může udělat téměř neomezené množství věcí, včetně real-time měny konverze, aritmetika, váhové konverze, vyhledávání na webu, a ještě mnohem více.

Tisk do PDF

I když nevlastníte tiskárnu podporující technologii AirPrint, funkce tisku v systému iOS vám umožní snadno tisknout ve formátu PDF pomocí jednoduchého gesta pro klepnutí nebo 3D dotyku. To je jeden z iPhone tipy, které používám nejvíce.

Odeslání hesla přes AirDrop

Potřebujete sdílet heslo s přítelem nebo členem rodiny? Jednoduše stiskněte tlačítko Heslo v Nastavení → Hesla a účty a zvolte možnost AirDrop pro její bezdrátové odeslání.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena