10 vynikajících tipů a triků pro Touch Bar u MacBooku Pro
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
26.05.2023 Návody
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
Nemáte jistotu, jak začít s Apple Numbers na Macu? Pro podnikání i osobní využití je Numbers praktickou tabulkovou aplikací, která je součástí macOS. ... číst celé
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
05.04.2023 Návody
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
Situací, kdy jako majitel iPhonu nebo iPadu potřebujete zjistit IMEI může být hned několik. Proto byste měli zaručeně znát jednotlivé způsoby, jak sér... číst celé
MacBook a jeho hlavní výhody. Proč je tak oblíbený?
13.03.2023 Novinky
MacBook a jeho hlavní výhody. Proč je tak oblíbený?
Od představení prvního MacBooku uplynulo již 17 let, přičemž se tento kousek přenosného počítače od Applu stal velmi popuárním mezi uživateli po celém... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Návody
  4. 10 vynikajících tipů a triků pro Touch Bar u MacBooku Pro
02.03.2021
Návody

10 vynikajících tipů a triků pro Touch Bar u MacBooku Pro

Přestože si Touch Bar většina fanoušků představí pouze jako proužek dotykové obrazovky na klávesnici přenosných počítačů MacBook Pro, jedná se o jednu z nejkontroverznějších inovací společnosti Apple v posledních letech. Pokud víte, jak ho správně používat, může být v mnoha ohledech velmi užitečný. Pomůže vám v situacích, kdy chcete přenášet soubory přes AirDrop, měnit zobrazení souborů ve Finderu, nebo pracovat intuitivně v konkrétních aplikacích. Přinášíme vám několik užitečných tipů pro tento "dotykový řádek" který zvýší nejenom vaši produktivitu práce.

1. Posunutím nastavíte hlasitost nebo jas

Pro změnu hlasitosti nebo jasu nemusíte opakovaně poklepávat. Můžete se dotknout příslušného tlačítka na dotykové liště a posunout jej doprava nebo doleva.

Posunutím nastavíte hlasitost nebo jas na dotykové liště Mac

Poznámka : Pokud jste povolili přiblížení dotykové lišty v části Předvolby systému → Usnadnění → Zvětšení, výše uvedený tip nebude fungovat, protože stisknutím dotykové lišty se zobrazí ve spodní části obrazovky MacBooku.

2. Přizpůsobte dotykovou lištu

Touch Bar je snadno přizpůsobitelný, takže si můžete zvolit pouze konkrétní možnosti zobrazení, odebírat položky a tak dále přesně podle vašich představ. Jak na to?

  1. Klikněte na logo Apple a vyberte Předvolby systému .
  2. Vyberte klávesnici.
  3. Klikněte na Přizpůsobit ovládací proužek.
  4.  Nyní je přidejte přetažením možnosti dolů. Chcete-li jej odebrat, přetáhněte ikonu (pomocí trackpadu nebo myši) nahoru z dotykové lišty na obrazovku.

V Předvolbách systému vyberte Klávesnice a klikněte na Přizpůsobit ovládací proužek v systému Mac

Přizpůsobte dotykovou lištu na Macu

3. Přizpůsobte dotykovou lištu pro konkrétní aplikace

Některé vestavěné aplikace, jako je Finder, Safari, Mail a aplikace třetích stran, jako je Photoshop, mají možnosti přizpůsobení pro dotykovou lištu. Chcete-li zjistit, zda aplikace podporuje vlastní ovládací prvky dotykové lišty a přizpůsobit ji, otevřete aplikaci a na horním panelu nabídek klikněte na Zobrazit. Dále klikněte na Přizpůsobit dotykovou lištu.

Přizpůsobte dotykovou lištu pro konkrétní aplikace

4. Pořiďte snímek obrazovky

Nástroj pro vytváření snímků obrazovky Mac zabere až moc místa na liště. Pokud však prostor využijete pro jinou funkci, stiskněte klávesy Command + Shift + 6

5. Touch Bar pouze pro funkční klávesy

Používáte často funkční klávesy a přejete si, aby byla tato jediná věc neustále viditelná na dotykové liště? Pokud ano, zde je postup.

  1. Otevřete Předvolby systému a klikněte na Klávesnice .
  2. Klikněte na rozevírací nabídku pro „ Touch Bar shows “ a vyberte klávesy F1, F2 atd .Touch Bar nepoužívejte k ničemu kromě funkční klávesy

6. Návrhy psaní na dotykovém panelu MacBook Pro

Když něco zadáváte, na dotykové liště se zobrazuje prediktivní text, stejně jako u iPhone. Klepnutím na něj můžete dokončit věty. Pokud text nevidíte, klepněte na ikonu klávesnice na dotykové liště.

Použijte návrhy na psaní na MacBooku Touch Bar

7. Používejte emodži snadno díky dotykové liště

Existuje několik způsobů, jak používat emodži na Macu. Touch Bar to ale umožňuje velmi snadno. Při psaní (ve většině aplikací) se na dotykové liště zobrazí ikona emodži. Klepnutím na něj zobrazíte několik emodži a použijete je.

Používejte emodži snadno z dotykové lišty Mac

8. Zjistěte více o skrytých nástrojích pro formátování

Touch Bar má při psaní skryté nástroje pro formátování (protože Touch Bar zobrazuje prediktivní obrazovku). Chcete-li zobrazit nástroje pro formátování, jako je tučné písmo, kurzíva, typ písma atd., Klepněte na tlačítko> na dotykové liště. Když navíc vyberete slovo nebo větu, na dotykové liště se automaticky zobrazí nástroje pro formátování.

Další informace o skrytých nástrojích pro formátování na dotykové liště Mac

9. Použijte dotykovou lištu pro AirDrop, rychlé zobrazení, štítky

Když vyberete soubory ve vyhledávači, na obrazovce se zobrazí možnosti, jako je rychlé zobrazení, sdílení, tagy atd. Klepnutím na jednu je rychle využijete.

 Pomocí dotykové lišty Mac můžete snadno AirDrop, Quick View, Tags

 

10. Safari + Touch Bar = Fine combo

Zdá se, že když spustíte Safari, dostane Touch Bar nový život. Uvidíte různé možnosti, které vám umožní otevřít nové karty, rychle spustit oblíbené webové stránky, procházet otevřenými kartami, hledat atd. Většina možností je celkem přímočará a jakmile je uvidíte, je snadné si na ně zvyknout.

Při používání Safari používejte dotykovou lištu Mac

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena