10 způsobů, jak zabezpečit své Apple ID na iPhonu, iPadu a Macu
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
26.05.2023 Návody
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
Nemáte jistotu, jak začít s Apple Numbers na Macu? Pro podnikání i osobní využití je Numbers praktickou tabulkovou aplikací, která je součástí macOS. ... číst celé
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
05.04.2023 Návody
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
Situací, kdy jako majitel iPhonu nebo iPadu potřebujete zjistit IMEI může být hned několik. Proto byste měli zaručeně znát jednotlivé způsoby, jak sér... číst celé
MacBook a jeho hlavní výhody. Proč je tak oblíbený?
13.03.2023 Novinky
MacBook a jeho hlavní výhody. Proč je tak oblíbený?
Od představení prvního MacBooku uplynulo již 17 let, přičemž se tento kousek přenosného počítače od Applu stal velmi popuárním mezi uživateli po celém... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Návody
  4. 10 způsobů, jak zabezpečit své Apple ID na iPhonu, iPadu a Macu
26.12.2022
Návody

10 způsobů, jak zabezpečit své Apple ID na iPhonu, iPadu a Macu

Vaše Apple ID je primárním klíčem ke všem službám kalifornské společnosti, jako je App Store, Apple Music, iCloud a další. Kromě toho obsahuje vaše kontaktní, platební a bezpečnostní informace, které v těchto službách používáte. Proto musíte mít své Apple ID v naprostém bezpečí. Pojďme zjistit, jak můžete maximálně zabezpečit Apple ID na iPhonu, iPadu a Macu.

Použijte dvoufaktorovou autentizaci

Aby bylo Apple ID bezpečnější, je nutné povolit 2FA. Pokud tedy někdo jiný zná vaše heslo, zajistí, že k vašemu Apple ID budete mít přístup pouze vy. Ověřovací kód je vyžadován, když se kdokoli přihlásí pomocí svého Apple ID a hesla na novém zařízení.

Budete také dostávat upozornění na svá důvěryhodná zařízení. Chcete-li zabezpečit Apple ID na iPhonu, iPadu nebo Macu pomocí 2FA, ověřte alespoň jedno důvěryhodné telefonní číslo, abyste mohli přijímat ověřovací kódy prostřednictvím textových zpráv nebo automatických telefonních hovorů. Pokud jste své Apple ID vytvořili na iOS 13.4, iPadOS 13.4, macOS 10.15.4 nebo novějším, dvoufaktorové ověřování je ve výchozím nastavení povoleno. Jak snadno a rychle nastavit tento způsob ověřovování najdete přímo na stránkách Applu.

Udržujte své heslo Apple ID a OTP v soukromí

Možná už víte, že sdílení hesel a OTP je třeba se za každou cenu vyhnout. Pro ochranu vašeho Apple ID a všech citlivých dat Apple nařizuje používat bezpečné heslo s osmi nebo více znaky, včetně velkých a malých písmen a alespoň jednoho čísla.

Pamatujte, že Apple nikdy nepožaduje bezpečnostní údaje vašeho účtu. Když se však obrátíte na podporu Apple prostřednictvím chatu, telefonu nebo e-mailu, zástupce může požádat o ověření vašeho Apple ID. Také když se přihlašujete pomocí svého Apple ID, nezveřejňujte své heslo, ověřovací kódy a další informace o zabezpečení účtu. Osobně doporučuji nepoužívat heslo k Apple ID pro jiné online účty.

Nesdílejte své Apple ID údaje

I přestože je v dnešní době velmi rozšířené sdílení účtů, kvůli online bezpečnosti se v tomto případě u Apple ID účtů stejné metodě raději vyhněte. Nedovolte nikomu, ani členům rodiny, používat vaše Apple ID. Tímto způsobem poskytujete někomu jinému přístup k vašemu účtu s osobním materiálem.

Pokud tedy váš účet vytvořil někdo jiný, změňte heslo, aby bylo vaše Apple ID v bezpečí. Přečtěte si, jak obnovit heslo k Apple ID klidně přímo na stránkách Applu, kde je postup detailně rozepsaný.

Alternativně můžete nastavit Family Sharing pro sdílení nákupů z App Store, předplatných, rodinného kalendáře, Apple Books atd. Kromě toho je sdílení fotografií na iCloudu skvělou volbou pro sdílení alb.

Udržujte informace o svém účtu aktuální

Vždy si zkontrolujte, zda se ve vaší doručené poště nenacházejí zprávy související s Apple ID. Když váš účet zaznamená nějaké změny, jako je přihlášení na novém zařízení nebo resetování hesla, Apple vás upozorní prostřednictvím e-mailu, textových zpráv nebo push notifikací.

Upozornění na neznámé pokusy o přihlášení naznačují, že někdo získal nebo se pokouší získat přístup k vašemu účtu, který jste neautorizovali. Pokud jste to vy, autorizujte ověření nebo si okamžitě změňte heslo. Z tohoto důvodu je důležité udržovat své kontaktní údaje aktuální. Také doporučuji změnit heslo k Apple ID, pokud jste jej vytvořili již dávno.

Přidejte obnovení účtu a starší kontakty

Apple navrhuje přidat kontakty pro obnovení, které vám pomohou s resetováním hesla Apple ID. Kontakty pro obnovení vám pomohou znovu získat přístup k vašemu účtu, pokud zapomenete heslo nebo máte zařízení uzamčené. Na druhou stranu můžete vybrat jednotlivce jako starší kontakty v programu Digital Legacy. Mohou tak získat přístup k vašemu účtu Apple ID v případě vaší smrti. 

Vygenerujte pro svůj účet klíč pro obnovení

Apple vám umožňuje vytvořit obnovovací klíč pro resetování hesla k účtu nebo obnovení přístupu k vašemu Apple ID. Proto můžete mít větší kontrolu nad zabezpečením svého účtu. Obnovovací klíč je 28místný kód vytvořený náhodně a uložený na bezpečném místě. Místo toho, abyste měli jiné zařízení přihlášené pomocí svého Apple ID, použijte k resetování hesla k účtu obnovovací klíč.

Spravujte aplikace a zařízení propojená s vaším Apple ID

Aby bylo vaše Apple ID bezpečnější, odstraňte všechna nerozpoznaná zařízení spojená s vaším Apple ID. Odstraněním neznámého zařízení zajistíte, že nebude moci získat ověřovací kódy ani přistupovat k iCloudu a dalším službám Apple. Zkontrolujte tedy aplikace spojené s vaším Apple ID přímo přes Nastavení → Apple ID → Heslo a zabezpečení → Aplikace využívající Apple ID. Následně se objeví seznam aplikací. Pokud chcete seznam spravovat, klepněte na Upravit, čímž se zobrazí aplikace s červeným mínusem. Vyberte ten, který chcete odpojit, a klepněte na Smazat.

Nastavte přístupový kód na všech svých zařízeních Apple

Pokud máte se svým Apple ID propojeno více zařízení, použijte Face ID nebo Touch ID spolu s přístupovým kódem nebo heslem zařízení. Svůj iPad můžete zabezpečit přístupovým kódem nebo přihlašovacím heslem na Macu, abyste pomohli ochránit svá data v zařízení.

Také použijte Face ID pro přístup k Apple Pay a dalším aplikacím a ověřte automatické vyplňování hesel atd. Chcete-li to provést, přejděte na svém iPhone do Nastavení → Face ID & Passcode a upravte nastavení pro větší zabezpečení.

Pravidelně aktualizujte software

Apple spouští pravidelné aktualizace softwaru, které implementují opravy chyb, nové funkce a důležité bezpečnostní záplaty. Kdykoli je k dispozici aktualizace iOS, watchOS, iPadOS, macOS nebo tvOS, nezapomeňte své zařízení aktualizovat. Můžete jej zapnout podle následujících kroků. Nejnovější dostupné verze najdete v Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru.

Při prodeji staršího zařízení buďte opatrní

Pokud dáváte pryč svá použitá zařízení Apple, nezapomeňte provést některá bezpečnostní opatření. Přečíst si můžete přímo na stránkách Applu, co udělat a jak správně postupovat v případě, že prodáváte svůj starší iPhone nebo Mac. Díky tomu se nedostane nový vlastník k vašim osobním údajům.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena