- Štítky blogu
- Apple
- Mac
- iPhone
- MacBook
- iOS
- návod
- macOS
- MacOS
- triky
- MacBook Pro
- macos
- tipy
- macbook
- iphone
- apple
- iPad
- iOS13
- Kuo
- smartphone
- laptop
- iOS 16
- MacBook Air
- AirPods
- USB-C
- iPhone 11
- Silicon
- mac
- Monterey
- Tim Cook
- Windows
- předpověď
- iPhone 9
- upgrade
- Touch Bar
- Apple Silicon
- Keynote
- Apple Arcade
- M1
- Touch ID
- App Store
- tip
- Mac PRO
- iPhone 14
- Catalina
- navod
- Macbook
- PC
- iPadOS
- produkty
Potřebujete poradit?

4 skvělé vynálezy Applu, o kterých možná nevíte
Na internetu se nedávno objevila informace, že si společnost Apple nechala od roku 2000 zaregistrovat celkem 248 patentů souvisejících s automobily. Vzhledem k tomu, že si kalifornský gigant údajně převzal vozidlo již před osmi lety, tedy v roce 2014, situace napovídá skutečnosti, že Apple na projektu stále pracuje. Nicméně, stejně jako u jiných zařízení: Apple má spoustu skvělých vynálezů, které ještě nebyly implementovány do zařízení. Inovace nás pravděpodobně čekají v příštích letech, protože je inženýři z Cupertina pečlivě dávkují a snaží se nevylévat z rohů hojnosti jako jiní výrobci. Zapátrali jsme v patentech Applu a našli jsme některé docela zajímavé. O které se konkrétně jedná?
Odemknutí Apple Watch
Apple už přišel s celkem pohodlným a spolehlivým způsobem odemykání – Face ID. Pravda, má to i své nevýhody: skener uživatele zahaleného v roušce dlouhou dobu nepoznal. Apple byl s tím tak přetažen, že tuto funkci přidal až na konci pandemie. Společnost má však jiné způsoby, jak se zlepšit: jedním z patentů společnosti je rozpoznávání vzorů žil. Tím se zlepší algoritmus, aby vaše dvojče nemohlo odemknout iPhone.
Tento vynález však míří spíše na Apple Watch: optický senzor bude například schopen rozpoznat žíly na paži nebo jiné charakteristické rysy. A jaká je to velmi dobrá věc! Pravda, je tu jedna nuance: vynález pravděpodobně nepočítal s přítomností kožních lézí (jizvy a rány), tetování a mateřských znamének, takže teoreticky to vše může fungovat trochu nepřesně. Oppo a LG však již takový analog mají : systém vytvoří mapu žil, zaznamená jejich tloušťku, aby potvrdil identitu. Na smartphonu bude možné „osvítit“ dlaň výkonnou baterkou. Opět neexistují žádná data o tom, kdy se technologie stane mainstreamem.
Frekvence obrazovky iPhone
Jeden z patentů popisuje neobvyklou zobrazovací technologii související s obnovovací frekvencí obrazovky. Apple chce vyvinout takovou obrazovku, aby dokázala produkovat různé obnovovací frekvence v různých částech displeje. Proč je to potřeba? Je to velmi jednoduché: řekněme, že vaše obrazovka běží na frekvenci 120 Hz. Tento indikátor vážně ovlivňuje rychlost vybíjení baterie. Ale co když je 120 Hz pouze v oblasti displeje, kterou používáte? Jak si pamatujete, celá plocha obrazovky smartphonu není využívána moudře. Proto bude plynule fungovat pouze tam, kde se ho v daný okamžik dotknete. Díky tomu baterie vydrží déle.
Inteligentní budík pro iPhone
Další zajímavý vynález od Applu souvisí se sledováním spánku. Můžete si tedy nastavit budík a dopřát si dostatek spánku. Ten se samozřejmě podobá režimu spánku na iPhonu, nicméně v něm si sami nastavíte správný čas probuzení. Tento patent se týká toho, aby iPhone nebo Apple Watch sledovaly váš čas spánku a posunuly čas vašeho probuzení. Pokud jste například šli spát ve 23:00 a usnuli jste až v 00:00, budík nezazvoní v 7, ale v 8 ráno.
Jedná se o chytrý budík z první generace Mi Band, to vše je samozřejmě na rozdíl od fitness náramku přizpůsobitelné. Takový patent navíc znamená, že si smartphone bude pamatovat vaše každodenní zvyky před spaním: procházení sociálních sítí, čtení knih, poslech hudby a tak dále. Bude tedy vědět, že půjdete brzy spát, a nabídne vám, abyste si sami nastavili čas buzení nebo to udělali automaticky, pokud nastavení ignorujete.
Chytré brýle Apple – funkce
O brýlích pro virtuální realitu Apple koluje tolik spekulací, že za všemi zapomínáme na funkce zařízení. K čemu jsou potřeba? No, řekněme na celý život v metavesmíru. Náhlavní soupravu VR od společnosti Apple lze použít v autonomních a bezpilotních vozidlech, kde jsou všichni lidé cestujícími. Podle Applu může virtuální realita také pomoci s řízením a dokonce se zbavit oken v autech, protože ve výchozím nastavení nejsou bezpečná.
Říká se také, že cestující si může přizpůsobit preference, které chce zažít, jako je požadavek na relaxační nebo vzrušující prostředí. Náhlavní souprava VR také pomůže určit, jak se cítíte: to pomůže vyhnout se nehodám, protože všechna data o pohodě řidiče budou na očích ostatních cestujících.