5 Apple produktů, které nelze opravit. Znáte je všechny?
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. 5 Apple produktů, které nelze opravit. Znáte je všechny?
23.06.2022
Novinky

5 Apple produktů, které nelze opravit. Znáte je všechny?

Přestože se podle žebříčku řadí produkty od Applu mezi nejméně poruchové v porovnání s konkurenčními modely a je velmi těžké je bez cíleného vědomí nenávratně poškodit, existují spotřební modely příslušenství, které lze označit jako jednorázové, nebo jako zboží s nerentabilní opravou, což Applu nahrává do karet a marketingu.

Jedná se samozřejmě o gadgety s jinou pořizovací hodnotou, než třeba iPhone či Macbook, avšak pokud se vám podaří poškodit Apple Pencil, nebo sluchátka AirPods, pak je jediným řešením pořídit nový kus a nemusí se jednat jen o fyzické poškození, ale o běžnou věc, jako je třeba vadná baterie, nebo jiný komponent, který přestane fungovat.

Apple Pencil. Produkt bez možnosti opravy.

Nejvíce diskutovaným produktem je Apple Pencil, který používají výhradně majitelé iPadů. Přestože se v porovnání s první generací mnohonásobně zvýšila spolehlivost, pořád je to doplňkový gadget, který může kdykoliv selhat. Nejvíce dochází k opotřebení akumulátoru a jakmile k takovému problému dojde, nejjednodušší cesta je pořídit si nový kus. Standardně se totiž baterie v pencilu nemění, jelikož ji nelze bez vyříznutí pouzdra vyjmout.  Věc se má tak, že Apple vytváří většinu svého příslušenství se skvělým designem, ale obětuje udržitelnost: Apple Pencil má tělo z jednoho kusu, které nelze opatrně otevřít, abyste se dostali k obsahu. Jediným způsobem je rozbít plastový povlak na horní straně, ale zpět do původní formy ho už nedostanete.

iFixit แกะ Apple Pencil โชว์บอร์ดพับได้ พร้อมให้คะแนนความยาก 1/10

Zdroj obrázku: iFixit.com

Klávesnice od Applu? Nemá žádné spoje.

Jak bylo uvedeno výše, spotřební Apple příslušenství nelze běžným způsobem opravit. Jakákoli klávesnice je toho ideálním příkladem. Například Smart Folio pro iPad: klíče lze vyjmout a očistit od prachu, ale nic víc. Nepůjde to úhledně rozebrat z toho důvodu, že se jedná o slepenou vrstvu vnější části a těla, takže Smart Folio nelze opravit. Pokud tedy dojde ke kterémukoliv poškození, pak je jednodušší vyměnit ji za novou.

An X-Ray View of Apple's Magic Keyboard for iPad Pro - MacRumors

Zdroj obrázku: MacRumors.com

Opravit AirPods je slušný oříšek.

Za 6 let, co AirPods na trhu již existují, některé společnosti našly způsob, jak vyměnit baterii opatrným odstraněním pouzdra. Je to však extrémně obtížné a nemáme tušení, na kolik takový servis vychází. Kromě toho Apple neuznává žádný způsob opravy sluchátek AirPods - zejména kvůli tomu, že jeji design není takovému zákroku uzpůsoben.

AirPods X-ray : r/airpods

Zdroj obrázku: Reddit.com

Demontáž AirPods je extrémně obtížná, při montáži se v továrně spotřebuje velké množství lepidla a součásti uvnitř sluchátka jsou blízko u sebe, takže se velmi snadno poškodí. Při výměně se používají neoriginální baterie, které mohou brzy vypovědět službu. Mimochodem, to platí i pro AirPods Max, u kterých lze pouze nahradit odnímatelné náušníky nebo čelenku.

HomePod. Další produkt na seznamu.

Chytré reproduktory od Apple jsou stacionární zařízení, které vždy stojí na místě a hrozí mu pouze pád na podlahu nebo spálení v důsledku přepětí. Specialisté z iFixitu však HomePod rozebrali: ukázalo se, že přístup do „vnitřku“ je extrémně obtížný a pro demontáž je nutná pilka. V pouzdře bylo použito hodně lepidla, které znesnadňuje demontáž. Na druhou stranu to naznačuje, že HomePod má zvýšenou odolnost. Reproduktor ale nebude možné bez poškození rozebrat.

Apple Homepod mini, Space Grey O2 TV HBO a Sport | CZC.cz

Zdroj obrázku: Google.com

To samé platí i pro HomePod mini: síťka se v něm také špatně sundává, vrchní touchpad nejde sundat bez poškození. Na rozdíl od starší verze HomePod mini ani nevytahuje napájecí kabel a vnitřní komponenty jsou k sobě připájeny.

Lokalizační přívěsek AirTag. Lze jej rozebrat?

Lokalizační přívěsek AirTag se snadno používá, ale právem je považován za jeden z nejproblematičtějších gadgetů od Apple. Například kvůli případnému servisu. Obecně je těžké si představit, že by to někdo mohl opravit, stačí řešit pouze výměnu akumulátoru. AirTag však nelze rozebrat - pouzdro je malé, vše uvnitř je velmi pevně zabaleno a na ochranu před vodou je použito velké množství lepidla, což znemožňuje demontáž.

The Preliminary iFixit report with X-Ray Imagery on Apple's AirTag has been  posted - Patently Apple

Zdroj: iFixit.com

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena