5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Jak skrýt IP adresu v Safari na iPhone, iPadu a Macu
29.11.2022
Jak skrýt IP adresu v Safari na iPhone, iPadu a Macu
Společnost Apple vám umožňuje skrýt vaši IP adresu v prohlížeči Safari, aby škodlivé strany nebo reklamní korporace nezneužívaly vaše osobní údaje. Ta... číst celé
Jak ovládat MacBook pouhým pohledem
14.11.2022 Návody
Jak ovládat MacBook pouhým pohledem
Společnost Apple již několik let propaguje sekci „Universal Access“ na každém ze svých zařízení. Pomocí této speciální technologie mohou lidé se zdrav... číst celé
Které celebrity a známé osobnosti používají iPhone?
24.10.2022 Novinky
Které celebrity a známé osobnosti používají iPhone?
Pokud bychom se rozhlédli na sociálních sítích a začali sledovat život některé ze světových celebrit či známých osobností, snadno zjistíte, že nejvíce... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. 5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu
24.09.2022
Novinky

5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu

Bez ohledu na to, jak moc stabilní je podle Applu nejnovější aktualizace iOS 16, i přesto se najdou uživatelé, jejichž iPhone postrádá 100% autonomii. Důvody, které vedly ke zkrácení doby provozu smartphonů však v tomto případě leží ve zcela jiné rovině. V případě, že se váš iPhone po aktualizaci na iOS 16 začal rychleji vybíjet, s největší pravděpodobností to není o problémech systému, ale o složení své funkčnosti, která zvyšuje spotřebu energie. Vybrali jsme pro vás celkem pět funkcí aktualizovaného operačního systému, které nejvíce spotřebovávají baterii na vašem telefonu.

Odstraňte duplicitní fotografie na iPhone

V iOS 16 vývojáři Applu výrazně upgradovali aplikaci Fotky z hlediska neuronových sítí a strojového učení. Dostala řadu vestavěných nástrojů, které jsou zodpovědné za rozpoznání toho, co je na obrázcích vyobrazeno, vyhledání a odstranění duplikátů, zjišťování textu, jeho překlad a mnoho dalších manipulací. To vše má na svědomí blok Neural Engine, který je nedílnou součástí procesorů řady A a ať se vám to líbí nebo ne, spotřebovává spoustu energie. Navíc ho spotřebovává i v pasivním režimu.

Koneckonců, musíte analyzovat obrázky. A čím více jich je, tím více času zabere analýza. Protože jinak účinná detekce duplikátů nebude fungovat. Apple proto doporučuje na iPhonu zapnout Wi-Fi a po připojení k nabíjení jej nechat na noc v tomto stavu, i když se smartphone ještě nevybil. To bude nejlepší způsob, jak zabránit předčasnému vybití: optimalizované nabíjení neumožní nabití baterie a ráno dostanete plně nabité zařízení.

Spotlight vyhledávání na iPhone

Spotlight byl také transformován v iOS 16 a naučil se indexovat informace z více dostupných zdrojů než dříve. Vyhledávání nyní analyzuje obsah aplikací, nejen jejich názvy, jako dříve, včetně aplikací Mail, Zprávy, Mapy, Fotografie a mnoho dalších. Jenže i tyto aplikace obsahují tolik informací, že se můžete zbláznit. iPhone je chytrý, takže se nezblázní, ale spotřebuje docela dost energie.

Na rozdíl od aplikace Fotky, která ve výchozím nastavení spotřebovává více zdrojů, aniž by to mohla ovlivnit, lze Spotlight nakonfigurovat tak, aby byl méně energeticky náročný. Chcete-li to provést, přejděte do „Nastavení“ - „Siri a vyhledávání“ a tam již vyberte konkrétní aplikaci a vypněte možnost vyhledávání prostřednictvím Spotlight. Pokud si přejete, můžete vypnout i vše, co tam je. V tomto případě bude vynaloženo mnohem méně prostředků.

Spořič obrazovky v iOS 16

Kupodivu, ale tapety mohou také plýtvat energií vašeho iPhonu. Pomocí geolokace určuje vaši polohu a polohu slunce vzhledem k vám. Výsledkem je zelený bod na úvodní obrazovce, který přesně ukazuje, kde se nacházíte, a slunce se po celý den pohybuje po obzoru. Vypadá velmi stylově a cool.

Ale kolik energie to vyžaduje? Počítat v procentech nebo v podílech je docela těžké. Je ale zřejmé, že použití takového spořiče obrazovky nezůstane bez povšimnutí pro baterii vašeho iPhone. Pokud si tedy všimnete, že se smartphone začal vybíjet rychleji než obvykle, je lepší nahradit obrázek něčím nehybným. Nebude vás to rozptylovat a nebude to mít negativní dopad na autonomii vašeho zařízení. I když je samozřejmě zábavné dopřát si interaktivní tapety, zde souhlasím.

Vibrační odezva klávesnice – iOS 16

V iOS 16 dostala běžná klávesnice iPhonu podporu vibrační odezvy na dotyk. Zdá se, že to tak obecně je? Ale i Apple potvrdil, že tato funkce vyžaduje více zdrojů pro napájení Taptic Engine. Zní to divně, souhlasím. Na Androidu taková funkce existuje už dlouho a z nějakého důvodu se tam nikdo neobává, že by vibrační odezva mohla vybíjet baterii jejich smartphonů.

Ale protože jsme na iOS, musíme se přizpůsobit. Kromě toho společnost Apple sama doporučuje vypnout vibrační zpětnou vazbu, pokud se obáváte snížení autonomie iPhone.

Always on Display na iPhonu

Navzdory tomu, že Always On Display je výjimečnou funkcí iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max, kterých zatím není tolik, má stále softwarový charakter, což znamená, že je součástí iOS 16. Může být tedy i součástí tohoto seznamu, protože způsob, jakým pravděpodobně neplýtvá energií, není žádná jiná funkce. Ponechat displej zapnutý i bez jeho aktualizace totiž vyžaduje spoustu prostředků. Další otázkou je, k čemu to je?


Pokud jde o mě, není problém v případě potřeby jednoduše probudit smartphone a podívat se na obsah zamykací obrazovky bez toho, aby byla obrazovka neustále aktivní. Je tedy lepší tuto funkci nepovolovat nebo ji deaktivovat, pokud jste ji povolili dříve, přejděte na „Nastavení“ na vašem iPhone 14 Pro nebo 14 Pro Max. Přejděte dolů v dostupných možnostech a vyberte kartu "Zobrazení a jas" - V okně, které se otevře, najděte položku Always On. Přepněte vypínač do neaktivní pozice.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena