Apple bazarová Jednička! Hledáš MacBook Pro či Air?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
16.01.2023 Novinky
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
Krátce poté, co se Steve Jobs vrací zpět do své firmy v Kalifornii nastává v počítačovém průmyslu revoluční období. Došlo totiž ke zrušení modelové řa... číst celé
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
02.01.2023 Novinky
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
Věděli jste, že úplně první počítačovou myš sestavil Douglas Engelbart se svým týmem již v roce 1963? Byla vyrobena ze dřeva a měla kuličkové ložisko ... číst celé
Klávesové zkratky, které by měl znát každý uživatel Macu
29.12.2022 Návody
Klávesové zkratky, které by měl znát každý uživatel Macu
Vlastníte MacBook, iMac, nebo jiný počítač od Applu? Pak byste rozhodně měli znát vybrané klávesové zkratky operačního systému macOS. Celý seznam si z... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Návody
  4. 5 nejlepších způsobů synchronizace iPhone s počítačem.

5 nejlepších způsobů synchronizace iPhone s počítačem.

Operační systémy iOS a macOS se skvěle kombinují a dokonale spolupracují. Již dlouhá léta má kalifornský gigant dokonalý ekosystém svých produktů a práce s nimi je velmi jednoduchá. Chcete-li synchronizovat dvě zařízení a rychle přenést potřebná data, ať už se jedná o soubory, hudbu, dokumenty, můžete použít jednu z několika níže uvedených metod. Čtěte dál…

Přenos dat a synchronizace s AirDrop

AirDrop je vestavěný nástroj přítomný na obou zařízeních. Chcete-li synchronizovat telefon a MacBook, musíte zapnout Bluetooth a Wi-Fi. Spojení se provádí jak na telefonu, tak na notebooku. Poté, co se ujistíte, že obě zařízení vidí sebe, můžete začít přenášet data. Zařízení však musí být ve stejné síti. Obsluha programu AirDrop je pro každého uživatele jednoduchá a intuitivní. Pro synchronizaci stačí vybrat tlačítko „Sdílet“ v kontextové nabídce programu.

Synchronizujte Mac a iPhone přes iTunes

Program iTunes nainstalovaný v MacBooku pomáhá synchronizovat všechny produkty, ať se jedná o iPad, iPod, nebo iPhone. Kromě toho můžete využít také osobní počítač se systémem Windows, na který je iTunes k dispozici zdarma. iTunes byl představen společností Apple již 9. ledna 2001 na konferenci Macworld Expo v San Franciscu. Synchronizaci můžete provádět bezdrátově, případně prostřednictvím datového kabelu.

Program iMobie AnyTrans

iMobie AnyTrans je skvělou náhradou za iTunes . Kromě toho, že je schopen produkovat všechny stejné funkce, nabízí mnohem pohodlnější ovládání a je spolehlivější. Kromě standardních synchronizačních funkcí obsahuje aplikace AnyTrans také správce souborů, správce aplikací a další užitečné a pohodlné funkce.

Navzdory skutečnosti, že Apple co nejvíce zjednodušil iTunes, AnyTrans je jednodušší a intuitivnější k použití. Jakmile je zařízení připojeno k počítači, zobrazí se na obrazovce počítače animace a seznam možností. Proces synchronizace pomocí aplikace AnyTrans je stejný jako při použití iTunes. Tato aplikace však pomáhá předcházet duplicitě souborů při jejich přenosu z PC do iPhone nebo Mac a můžete také synchronizovat pouze některé soubory a dokumenty.

Kromě toho AnyTrans usnadňuje vzájemnou synchronizaci dvou zařízení s iOS. Pokud máte v počítači iTunes a potřebujete přepnout na AnyTrans, můžete snadno připojit soubory k nové aplikaci a získat přístup k uloženým zálohám a knihovnám.

PhoneView

Speciální aplikace pro synchronizaci dat mezi Macem a iPhonem. Pomocí této aplikace můžete zálohovat data ze zařízení a ukládat je do cloudu. Díky programu PhoneView lze chytrý telefon použít k uložení potřebných souborů jako běžného USB flash disku, k němuž se odešlou informace ze standardního počítače.

Aplikace PhoneView vám pomáhá otevírat soubory uložené ve vašem smartphonu. Samotná synchronizační funkce umožňuje odesílat a upravovat informační soubory – například záložky, poznámky, protokoly hovorů. A také můžete vytvářet kopie potřebných MMS a SMS zpráv. A jako další funkce aplikace PhoneView – možnost ovládat mediální knihovnu vašeho iPhone bez použití iTunes.

iMazing program

Výsledek obrázku pro iMazing mac

Na internetu si často můžete přečíst, že nová aplikace iMazing brzy nahradí iTunes, která často pracuje s přerušeními a poruchami. Stále však neexistuje žádná zcela bezplatná verze iMazing. Intuitivní rozhraní a mnoho užitečných funkcí nového programu iMazing lze ocenit pouze během zkušební doby, poté si musíte zakoupit licenci. Jedna licence pro iPhone nebo Mac bude stát jednoduchého uživatele asi 999 korun.

Nezáleží na tom, kterou metodu přenosu dat zvolíte. Je důležité si uvědomit, že před přenosem informací pomocí synchronizace přes internet se tato aplikace připojuje k VPN. Pomůže to spolehlivě chránit data před krádeží a selháním během synchronizace.

Dnes existuje mnoho užitečných aplikací a programů, které mohou pomoci synchronizovat data na iPhone a Mac. Takové aplikace jsou neustále vylepšovány a doplňovány, aby se zajistil hladký chod zařízení. A každý si může vybrat program, který se mu líbí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena