Apple bazarová Jednička! Hledáš MacBook Pro či Air?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
MacBook Air 2023 nabízí 15palcovou obrazovku. Konečně!
06.06.2023
MacBook Air 2023 nabízí 15palcovou obrazovku. Konečně!
Vývojářská konference WWDC 2023 je úspěšně za námi a kromě parádní show jsme se opět dočkali mnoho zajímavých novinek, které stojí za to! Nejen, že by... číst celé
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
26.05.2023 Návody
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
Nemáte jistotu, jak začít s Apple Numbers na Macu? Pro podnikání i osobní využití je Numbers praktickou tabulkovou aplikací, která je součástí macOS. ... číst celé
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
05.04.2023 Návody
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
Situací, kdy jako majitel iPhonu nebo iPadu potřebujete zjistit IMEI může být hned několik. Proto byste měli zaručeně znát jednotlivé způsoby, jak sér... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Návody
  4. 5 skrytých funkcí ve vašem iPhonu. Znáte je všechny?
31.03.2020
Návody

5 skrytých funkcí ve vašem iPhonu. Znáte je všechny?

V případě, že vám při práci na iPhonu chybí nějaká funkce, pak je velmi pravděpodobné, že je již implementována v systému, ale třeba o ní nevíte. Může se totiž skrývat pod nevinným tlačítkem, které přehlížíte. Pojďme se společně podívat na některé ze skrytých funkcí systému iOS. Věděli jste o nich?

Natáčíte video, ale chcete u toho fotit?

Možná si říkáte, že je to nemožné. Pokud ale chcete kromě videa zachytit také klasický snímek, aniž byste museli sekvenci ukončit, stačí stisknout bílé kulaté tlačítko na pravé straně a rychle pořídit snímek bez prerušení natáčení. Je to jednoduché, že?

Zjistěte, kdo vám volá nebo posílá textové zprávy

Pokud zrovna nedržíte telefon v ruce, řídíte, nebo jste jinak zaneprádněni, najednou vám zazvoní telefon, než se dostanete k tomu zvednout hovor a zjistit, kdo se s vámi snaží spojit, už může být pozdě. Právě proto si můžete pro každý kontakt v adresáři vytvořit vlastní tóny vyzvánění, případně vibrace. Snadno tak zjistíte, kdo vám volá, nebo posílá SMS, aniž byste se museli dívat na telefon. Jak na to? Jednoduše přejděte na Kontakty, vyberte přítele, nebo člena rodiny a klepněte na Upravit. Následně vyberte Vyzvánění a klepněte na „výchozí“. Pak můžete kontaktu přiřadit vlastní vyzváněcí tón nebo nastavit telefon na vibrace.

Usínání u oblíbené muziky

Pokud rádi usínáte u hudby, pak pro vás máme skvělou zprávu. Na iPhonu si totiž můžete nastavit, aby se váš oblíbený seznam písníček po určité době vypnul. Ideální je to například v situacích, kdy se chystáte jít spát a později se nechcete probouzet z polospánku k vypnutí přehrávače. Stačí si v aplikaci Hodiny najít záložku Minutka a zde zvolit možnost Zastavit přehrávání u tlačítka Po skončení. Tohle si rozhodně zamilujete!

Jak snadno zjistit sílu skutečného signálu?

Možná jste se někdy setkali s tím, že máte slabý signál, který neuskuteční ani provoz krátkého hovoru. Nicméně pokud chcete zjistit, jak na tom je skutečná síla signálu, stačí zadat na displeji vašeho iPhonu speciální kód, který spustí tzv. testovací režim. Zapněte si aplikaci Telefon a na číselnici zadejte kód *3001#12345#* a stiskněte tlačítko Volat. Stačí kliknout na možnost LTE a zobrazit číslo vedle RSRP. Čísla měřená v dBm jsou v rozsahu od -40 do -130, přičemž -40 je nejlepší možný signál a -130 je nejhorší.

Nestíháte? Vytvořte si vlastní odpovědi pro zmeškané hovory

Už vás nebaví standardní nabídka přednastavených odpovědí na zmeškaný hovor? Pak si můžete snadno vytvořit svoji vlastní sadu! Nastavení vlastních odpovědí je velmi snadné. Jednoduše přejděte na Nastavení> Telefon> Odpovědět zprávou a vytvořte si vlastní odpověď. Nyní si můžete vybrat z textů, které jsou přizpůsobeny vašim potřebám, místo abyste se spoléhali na standardní výchozí odpovědi.

Zamkněte si zaostření a expozici fotografie

Stává se vám, že snadno ztratíte ostření a správnou expozici při focení na vašem iPhonu? Snadno si ji můžete zamknout na konkrétní část! Stačí spustit aplikaci Fotoaparát z plochy nebo z uzamčené obrazovky. Následně klepněte na obrazovku a vyberte si konkrétní část, kterou chcete ostřit. Pak podržte prst na ohnisku, dokud se v horní části obrazovky neobjeví nápis Blokování AE / AF, abyste zamkli expozici a zaostření. Věříme, že budou vaše fotografie ještě dokonalejší!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena