5 změn ve světě automobilů, které se objeví s vydáním Apple Car
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. 5 změn ve světě automobilů, které se objeví s vydáním Apple Car
23.03.2021

5 změn ve světě automobilů, které se objeví s vydáním Apple Car

Říká se, že elektrický automobil od kalifornské společnosti Apple by mohl být dalším luxusním artiklem, který osloví fanoušky dobře vyladěných gadgetů. Podobně jako HomePod nebo AirPods Max, avšak v mnohem vyšším cenovém měřítku. Co si budeme povídat, pokud Apple něco převezme, pak to dělá dobře jako nikdo jiný. Stačí si vzpomenout na iPhone, který změnil odvětví mobilních telefonů, nebo AirPods - z nějakého důvodu se staly nejoblíbenějšími sluchátky ve svém segmentu. Pokud Apple vyrobí své vlastní Apple Car (o čemž osobně v tuto chvíli osobně pochybuji), je pravděpodobné, že změní způsob, jakým přemýšlíme o automobilech. Níže je pět způsobů, jak přesně to Apple dokáže.

Přizpůsobení vozidla pomocí softwaru

IPhone každého uživatele vypadá skoro stejně. Rozdíl je v tom, jak ho používáme. V roce 2021 má každý svou vlastní aplikaci nebo kategorii aplikací, kolem kterých si může svůj iPhone přizpůsobit. Velmi ovlivňují způsob, jakým náš smartphone používáme, ať už jde o fotografie, hry nebo cokoli jiného.

Podobná situace by se mohla stát i u automobilu značky Apple. Myšlenka přizpůsobit vůz každému řidiči pomocí softwaru otevírá mnoho zajímavých možností. Například Apple se mohl zaměřit na rozšířenou realitu, aby vyrobil displeje automobilů, které vypadají jako kokpit stíhačky. Umožnilo by to instalovat aplikace, stejně jako v App Store.

Tesla má opět podobné technologie, včetně vylepšení bezdrátových vozidel, která přidávají nové funkce. Apple by také mohl vydat nové verze CarOS, kde by zvýšil rozsah, zkrátil čas zrychlení atd. Podobným způsobem to funguje třeba u automobilů Tesla.

Dočkáme se Apple Car v příštím roce? Ve hře je i průlomová baterie

Interakce mezi automobilem a inteligentním domem

Apple vytváří ekosystémy lépe než kterákoli jiná společnost na světě. Neprodává pouze jednotlivá zařízení, vytváří produkty, které k sobě dobře ladí. V posledních letech Apple přijal filozofii „to prostě funguje“ ve zcela nových oblastech, jako jsou finance a medicína.

Automobil společnosti Apple se může stát součástí ekosystému a spřátelit se s dalšími zařízeními. Co kdybyste se právě zastavili na parkovišti a automaticky vám byly účtovány poplatky přes Apple Pay? Co když vaše auto Apple v interakci s vaším inteligentním domem zapne klimatizaci nebo topení, když vyjdete z kanceláře? Oba scénáře jsou v současné době do určité míry možné.

To je něco, s čím žádná jiná automobilová společnost nemůže konkurovat, protože žádná jiná automobilová společnost nestrávila poslední desetiletí budováním platformy pro automatizaci domácnosti, jako je HomeKit , platebního řešení, jako je Apple Pay nebo Wallet. Apple to má.

Předplacené auto

Apple dnes podniká v oblasti služeb. A služby fungují na základě předplatného. Model předplatného se datuje do doby Steva Jobse z cloudových služeb, ale současný generální ředitel společnosti Apple Tim Cook tento směr hodně rozvinul. iCloud, Apple TV +, Apple Music, iPhone Updater, Apple Fitness a další. Co kdyby Apple použil podobný obchodní model na auto?

Automobilky si samozřejmě pronajímají automobily po celá desetiletí. Existují však různé typy předplatného u Apple Car, v závislosti na tom, které auto si chcete pronajmout. Pokud například nechcete používat auto, můžete se odhlásit na několik měsíců.

Vlastní nabíjecí síť po celém světě

Elektrická bezpilotní vozidla jsou stále nedostatečně rozvinutým dopravním prostorem. Protože v mnoha zemích není pro takové vozy dostatek nabíječek, aby se mohly volně pohybovat. Když jedete do jiného města, vždy víte, že nezůstanete bez benzínu a najdete čerpací stanici. Elektromobil takovou důvěru nemá.

V Evropě a Spojených státech je tento problém postupně řešen, a to především díky snaze společnosti Tesla, která instaluje své vlastní nabíjecí stanice, ale Apple by se svými peněžními schopnostmi a spojením mohl tento proces urychlit. A zvýšit popularitu elektromobilů.

Samozřejmě existuje šance, že Apple nic takového neudělá . Ale pokud chce, může udělat víc než jen vytvořit konkurenta Tesla pro práci se softwarem Apple. V historii nikdy nebyla společnost, která by na to měla více zdrojů. Pokud někdo může úplně změnit způsob, jakým přemýšlíme o automobilech, je to Apple.

Apple dnes: Kdo zaobstará produkci Apple Car, nechtěný iPhone 12 mini a  aktualizace macOS – Jablíčkář.cz – Apple magazín

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena