6 málo známých faktů o Apple, které vás překvapí
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Jak změnit ikony aplikací v macOS?
31.01.2023 Návody
Jak změnit ikony aplikací v macOS?
Hledáte způsob, jak snadno a rychle vyměnit výchozí ikonku aplikace na vašem Macu za vlastní? Přestože společnost Apple průběžně aktualizuje defaultní... číst celé
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
16.01.2023 Novinky
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
Krátce poté, co se Steve Jobs vrací zpět do své firmy v Kalifornii nastává v počítačovém průmyslu revoluční období. Došlo totiž ke zrušení modelové řa... číst celé
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
02.01.2023 Novinky
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
Věděli jste, že úplně první počítačovou myš sestavil Douglas Engelbart se svým týmem již v roce 1963? Byla vyrobena ze dřeva a měla kuličkové ložisko ... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. 6 málo známých faktů o Apple, které vás překvapí
03.04.2022

6 málo známých faktů o Apple, které vás překvapí

Kalifonský gigant z Cupertina, tedy konkrétně společnost Apple oslavila tento týden své narozeniny. Od vzniku uběhlo již 46 let, přičemž během této doby se firma proměnila z malého startupu, který vytvářel počítače na obrovskou společnost s neuvěřitelnou kapitalizací a pravděpodobně nejvíce známým logem na světě. Přestože to nyní vypadá růzově, za svou dlouhou cestu si musela projít mnohým, což vyvolávalo ve světě obavy o zániku celé firmy.

Pojďme se společně podívat na celkem šest málo známých faktů o této společnosti, která doslova změnila svět se spotřební elektronikou.

Krabice na iPhone.

Věnujte pozornost tomu, jak okouzlující dokáže být už samotná krabička na iPhone. Nejen, že krásně vypadá, ale je i příjemný na dotek. Dokonce se prodávají na Avitu odděleně od smartphonu, pokud si pamatujete. Není to bez důvodu: designéři společnosti tráví obrovské množství času, aby zajistili, že obal vytvoří u lidí tu správnou emocionální odezvu. Vývojem obalů se ve firmě zabývá celé samostatné oddělení, které budují dokonalý zážitek. Řeší, jakým směrem má být řešeno sejmutí průhledné fólie, nebo v jakých barvách mají být jednotlivé krabičky.

Základní barvy Applu?

Dvě základní barvy pro zařízení Apple jsou černá a bílá. Přesněji jejich odstíny, kterým se v rámci marketingové strategie řídí po svém. Nebylo tomu však vždy tak: Steve Jobs neměl rád bílou barvu a všemi možnými způsoby tomu zabránil. Ale Johnny Ive (bývalý ředitel designu) dokázal prosadit bílou. Pravda, zpočátku existovalo zboží v podobných barvách, například měsíční šedá. Později Jobs bílou barvu ještě schválil v domnění, že je vhodná pro propagaci značky, protože jsou na ní lépe vidět loga a jmenovky. Bílá navíc povzbuzuje zákazníka ke koupi produktu, což odráží jeho jednoduchost a stručnost.

Apple brand & logo color codes

Doručování. Téměř vždy letecky.

Apple preferuje doručování nákladu letecky a je jedním z největších zákazníků Cathay Pacific. Díky tomu je dodací lhůta zboží 15 hodin a ne 30 dní, pokud by se jednalo o námořní přepravu. Ano, tato metoda je řádově dražší, ale vyhrává společnost, protože komponenty jsou obvykle placeny na úvěr a zařízení se tak prodávají rychleji. Společnost ušetří na úrocích za dluhovou službu. Letadlo je navíc nejbezpečnější způsob dopravy, který se na rozdíl od nákladní lodi nemůže potopit ani ho unést piráti.

Záruka na počítače Mac.

Možná jste to nevěděli, ale vaše špatné návyky mohou zneplatnit záruku na zařízení Apple. Zaměstnanci servisních středisek se pravidelně setkávají s poškozením iMaců spojeným s tabákovým kouřem. Svého času se o tom dozvěděl Steve Jobs a odpověděl, že nikotin je nebezpečná látka a společnost nebude po svých zaměstnancích vyžadovat práci se škodlivými látkami. Od té doby mohou zaměstnanci odmítnout zákazníkovi opravu, i když mají prodlouženou záruku AppleCare.

Historie stvoření iPodu?

Všichni víme, jak legendární byl iPod. Pravda, nevytvořil jej Apple: nápad patří vynálezci Tonymu Fadellovi, který jej úspěšně prodal společnosti poté, co ostatní společnosti jeho návrh odmítly. Koncem devadesátých let oslovil Philips a RealNetworks s myšlenkou vytvořit digitální přehrávač, ačkoli tech giganti považovali tento nápad za neúspěšný. Steve Jobs se ale touto myšlenkou inspiroval a dokonce přidal Fadella na seznam vynálezců Applu. Mimochodem, název „iPod“ se neobjevil hned. Jobs svého času sestavil tým copywriterů, aby zařízení nazvali originálním způsobem. Vynalezl jej Vinnie Chico, kterému se při spatření bílého iPodu vybavil film 2001: Vesmírná odysea. Faktem je, že práce počítače a iPodu mu připomněla interakci vesmírné lodi a záchranné kapsle, která se nazývala EVA Pod. Právě přidali „i“ k názvu - brilantně jednoduché!

The Original iPod. Since 1976, Apple has created a… | by Ashley Lucas | Old  Media When It Was New | Medium

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena