AMD dala jasně najevo, že neví, jak konkurovat Apple M1
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
26.05.2023 Návody
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
Nemáte jistotu, jak začít s Apple Numbers na Macu? Pro podnikání i osobní využití je Numbers praktickou tabulkovou aplikací, která je součástí macOS. ... číst celé
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
05.04.2023 Návody
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
Situací, kdy jako majitel iPhonu nebo iPadu potřebujete zjistit IMEI může být hned několik. Proto byste měli zaručeně znát jednotlivé způsoby, jak sér... číst celé
MacBook a jeho hlavní výhody. Proč je tak oblíbený?
13.03.2023 Novinky
MacBook a jeho hlavní výhody. Proč je tak oblíbený?
Od představení prvního MacBooku uplynulo již 17 let, přičemž se tento kousek přenosného počítače od Applu stal velmi popuárním mezi uživateli po celém... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. AMD dala jasně najevo, že neví, jak konkurovat Apple M1
15.01.2021

AMD dala jasně najevo, že neví, jak konkurovat Apple M1

První počítače Mac založené na procesoru M1 vyšly před více než měsícem a již se dokázaly ukázat v celé své kráse, ale konkurenční výrobci čipů předstírali, že téměř po celou dobu se nic nestalo. Společnost Intel ani AMD, které jsou považovány za lídry v oboru, se k této záležitosti pomalu nevyjádřily.

První, kdo prolomil ticho, byl Qualcomm , který označil M1 za inovativní řešení, které by mohlo změnit trh. Odvahu společnosti Qualcomm lze vysvětlit skutečností, že na trhu osobních počítačů nemusela přímo konkurovat společnosti Apple. Na rozdíl od ostatních, kteří se k tomuto skóre začali postupně vyjadřovat.

AMD věří, že procesor M1 určitě ovlivní výpočetní průmysl a povede k rozšíření architektury ARM mezi osobní počítače. Zatímco dříve se primárně používala v mobilních zařízeních a na napájených serverech, nyní je čas, aby se objevila ve spotřebitelských produktech. AMD se toho však nebojí, uvedla to ředitelka společnosti Lisa Su, neobává se ani ukončení spolupráce s Apple.

Je M1 opravdu lepší než jiné procesory?

Podle top manažera vydání M1 ukazuje pouze to, jakým směrem se mohou vyvíjet hardwarové technologie používané v počítačovém průmyslu. Nový procesor ARM společnosti Apple lze samozřejmě považovat za inovativní řešení, ale to neznamená, že v tomto odvětví nezbyly žádné další subjekty, které by mohly nabízet své vlastní inovace na trhu, říká Lisa Su.

Koneckonců, inovace je podle jejího názoru určena jedinečností vývoje, který nemusí mít společnou povahu, nemluvě o tom, že si dodavatelé těchto technologií navzájem konkurují. Zdá se, že zapomněla na vyšší výkon a energetickou účinnost procesorů ARM ve srovnání s x86. Nebo možná ne, ale předstírá, že si to nezaslouží pozornost publika.

"M1 je spíše příběh o tom, kolik směrů vývoje nám trh v současné době nabízí." Toto je samozřejmě další příležitost pro upgrade hardwaru a softwaru. Z našeho pohledu však průmysl může nabídnout i další inovace. Je to jen to, že nyní budou mít uživatelé na výběr a mohou k provádění stejných úkolů používat různé vybavení, “řekla Su.

Ve skutečnosti lze řeč generálního ředitele AMD stěží nazvat zjevením. Zdá se, že to všechno řekla jen proto, že potřebovala něco říct. Lisa Su nedělala žádné náznaky vlastních řešení AMD a nepředpověděla ani model konkurence s Apple. Naopak, zdálo se, že se bojí dělat jakékoli přiznání, takže zanechala úplný dojem, že společnost, která jí byla svěřena, prostě neví, jak se v této situaci chovat.

Grafika počítačů Apple

„Očekáváme v příštích dvou letech cílenější řešení na trhu s PC, které přinesou větší diferenciaci. Spotřebitelé tak získají více možností. Ale pokud jde o Apple, zůstáváme nadále jeho partnerem a dodavatelem grafiky pro jeho počítače, “shrnul Su.

Je zřejmé, že nejvyšší manažer nemohl říci o bezprostředním ukončení spolupráce s Apple, aby nesnížil akcie společnosti, která jí byla svěřena. Současně však není nutné, aby si génius uvědomil, že uběhne ještě pár let a Apple již nebude potřebovat produkty AMD, které používá již mnoho let. Koneckonců, jak řekl Tim Cook, celá řada počítačů Mac přejde na architekturu ARM do konce roku 2022.

AMD je v obtížné situaci. Na jedné straně ztrácí strategicky důležitého partnera, i když o tom nemluví, a na druhé straně sám nemůže nabídnout trhu nic jiného. Je koneckonců logické, že jinak by o tom Su řekla, zejména proto, že před několika lety měla AMD projekt procesoru ARM , který kvůli své technické nedokonalosti omezila a zjevně se k němu nevrátí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena