Apple Arcade jako budoucnost odvětví mobilních her
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Apple Arcade jako budoucnost odvětví mobilních her
28.06.2021

Apple Arcade jako budoucnost odvětví mobilních her

Za posledních deset let se život moderního člověka výrazně změnil. Životní tempo se několikrát zrychlilo, což ovlivnilo veškeré oblasti našeho každodenního programu. Není žádným tajemstvím, že trh herního průmyslu prochází v současné době zásadními změnami. Ze široké škály skutečně silných projektů jsme se dostali k jednoduchým „hračkám“ pouze za účelem zabití času.

Apple představil novou herní službu Apple Arcade | GamesDev.cz

V jeden čas se zdálo, že naše večery budeme i nadále trávit hraním legendárního titulu DOOM na naší Nokii N73 - v tu dobu jsme byli překvapeni ze skvělé grafiky a neustálých experimentů s mechanikou mobilních her. V tu dobu byly ale vývojáři brždění pouze technickými možnostmi zařízení.

Doom, Quake, Asphalt, Prince of Persia - to vše bylo k dispozici na platformě Symbian. Bylo tam spousta her a pro to, aby projekt skutečně stál za to, bylo nutné vynaložit velké úsilí. Ve stejné době měla kvalita "hluboký význam", a rozhraní vůbec za ty peníze nestálo. A pokud před rokem bylo možné odmítnout reklamu jednorázovým nákupem, nyní je stále častěji nemožné reklamu odmítnout a musíme čelit násilnému marketingu. Existuje řešení - předplatné herní služby společnosti Apple.

Na tomto pozadí se zdá, že Apple byl vytvořen tak, aby udělal revoluci. Jsou velmi citliví na limity svých schopností a nikdy se nezapojují do nových inovativních technologií, aniž by je dokončili. A pokud zasahují do trhu, rozhodně se snaží zaujmout vedoucí pozici. Totéž lze říci o jejich nové herní službě Apple Arcade.

Samotný termín „arkáda“ znamená krátkodobou, ale intenzivní herní mobilní zábavu. Nenápadně tedy naznačujeme, že se neoplatí čekat na vysokorozpočtové projekty. Rychlé tempo moderního života diktuje různá pravidla. Pro běžného uživatele bude extrémně obtížné vyhradit dvě hodiny na jednu hru, a proto se vzdalujeme od AAA projektů nabitých grafikou. "Je to jen to, že moderní uživatel to nepotřebuje," říká nám společnost, čímž odřízne potenciální konkurenty, jako je Google Stadia.

Nedostatek reklamy, nákupy v aplikaci za pouhých 10 dolarů se modernímu uživateli jeví jako nemyslitelná velkorysost. Absolutním plusem je skutečnost, že v rámci služby můžete hrát naprosto jakýkoli projekt. Zdálo by se, co jiného potřebuje běžný uživatel, aby byl šťastný? Navíc 3 měsíce předplatného zdarma při nákupu nového zařízení se jeví jako nadpozemské požehnání. I díky tomu služba v žádném případě neroste vpřed.

Jednoznačným plusem ve srovnání s jinými službami bude skutečnost, že můžete strávit pár hodin hraním příjemné arkády nejen na iPhonu, ale také na iPadu, Macu nebo dokonce Apple TV a cloudové úložiště vám umožní pokračovat ve hře od okamžiku, kdy skončila, na jiném zařízení od Applu. 

Jaké exkluzivní hry jsou v Apple Arcade?

Snad každý uživatel produktů společnosti Apple tak či onak věnoval pozornost intuitivnímu rozhraní systému. Je to tu ještě lepší. Všichni však víme, jak tým Cupertino miluje rozdělení systémů. V této službě Apple záměrně upravil popis. V sekci pro každou hru níže je uvedena kategorie, hratelnost pro více hráčů, dostupné jazyky, podpora herních ovladačů a věkové hodnocení. Tím je dosaženo profesionality všech známých produktů.

Nelze jednoznačně říci o úspěchu či neúspěchu, protože o společnosti v této oblasti nic nevíme. O statistikách uživatelů arkádové služby Apple velmi taktně mlčí. Službě však není věnována náležitá pozornost.

Předplatné Apple Arcade nefunguje tak, jak si Apple představoval | GAMES.CZ

Měli byste se přihlásit k odběru Apple Arcade?

Služba má dostatečný počet výhod:

  • dostupná cena a rodinný přístup
  • exkluzivní projekty
  • multiplatformní

Existuje však také dostatečný počet negativních aspektů ve formě:

  • malý počet her
  • nedostatek vysokorozpočtových projektů s dobrou grafikou a hratelností

Proto zatím neexistuje jednoznačná odpověď. Služba funguje asi dva roky a existuje jen velmi málo projektů, které si zaslouží pozornost, jako je Samurai Jack nebo Overland. Souvisí to s firemní politikou nebo s neochotou uživatele věnovat se hře více a věnovat se procesu spíše hlavou? Zatím to není jasné. Jsme však přesvědčeni o tom, že v následujících letech bude právě Apple Arcade budoucností v odvětví mobilních her.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena