Apple chce opět použít magnetické nabíjení na MacBooku Pro.
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Apple chce opět použít magnetické nabíjení na MacBooku Pro.
19.01.2021

Apple chce opět použít magnetické nabíjení na MacBooku Pro.

Jednou z hlavních funkcí starších MacBooků bylo po dlouhou dobu efektivní nabíjení prostřednictím konektoru MagSafe. Možná, že si na tuto vychytávku někteří čtenáři již nepamatují, ale dříve stačilo přivést nabíjecí kabel k portu notebooku a ten se sám díky magnetům snadno přichytil. Jsme přesvědčeni o tom, že tento legendární způsob zachránil mnoho počítačů před úplným poškozením, případně drahým servisem. Sami jsme si totiž na vlastní kůži několikrát vyzkoušeli, jaké to je zakopnout o nabíjecí kabel s koncovkou USB-C a doufat, že bude i nadále bez problému fungovat. Mnohdy totiž může skončit na podlaze společně s počítačem. Máme pro vás ale skvělou zprávu.

Magnetický zázrak Apple MagSafe. Tohle budou chtít zkopírovat všichni.

Jak uvádí zahraniční server Bloomberg, společnost Apple plánuje letos upgradovat své notebooky MacBook Pro o mnohem rychlejší procesory, aktualizované displeje a magnetickou nabíječku. Očekává se, že nová generace bude dodávána ve dvou velikostech obrazovky: 14palcový model s kódovým označením J314 a 16palcová verze s kódovým označením J316. Oba MacBooky Pro budou používat verze procesorů nové řady Apple (M1X?) s více jádry a lepší grafikou.

Kromě výkonnějších čipů plánuje Apple také upgradovat displeje na svých nových modelech přenosného počítače. Obrazovky budou jasnější a kontrastnější, zatím nemluvíme o mini-LED technologii, ale je možné, že se jedná velmi podobné displeje. Navenek se nové MacBooky příliš neliší, dočkáme se pouze drobných designových změn. Společnost plánuje vydat nové MacBooky Pro přibližně v polovině letošního roku 2021.

MagSafe na MacBooku Pro

Jednou z novinek letošních počítačů bude způsob jejich nabíjení. Za posledních pět let Apple používal porty USB-C jak pro napájení, tak pro přenos dat, takže jsou kompatibilní s nabíječkami jiných výrobců. Nyní se však společnost rozhodla vrátit MagSafe, magnetický napájecí adaptér, a pokud za takový kabel zatáhnete, jednoduše se odpojí od počítače a samotný MacBook nebude nijak poškozen. Poprvé byla tato technologie představena v roce 2006 a naposledy oživena u nejnovější řady iPhonů 12.

Ve skutečnosti ti, kteří chtěli již nyní využívat technologii na podobném principu, jako MagSafe na svém MacBooku, mohli si zakoupit speciální příslušenství, které se připojí k portu USB-C, přičemž na druhém konci je miniaturní magnetická podložka. Pokud tedy zavadíte o kabel, odpojí se od notebooku. Budeme doufat, že Apple vymyslí podobné řešení, které bude pro mnoho uživatelů velkým přínosem.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena