Apple údajně chystá verzi iPhone 14 bez slotu pro SIM kartu
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Apple údajně chystá verzi iPhone 14 bez slotu pro SIM kartu
28.01.2022

Apple údajně chystá verzi iPhone 14 bez slotu pro SIM kartu

Pokud taktéž netrpělivě čekáte na chystané modely iPhone 14, které by mohla společnost Apple představit v letošním roce, pak pro vás máme zajímavou novinku. Podle nejnovějších informací, které sdílela ředitelka technologických služeb společnosti GlobalData, Emmy Mohr-McCluneové, bychom se mohli dočkat řady smartphonů pouze s podporou eSIM bez jakéhokoliv slotu pro kartu nano-SIM. Ve svém prohlášení však poznamenala, že tuto službu prozatím nenabízí všichni aktivní operátoři a tak by měl prozatím zákazník při koupi na výběr ze dvou různých variant.

Moderní technologii eSIM využívají dnes samostatně již chytré hodinky Apple Watch a je možné tuto službu aktivovat také na telefonech se systémem iOS vydaných po roce 2018. Kompatibilní je tedy iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11 a další novější generace. Loňská série dokonce disponuje funkcí duální eSIM, tzn. že uživatel již nepotřebuje fyzicky žádnou, plastovou kartičku a muže využívat rovnou dvě virtuální čísla.

Jak zkontrolovat, zda váš operátor podporuje eSIM - iTricks - Novinky,  pověsti a užitečné tipy Apple

Nedávno se v zahraničí spekulovalo nad tím, že Apple chystá jako jeden z prvních technologických rivalů pokrytí přechodem na eSIM kompletně všechna nově vydaná, mobilní zařízení - avšak otazník stále visí na straně operátorů. Aktuálně eSIM telefony (a další zařízení) podporují všichni tři tuzemští operátoři. U všech ale stále narážíme na jistá omezení, která se vyřeší postupem času.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena