- Štítky blogu
- Apple
- Mac
- iPhone
- MacBook
- iOS
- návod
- macOS
- MacOS
- triky
- MacBook Pro
- tipy
- macos
- iPad
- macbook
- iOS13
- apple
- Kuo
- smartphone
- iphone
- mac
- MacBook Air
- USB-C
- laptop
- iOS 16
- Silicon
- AirPods
- iPhone 11
- produkty
- iPhone 11 PRO
- upgrade
- PC
- iPhone 9
- Windows
- předpověď
- navod
- Apple Silicon
- iPhone8
- tip
- Keynote
- M1
- Touch ID
- news
- Monterey
- Apple Arcade
- Touch Bar
- aplikace
- Tim Cook
- Macbook
- Mac PRO



Apple vydal prohlášení proč nezakrývat kameru MacBooku.
Většina uživatelů při práci na Macbooku upřednostňuje soukromí a tak si dost často překrývají FaceTime HD kameru, aby předešli případnému zneužití citlivých dat. V tomto případě jsou pak cílem vydírání, kdy hackeři požadují finanční kompenzaci. Nicméně mechanické zakrývání senzorů a čoček fotoaparátu není zrovna ideální volbou, potvrdil to sám Apple ve svém posledním prohlášení - takový způsob ochrany může poškodit, či jinak narušit správný chod počítače. Čtěte dál…
Informace o tom, proč si nezakrývat čočku kamery zveřejnil přímo Apple na svých oficiálních webových stránkách. Doporučuje tento způsob nepoužívat na Macbooku, MacBooku Air, nebo Macbooku Pro. Podle zjištěných informací může tento postup vést k poškození displeje počítače, jelikož mezera mezi klávesnicí a obrazovkou má určité vlastnosti a rozměry, které souvisí s mnoha faktory. Dost často může přestat fungovat čidlo okolního světla, automatické ovládání jasu displeje, nebo třeba technologie True Tone.
Apple samozřejmě chápe obavy některých uživatelů ohledně narušení soukromí, proto nabízí alternativní řešení, kterým je indikátor zeleného světla. Ten se totiž rozsvítí pokaždé, když je aktivní fotoaparát na notebooku, nebo k němu někdo získá přístup (přestože se můžete setkat s názory, že hackeři dokáží ovlivnit signalizaci, ve většině případů tomu tak není). Podle společnosti Apple nemůže kamera na Macu fungovat, když nesvítí indikátor, je navržena tímto způsobem kvůli zabezpečení. Jako další bezpečnostní opatření Apple označuje možnost zvolit, které aplikace mají povolen přístup k vestavěné kameře. Pokud i tak chcete kameru zakrýt, měli byste dodržet určité podmínky: Překrytí pro fotoaparát by nemělo být silnější než list obyčejného papíru pro tiskárnu (0,1 mm). Nepoužívejte podložky, které mohou zanechávat stopy lepidla. Pokud používáte překrytí o tloušťce větší než 0,1 mm, musíte je odstranit, kdykoli chcete zavřít kryt notebooku.