Apple vysvětlil, proč má iPhone nejlepší fotoaparát ze všech smartphon
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Proč není možné dodatečně změnit hardware na počítačích Mac
04.10.2022 Novinky
Proč není možné dodatečně změnit hardware na počítačích Mac
Uživatelé v poslední době stále častěji dávají přednost nákupu hotových sestav před vlastní montáží domácích počítačů. Pokud jste příznivci Apple tech... číst celé
5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu
24.09.2022 Novinky
5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu
Bez ohledu na to, jak moc stabilní je podle Applu nejnovější aktualizace iOS 16, i přesto se najdou uživatelé, jejichž iPhone postrádá 100% autonomii.... číst celé
Který MacBook vybrat do školy? Tohle je nejlepší řešení
01.09.2022
Který MacBook vybrat do školy? Tohle je nejlepší řešení
Studentské období nám po slunečných prázdninách opět začíná. Ať už jste rodičem, nebo pubertálním školákem a čtete tyto řádky, pak vás bude určitě zaj... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. Apple vysvětlil, proč má iPhone nejlepší fotoaparát ze všech smartphonů
10.11.2020
Novinky

Apple vysvětlil, proč má iPhone nejlepší fotoaparát ze všech smartphonů

Stejně, jako konkurence vylepšuje také kalifornská společnost Apple hlavní fotoaparát u svých smartphonů a díky nárůstu počtu čoček a integraci novějších technologií se daří i nadále rozvíjet jeho schopnosti. Uživatel tak na pouhé kliknutí pořídí vysoce kvalitní snímky, aniž by si musel nastavovat jednotlivé parametry snímání manuálně, jako třeba u profesionálních DSLR fotoaparátů.

Jak tvrdí John McCormick, vedoucí vývoje a designu mobilního fotoaparátu společnosti Apple, v Cupertinu se vždy snažili zajistit, aby výsledek z fotografování nabízel nejlepší parametry a zároveň byl pro uživatele v rámci procesu co nejjednodušší. Díky dlouhodobému sledování profesionálních fotografů přesně vědí, na jaké akce se soustředit a tak se snaží kopírovat a implementovat, nebo chcete-li automatizovat všechny instrukce do mobilních telefonů. Koneckonců, uživatel nemá čas upravovat různé parametry fotografie, jak si myslí výrobci smartphonů s Androidem, a fotografování se zpravidla neprovádí ze stativu, ale přímo z rukou.

How To Use The iPhone Camera App To Take Incredible Photos

Neuronové sítě, které se učí od skutečných fotografů a poté aplikují znalosti získané při fotografování na iPhonu, pomáhají technikům Apple dosáhnout jejich cílů. Apple to prostě dělá jinak, chce pro uživatele maximální komfort a to je znát i v porovnání s konkurenční platformou.

Příkladem může být portrétní fotografie. U většiny smartphonů s Androidem je to docela špatné, protože začnou rozmazávat pozadí dříve, než je vůbec nutné. Tím se rozostří dlouhé vlasy, uši, klobouky a další vypouklé prvky. Vypadá to, upřímně katastroficky. A iPhone nikdy nic podobného neměl.

How to use the new iPhone 11 Camera app - 9to5Mac

Co dělá fotoaparát iPhone jedinečným?

Jedním z cílů společnosti Apple je vývoj technologie HDR pro použití při tvorbě obsahu. Největší výzvou bylo zachycení HDR videa, které vždy bylo specializovaným a vysoce komplexním produktem, který vyžadoval drahé a velmi velké fotoaparáty. Nicméně teď si dokáže pořídit obsah natočený ve formátu Dolby Vision i teenager, nebo méně zkušený uživatel. S iPhone 12 Pro Max toho dokážeme ještě víc, protože velký snímač umožňuje zachytit více světla za kratší dobu, což usnadňuje fotografování za zhoršených světelných podmínek, “dodal McCormick.

iPhony vytvářejí při portrétním režimu vlivem jiného algoritmu odlišnou hloubkovou mapu, která telefonu pomáhá vypočítat vzdálenost objektu od pozadí. Poté pomocí softwaru rozostří pozadí. V případě, že s výsledkem nejste spokojeni, hloubku ostrosti si pak můžete pozměnit, nicméně Apple automaticky volí ten nejlepší výsledek, se kterým budete spokojeni.

Celkově je přístup společnosti Apple k designu fotoaparátu skvělý. V Cupertinu se nesnaží poskytovat svým smartphonům mnoho nastavení, stejně jako ostatní výrobci, ale přesto dokáže iPhone pořídit skvělé obrázky. Mnoho lidí neví, že implementace stejné portrétní fotografie byla plánována již v roce 2009 . I tehdy Apple vydal několik prototypů iPhonů se dvěma fotoaparáty, které měly vytvářet perspektivu a rozostřit pozadí na fotografiích, ale byly nuceny tuto myšlenku odložit a použít až tehdy, kdy neuronové sítě a procesory dosáhnou zpracovat požadované úrovně vývoje.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena