Apple vysvětluje, proč skrývají taktovací frekvenci procesoru M1
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu
24.09.2022 Novinky
5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu
Bez ohledu na to, jak moc stabilní je podle Applu nejnovější aktualizace iOS 16, i přesto se najdou uživatelé, jejichž iPhone postrádá 100% autonomii.... číst celé
Který MacBook vybrat do školy? Tohle je nejlepší řešení
01.09.2022
Který MacBook vybrat do školy? Tohle je nejlepší řešení
Studentské období nám po slunečných prázdninách opět začíná. Ať už jste rodičem, nebo pubertálním školákem a čtete tyto řádky, pak vás bude určitě zaj... číst celé
Apple plánuje uspořádat představení iPhone 14 již 7. září
19.08.2022 Novinky
Apple plánuje uspořádat představení iPhone 14 již 7. září
O tom, že se v příštím měsíci dočkáme nové generace jablečných telefonů zřejmě slyšíte z každé strany internetu. Společnost Apple totiž každoročně poř... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. Apple vysvětluje, proč skrývají taktovací frekvenci procesoru M1
20.11.2020
Novinky

Apple vysvětluje, proč skrývají taktovací frekvenci procesoru M1

Nové Macy založené na M1 jsou pro Steva Jobse splněným snem a splňují přesně jeho pravidla. Oznámili to viceprezident společnosti Apple pro vývoj softwaru Craig Federighi, vedoucí designu čipů Joni Srouji a vedoucí marketingu Greg Josviak. Podle nich bylo cílem zakladatele a ideologického vůdce společnosti nezávisle začít vyrábět všechny důležité komponenty pro Mac a nespoléhat se na externí dodavatele a nenutit spotřebitele, aby pochopil složitosti a parametry hardwaru, ale jednoduše mu dát to, co potřebuje. Výsledek se dostavil téměř 10 let poté, co Jobs opustil post generálního ředitele a máme se na co těšit.

"Steve řekl, že Mac musíme vydat úplně sami." Již dlouho se soustředíme na produkci životně důležitých komponent pro iPhone, iPad a Apple Watch. Jediné, co jsme museli udělat, bylo přenést počítače do jejich vlastních procesorů. Byl to poslední kousek skládačky, “řekl Craig Federighi.

Připadalo mi divné, že vrcholoví manažeři neřekli nic o nedostatku aktivního chlazení v MacBooku Air , i když to byl sen Steva Jobse. Navzdory skutečnosti, že Apple již měl notebook bez chladiče, bylo to poměrně kompromisní řešení a nevydržel tak dlouho, jak bychom chtěli. Nový MacBook Air však postrádal nejen nevýhody MacBooku 12”, ale také jej téměř o řád předčil výkonem. Ale více než zmínka o pasivním chlazení v novém notebooku bylo překvapivé, že se Apple rozhodl neinformovat uživatele o taktu procesoru M1. Existuje však vysvětlení.

Specifikace, které jsou dnes v tomto odvětví považovány za měřítko, již dávno neodráží realitu. Řekněme, že profesionál potřebuje vědět, kolik streamů videa 4K nebo 8K dokáže zpracovat současně. Žádná ze specifikací, které se obvykle používají k označení potenciálu procesoru, však nebude schopna na tuto otázku odpovědět, zdůraznil Federighi.

Upřímně řečeno, přístup Apple je zde plně oprávněný. Koneckonců, pro nás je mnohem důležitější mít jistotu, že počítač zvládne úkoly, které mu přidělíme. To je princip, který společnost dodržuje ve svých mobilních zařízeních. Uživatelé by neměli znát rychlost taktu procesorů v našich iPhonech, ani počet jader, ani velikost RAM. V tomto smyslu se počítače neliší od smartphonů, protože účelem obou je jen dělat svou práci dobře.

Proč je procesor M1 lepší než Intel?

"Myslím, že model, který si Apple vybral, je nejlepší." Navrhujeme vlastní mikroobvod, který se perfektně hodí k našemu produktu a je integrován do softwaru, který jej bude používat. Když pracujeme na našich procesorech, které jsou o 3–4 roky před průmyslem, sedíme s Craigem ve stejné místnosti a diskutujeme o tom, co můžeme uživateli nabídnout. Pracujeme ruku v ruce. Ale nikdy nedosáhnete stejného efektu pomocí hardwaru od Intelu, AMD nebo kohokoli jiného, ​​“vysvětlil Joni Srouji.

Federighi velmi přesně poznamenal, že gigahertz samy o sobě nic neznamenají a nemohou vám poskytnout představu o tom, zda váš počítač může vytáhnout 8K video editaci nebo ne, natož jak dlouho bude fungovat na jedno nabití. Apple dělá skvělou práci, která usnadňuje život jeho uživatelům, a ti, kteří se postaví proti, prostě nejsou dostatečně zralí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena