Bezplatné alternativy k Microsoft Office na Macu. Existují?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
16.01.2023 Novinky
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
Krátce poté, co se Steve Jobs vrací zpět do své firmy v Kalifornii nastává v počítačovém průmyslu revoluční období. Došlo totiž ke zrušení modelové řa... číst celé
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
02.01.2023 Novinky
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
Věděli jste, že úplně první počítačovou myš sestavil Douglas Engelbart se svým týmem již v roce 1963? Byla vyrobena ze dřeva a měla kuličkové ložisko ... číst celé
Klávesové zkratky, které by měl znát každý uživatel Macu
29.12.2022 Návody
Klávesové zkratky, které by měl znát každý uživatel Macu
Vlastníte MacBook, iMac, nebo jiný počítač od Applu? Pak byste rozhodně měli znát vybrané klávesové zkratky operačního systému macOS. Celý seznam si z... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Návody
  4. Bezplatné alternativy k Microsoft Office na Macu. Existují?
02.08.2021
Návody

Bezplatné alternativy k Microsoft Office na Macu. Existují?

Říká se, že jak jednou vyzkoušíte MacBook a chvíli s ním pracujete, nechcete se vůbec vrátit zpět na počítač se systémem Windows. Nicméně po zakoupení se téměř každý uživatel Macu ptá, jak je to s podporou kancelářského balíčku od Microsoftu. Na internetu koluje mnoho zvěstí o tom, že macOS je velmi individuální systém a najít správný software je nesmírně obtížný úkol. V tomto článku vás přesvědčíme o takovém mýtu a vybrali jsme pro vás ty nejlepší alternetivy kancelářské sady.

Pages vs Word - Can Apple Pages Replace Microsoft Word For Mac?

Mac OS potěší uživatele od první sekundy používání. Každý okamžik je totiž jedinečný. Vše začíná od okamžiku vybalení zařízení - kovové pouzdro, nádherná klávesnice a enormní pozornost věnovaná detailům jsou prostě fascinující. První nastavení, intuitivní systémové rozhraní - zdá se, že se do Windows už nikdy nevrátíte. Ale po několika hodinách chápete - počítač není jen krása, ale také technická součást. Navzdory skutečnosti, že software je maximálně přizpůsoben operačnímu systému Mac, vždy s ním existují potíže. A první výzva, které nový uživatel čelí, je kancelářský balík.

Proč není sada kancelářských aplikací společnosti Apple vhodná k trvalému používání?

Na rozdíl od uživatelů počítačů se systémem Windows, které se často prodávají i bez předinstalovaného operačního systému, je nákup Macu mnohem jednodušší. Ke standardnímu balíčku aplikací je poskytována doživotní záruka. A i když váš počítač není aktualizován na další verzi operačního systému, tyto aplikace poběží jako hodinky. 

Mac OS má svůjkancelářský balík konkurující Microsoftu. Pages je skvělá náhrada za Word, Keynote je skvělá pro vytváření prezentací a Numbers je úplná náhrada za Excel. Od chvíle, kdy jsem koupil své zařízení, jsem je používal a neznal žal. Koneckonců všechny aplikace od společnosti Apple mají možnost exportovat všechny soubory ve formátu dokumentu od společnosti Microsoft. Ale v určitém okamžiku může dojít ke kolizi, obzvlášť, co se týká formátování textu a dalších "standardních" věcí. Mluvím z osobní zkušenosti. Písmo, které jsem používal, nemělo ve Wordu obdoby, obsah a mnoho stránek dokumentu byly chaoticky posunuty. Co dělat, pokud nechcete investovat do balíčku od Microsoftu, ale hledáte spolehlivou alternativu?

Pages - Features - Apple (SG)

Sada Google usnadňuje spolupráci

Google docs in Education

Pokud nemůžete pracovat v aplikaci Microsoft Word, třeba z důvodu, že ho nechcete kupovat, jak postupovat? Obraťte se na nejbližšího konkurenta - Google. Na rozdíl od standardního balíčku pro Mac OS nebude export v Dokumentech Google problém. Google. Dokumenty, Tabulky a Prezentace Google jsou tři skvělé možnosti náhrady aplikací Microsoft Word, Excel a PowerPoint. Ve službě Pages se mi opravdu líbily pracovní nástroje a krásně provedené pracovní šablony.

Zdá se mi, že Google je mezi Apple a Microsoftem. Je zde také velké množství šablon, mnohem lepší, než jsem to viděl u Microsoftu, nicméně je těžké si představit designová řešení lepší, než nabízí Apple. S čím se žádná jiná služba nevyrovná, je spolupráce mezi zařízeními. Skutečnost, že můžete spolupracovat na jednom dokumentu v reálném čase je opravdu perfektní.

LibreOffice je nejlepší obdoba kancelářského balíku od společnosti Microsoft

How to Fix LibreOffice Running Issues on macOS Catalina

Libre se v posledních letech osvědčilo jako nejlepší protějšek Microsoft Office. Také, stejně jako Google, dělá vynikající práci při exportu souborů, ale jeho hlavní výhodou je, že přechod z obvyklého balíčku aplikací bude naprosto bezbolestný. Aplikace má nejpodobnější design a všechny funkce balíčku od Billa Gatese vám budou k dispozici v nejpodobnější verzi. Je jasně vidět, že vývojáři na svém projektu pracují a neustále do svého balíčku zavádějí nové přírůstky.

OnlyOffice - práce s dokumenty a vynikající multiplatformní platforma

Soubory pro média ONLYOFFICE | ONLYOFFICE

OnlyOffice je bezplatná kancelářská sada, která obsahuje textový procesor, tabulkový editor a prezentační software. Aplikace je perfektně implementována napříč platformami. Program má aplikace pro iPhone a iPad. K dispozici je také mimořádně pohodlná cloudová služba s integrací Google Drive, iCloud a Dropbox. Aplikace je zcela zdarma, uživatelé však v komentářích zaznamenávají nedostatek určité sady funkcí.

Na počítačích Mac samozřejmě existují způsoby, jak doručit známý balíček od Microsoftu zdarma, ale s každou aktualizací operačního systému Mac OS Apple stále více pracuje na zabezpečení, což znamená, že je vysoce pravděpodobné, že budete mít vše znovu stáhnout. S výše navrženými programy rozhodně nebudou žádné potíže.

OpenOffice - Vynikající platforma pro práci

Apache OpenOffice - alternatívne a podobné programy

OpenOffice od Apache je vzhledově i designově pravděpodobně nejvíce podobný Microsoft Office. Dodává se s textovým procesorem, tabulkovým procesorem a tvůrcem prezentací, všechny s mnoha stejnými funkcemi, jaké mají jejich protějšky z Office. Soubory jsou uloženy jako soubory otevřeného formátu dokumentu, takže je lze otevřít pomocí libovolného prohlížeče dokumentů, včetně aplikací Office, aniž by bylo nutné je nejprve převádět. Nejlepší na tom je, že OpenOffice je zcela zdarma. Pokud hledáte alternativu k Microsoft Office, která vypadá a funguje téměř stejně, ale nestojí ani korunu, OpenOffice je pro vás ideální varianta.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena