- Štítky blogu
- Apple
- Mac
- iPhone
- MacBook
- iOS
- návod
- macOS
- MacOS
- triky
- MacBook Pro
- tipy
- macos
- iPad
- macbook
- iOS13
- apple
- Kuo
- smartphone
- iphone
- mac
- MacBook Air
- USB-C
- laptop
- iOS 16
- Silicon
- AirPods
- iPhone 11
- produkty
- iPhone 11 PRO
- upgrade
- PC
- iPhone 9
- Windows
- předpověď
- navod
- Apple Silicon
- iPhone8
- tip
- Keynote
- M1
- Touch ID
- news
- Monterey
- Apple Arcade
- Touch Bar
- aplikace
- Tim Cook
- Macbook
- Mac PRO



Co dělat, když je váš iPhone ztracen nebo odcizen?
Pokud jste svůj iPhone nedopatřením ztratili, nebo vám byl nějakým způsobem ukraden, následuje přirozená panika či pocit bezmocnosti. Koneckonců, je to drahá záležitost a obsahuje veškerá vaše osobní data. Nepochybně by vaší prioritou mělo být získat iPhone zpět, což se v mnoha případech podaří, nicméně v takovém případě je třeba počítat s druhou variantou a zabránit zneužití kreditních karet, nebo jakýchkoliv dalších činností. Pojďme se společně podívat na několik základních věcí, které byste v takovém okamžiku měli ihned provést.
Apple zajistil tucet způsobů, jak minimalizovat riziko krádeže a dokonce možnost získat zpět ukradený iPhone. V této příručce jsme uvedli všechny možné kroky, které můžete podniknout při ztrátě nebo odcizení vašeho iPhone.
Poznámka: U většiny zde uvedených kroků musíte mít na svém iPhone aktivovanou službu Najít moje Apple.
1. Zamkněte ukradený iPhone
Jakmile je váš iPhone ztracen nebo odcizen, první věcí, kterou musíte udělat, je chránit vaše osobní údaje za každou cenu. Protože většina z nás již má hesla nastavená v našich telefonech, nejde až o takový problém. Pokud ne, netrapte se! Stále můžete chránit svá data nastavením hesla pomocí funkce Najít mé nebo vzdáleným odstraněním dat z telefonu.
Chcete-li nastavit heslo pomocí aplikace Najít moji aplikaci,
- Přihlaste se na iCloud.com na svém Macu a klikněte na Najít moje.
- V části Najít můj iPhone klikněte na Všechna zařízení a vyhledejte ztracené zařízení.
- U ztraceného iPhonu klikněte na Ztracený režim.
- Pokud váš telefon takový přístupový kód nemá, budete požádáni o jeho vytvoření.
- Nastavte přístupový kód a zamkněte svůj iPhone.
2. Označte svůj iPhone jako ztracený
Funkce Najít umožňuje přepnout telefon do ztraceného režimu, když k němu nelze získat přístup prostřednictvím Wi-Fi nebo LTE. Tím je zajištěno, že nikdo nemůže váš iPhone odemknout bez přístupového kódu.
Když aktivujete ztracený režim, všechny vaše bankovní karty spojené s Apple Pay budou okamžitě deaktivovány. Rovněž povolí režim nízké spotřeby pro maximální výdrž baterie a znepřístupní Siri.
Chcete-li povolit režim ztráty,
- Spusťte Find My na iPadu nebo Macu.
- Přejetím nahoru zobrazíte seznam dostupných zařízení.
- V seznamu zařízení klepněte na ztracené zařízení.
- Pokud na svém zařízení nevidíte možnost Označit jako ztracené nebo Ztracený režim, přejetím prstem nahoru otevřete celou nabídku.
- Aktivovat Označit jako ztracené.
Poznámka : Pokud nemůžete své zařízení v seznamu najít, pravděpodobně jste v něm nepovolili funkci Najít. Podle dalších pokynů na obrazovce můžete také přidat své telefonní číslo nebo e-mailovou adresu a zprávu pro osobu, která najde váš iPhone, aby vás kontaktovala.
3. Odeberte kreditní a debetní kartu ze služby Apple Pay
Pokud používáte bezdrátovou platební službu společnosti Apple, odeberte informace o debetu nebo kreditní kartě pomocí iCloudu uloženého ve vašem iPhone. Můžete je kdykoli přidat později. Apple Pay je zabezpečená platební brána a jiné osobě ji nedovolí používat bez vašeho otisku prstu nebo hesla. Stále je to bezpečné.
4. Sledujte svůj odcizený iPhone na mapě
Svůj iPhone můžete sledovat pomocí Map. Chcete-li najít své zařízení, přihlaste se na iCloud → Najít a vyhledat své zařízení. Můžete jej také sledovat na Mapách pomocí aplikace Najít pomocí vestavěného GPS zařízení Apple.
Pokud si navíc myslíte, že je vaše zařízení poblíž, můžete jej přehrát zvukem. Zde je postup:
- Otevřete Find My.
- Vyberte své ztracené zařízení na kartě Položky / Zařízení.
- Vyberte Přehrát zvuk .
- Vaše zařízení přehraje zvuk, pouze pokud je připojeno k síti. I když je váš AirTag připojen k vašemu zařízení, ale je mimo dosah Bluetooth, nebude přehrávat zvuk, dokud nebude v dosahu.
5. Změňte svá hesla
Zloděj možná zablokoval připojení vašeho iPhone k jakékoli síti, což bránilo službě Find My v provádění jakýchkoli akcí. Stále však můžete zastavit zloděje v tom, aby se podíval na vaše uložené účty iPhone. Změňte heslo svého e-mailového účtu, Apple ID a dalších základních účtů z jiných zařízení.
Nezapomeňte, že k uložení zařízení musíte mít další ochranu. Proto je to důležité a mělo by to být provedeno okamžitě.
6. Nahlaste svůj odcizený iPhone policii
I když najdete svůj iPhone pomocí funkce Najít můj nebo GPS, neměli byste vykročit a pokusit se jej získat sami. Může se ukázat jako trochu riskantní a nebezpečný.
Obraťte se na úředníky zákona nebo na policejní oddělení a informujte je o umístění ukradeného telefonu. Jejich zapojením se sníží rizika možných problémů.