Co dělat, když je váš iPhone ztracen nebo odcizen?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
MacBook Air 2023 nabízí 15palcovou obrazovku. Konečně!
06.06.2023
MacBook Air 2023 nabízí 15palcovou obrazovku. Konečně!
Vývojářská konference WWDC 2023 je úspěšně za námi a kromě parádní show jsme se opět dočkali mnoho zajímavých novinek, které stojí za to! Nejen, že by... číst celé
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
26.05.2023 Návody
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
Nemáte jistotu, jak začít s Apple Numbers na Macu? Pro podnikání i osobní využití je Numbers praktickou tabulkovou aplikací, která je součástí macOS. ... číst celé
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
05.04.2023 Návody
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
Situací, kdy jako majitel iPhonu nebo iPadu potřebujete zjistit IMEI může být hned několik. Proto byste měli zaručeně znát jednotlivé způsoby, jak sér... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

 1. Úvod
 2. Magazín
 3. Co dělat, když je váš iPhone ztracen nebo odcizen?
11.05.2021

Co dělat, když je váš iPhone ztracen nebo odcizen?

Pokud jste svůj iPhone nedopatřením ztratili, nebo vám byl nějakým způsobem ukraden, následuje přirozená panika či pocit bezmocnosti. Koneckonců, je to drahá záležitost a obsahuje veškerá vaše osobní data. Nepochybně by vaší prioritou mělo být získat iPhone zpět, což se v mnoha případech podaří, nicméně v takovém případě je třeba počítat s druhou variantou a zabránit zneužití kreditních karet, nebo jakýchkoliv dalších činností. Pojďme se společně podívat na několik základních věcí, které byste v takovém okamžiku měli ihned provést.

Apple zajistil tucet způsobů, jak minimalizovat riziko krádeže a dokonce možnost získat zpět ukradený iPhone. V této příručce jsme uvedli všechny možné kroky, které můžete podniknout při ztrátě nebo odcizení vašeho iPhone.

Poznámka: U většiny zde uvedených kroků musíte mít na svém iPhone aktivovanou službu Najít moje Apple.

How to locate your iOS devices with Find My iPhone (tutorial) - deTeched

1. Zamkněte ukradený iPhone

Jakmile je váš iPhone ztracen nebo odcizen, první věcí, kterou musíte udělat, je chránit vaše osobní údaje za každou cenu. Protože většina z nás již má hesla nastavená v našich telefonech, nejde až o takový problém. Pokud ne, netrapte se! Stále můžete chránit svá data nastavením hesla pomocí funkce Najít mé nebo vzdáleným odstraněním dat z telefonu.

Chcete-li nastavit heslo pomocí aplikace Najít moji aplikaci,

 1. Přihlaste se na iCloud.com na svém Macu a klikněte na Najít moje
 2. V části Najít můj iPhone klikněte na Všechna zařízení a vyhledejte ztracené zařízení.
 3. U ztraceného iPhonu klikněte na Ztracený režim
 4. Pokud váš telefon takový přístupový kód nemá, budete požádáni o jeho vytvoření. 
 5. Nastavte přístupový kód a zamkněte svůj iPhone.

2. Označte svůj iPhone jako ztracený

Funkce Najít umožňuje přepnout telefon do ztraceného režimu, když k němu nelze získat přístup prostřednictvím Wi-Fi nebo LTE. Tím je zajištěno, že nikdo nemůže váš iPhone odemknout bez přístupového kódu.

Když aktivujete ztracený režim, všechny vaše bankovní karty spojené s Apple Pay budou okamžitě deaktivovány. Rovněž povolí režim nízké spotřeby pro maximální výdrž baterie a znepřístupní Siri.

Chcete-li povolit režim ztráty,

 1. Spusťte Find My na iPadu nebo Macu. 
 2. Přejetím nahoru zobrazíte seznam dostupných zařízení.
 3. V seznamu zařízení klepněte na ztracené zařízení.
 4. Pokud na svém zařízení nevidíte možnost  Označit jako ztracené nebo Ztracený režim, přejetím prstem nahoru otevřete celou nabídku.
 5. Aktivovat  Označit jako ztracené.

Poznámka : Pokud nemůžete své zařízení v seznamu najít, pravděpodobně jste v něm nepovolili funkci Najít. Podle dalších pokynů na obrazovce můžete také přidat své telefonní číslo nebo e-mailovou adresu a zprávu pro osobu, která najde váš iPhone, aby vás kontaktovala.

3. Odeberte kreditní a debetní kartu ze služby Apple Pay

Pokud používáte bezdrátovou platební službu společnosti Apple, odeberte informace o debetu nebo kreditní kartě pomocí iCloudu uloženého ve vašem iPhone. Můžete je kdykoli přidat později. Apple Pay je zabezpečená platební brána a jiné osobě ji nedovolí používat bez vašeho otisku prstu nebo hesla. Stále je to bezpečné.

4. Sledujte svůj odcizený iPhone na mapě 

Svůj iPhone můžete sledovat pomocí Map. Chcete-li najít své zařízení, přihlaste se na iCloud → Najít a vyhledat své zařízení. Můžete jej také sledovat na Mapách pomocí aplikace Najít pomocí vestavěného GPS zařízení Apple.

Pokud si navíc myslíte, že je vaše zařízení poblíž, můžete jej přehrát zvukem. Zde je postup:

 1. Otevřete Find My.
 2. Vyberte své ztracené zařízení na kartě Položky / Zařízení.
 3. Vyberte Přehrát zvuk .
 4. Vaše zařízení přehraje zvuk, pouze pokud je připojeno k síti. I když je váš AirTag připojen k vašemu zařízení, ale je mimo dosah Bluetooth, nebude přehrávat zvuk, dokud nebude v dosahu. 

5. Změňte svá hesla

Zloděj možná zablokoval připojení vašeho iPhone k jakékoli síti, což bránilo službě Find My v provádění jakýchkoli akcí. Stále však můžete zastavit zloděje v tom, aby se podíval na vaše uložené účty iPhone. Změňte heslo svého e-mailového účtu, Apple ID a dalších základních účtů z jiných zařízení.

Nezapomeňte, že k uložení zařízení musíte mít další ochranu. Proto je to důležité a mělo by to být provedeno okamžitě.

6. Nahlaste svůj odcizený iPhone policii

I když najdete svůj iPhone pomocí funkce Najít můj nebo GPS, neměli byste vykročit a pokusit se jej získat sami. Může se ukázat jako trochu riskantní a nebezpečný. 

Obraťte se na úředníky zákona nebo na policejní oddělení a informujte je o umístění ukradeného telefonu. Jejich zapojením se sníží rizika možných problémů.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena