EU tlačí. Apple může být nucen zavést USB-C pro budoucí iPhony
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Jak změnit ikony aplikací v macOS?
31.01.2023 Návody
Jak změnit ikony aplikací v macOS?
Hledáte způsob, jak snadno a rychle vyměnit výchozí ikonku aplikace na vašem Macu za vlastní? Přestože společnost Apple průběžně aktualizuje defaultní... číst celé
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
16.01.2023 Novinky
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
Krátce poté, co se Steve Jobs vrací zpět do své firmy v Kalifornii nastává v počítačovém průmyslu revoluční období. Došlo totiž ke zrušení modelové řa... číst celé
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
02.01.2023 Novinky
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
Věděli jste, že úplně první počítačovou myš sestavil Douglas Engelbart se svým týmem již v roce 1963? Byla vyrobena ze dřeva a měla kuličkové ložisko ... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. EU tlačí. Apple může být nucen zavést USB-C pro budoucí iPhony
04.10.2021
Novinky

EU tlačí. Apple může být nucen zavést USB-C pro budoucí iPhony

Přestože poslední modely jablečných tabletů, zejména iPad Pro a iPad mini již disponují standardem USB-C, kalifornský gigant se dlouhá léta brání použít tuto konektivitu u svých mobilních telefonů. Spekulovalo se nad tím, že se v letošním roce dočkáme změny, nicméně iPhone 13 a celá produktová řada si prozatím zachovala Lightning port - to může být již brzy minulostí.

Evropská unie se odmítá vzdát snu, že jednoho dne budeme všichni používat stejnou nabíječku pro všechna naše zařízení. Evropská komise nedávno oznámila, že plánuje přinutit všechny výrobce smartphonů - a výrobce několika dalších typů elektroniky používat USB-C jako jediný skutečný nabíjecí standard.

USB‑C/Lightning kabel (1m) - Apple (CZ)

Navrhovaný plán má čtyři části. První z nich je, že „USB-C bude společný port“, aby spotřebitelé mohli nabíjet svá zařízení stejnou nabíječkou „bez ohledu na zařízení nebo značku“. Podle evropské komise je hlavním cílem zabránit různým společnostem v omezení rychlosti nabíjení, přičemž spotřebitel by měl znát veškeré informace o nabíjecím výkonu, stejně jako, zda jeho zařízení podporuje rychlé nabíjení. Stejně tak se zamezí zbytečnému plýtvání a při koupi nového telefonu tak nebudete potřebovat další, odlišnou nabíječku. Komise chce také dodržet určité standardy kvality.

Ve své poslední zprávě totiž uvedla, že v roce 2020 bylo v EU prodáno přibližně 420 milionů smartphonů přičemž každé z nich vystřídalo nejméně tři nabíječky. Výsledkem je 11 000 tun elektronického odpadu za rok.

Podle tohoto návrhu bude USB-C standardním nabíjecím portem pro všechny smartphony, tablety, fotoaparáty, sluchátka, reproduktory a další gadgety. Pokud by návrh přijal Evropský parlament, měly by společnosti na změnu zhruba 24 měsíců. Telefony s Androidem již dlouho používají USB-C, ale pravděpodobně už můžete hádat, která společnost je hlavní oporou.

iPhone 12: I had high hopes for a return to USB-C, but then MagSafe arrived  - CNET

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena