Jak rychle vylepšit bezpečnost svého Macu?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Jak změnit ikony aplikací v macOS?
31.01.2023 Návody
Jak změnit ikony aplikací v macOS?
Hledáte způsob, jak snadno a rychle vyměnit výchozí ikonku aplikace na vašem Macu za vlastní? Přestože společnost Apple průběžně aktualizuje defaultní... číst celé
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
16.01.2023 Novinky
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
Krátce poté, co se Steve Jobs vrací zpět do své firmy v Kalifornii nastává v počítačovém průmyslu revoluční období. Došlo totiž ke zrušení modelové řa... číst celé
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
02.01.2023 Novinky
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
Věděli jste, že úplně první počítačovou myš sestavil Douglas Engelbart se svým týmem již v roce 1963? Byla vyrobena ze dřeva a měla kuličkové ložisko ... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Návody
  4. Jak rychle vylepšit bezpečnost svého Macu?
08.04.2021
Návody

Jak rychle vylepšit bezpečnost svého Macu?

Jste hrdým majitelem přenosného počítače MacBook Air, MacBook Pro případně stolní varianty Apple iMac? Právě platforma, která běží na těchto modelech je dlouhá léta považována za bezpečnou a nemožnou ji napadnou, nicméně v posledních letech postihuje celý systém útoky z dalších stran. Možná jste v minulosti slyšeli o trojském koni jménem Flashback, kterému se podařilo napadnout více než 500.000 počítačů Mac – kvůli tomu se začaly řešit nejrůznější záplaty, jak systém dokonale zabezpečit. Kromě toho se před několika lety podařilo integrovat virus do světově používané aplikace Spotify, načež vyšla další bezpečnostní záplata, která tento problém vyřešila.

Apple's T2 security chip could block third-party repairs for newer Macs:  Report | Technology News,The Indian Express

Pokud hledáte způsoby, jak váš počítač ochránit a maximálně zabezpečit, pak vám přinášíme několika základních rad, které vám mohou pomoci, případně předejít systémovému problému, který mnohdy řeší až reinstalace.

  • Zapomeňte na aplikaci MacKeeper

Hledáte na internetu způsob, jak ochránit váš počítač se systémem MacOS a všude na vás vyskakuje masivně propagovaná aplikace MacKeeper? Pak na ni rovnou zapomeňte. Tento „pozitivně“ hodnocený titul vám rozhodně nepomůže, nejčastěji vám bude naopak nabízet vyskakovací okna na nejrůznější reklamy – což není ideální způsob, jak váš počítač zabezpečit

  • . Malwarebytes je ideální řešení

Je na řadě hledat aplikace, které vám přinesou spíše užitek. Od okolních virů a dalších možností napadení operačního systému pomůže oblíbená aplikace Malwarebytes, která by měla být snad na každém počítači Mac, obzvlášť, pokud ho aktivně a denně používáte. K čemu vlastně slouží? Tento titul dokáže ochránit počítač před útoky Malwaru a adwaru, navíc je k dispozici zcela zdarma. Jako další titul, který můžeme doporučit je například Clean My Mac 3 – ta totiž dokáže odinstalovat i „neodinstalovatelné“ včetně všech skrytých knihoven.  

Recenze CleanMyMac 3: pochopíte, že předchozí verze byla jen demo! – Letem  světem Applem – Apple magazín

    3) Pravidelně aktualizujte systém

Kouzlo počítačů Mac oproti Windows jsou jednoznačně užitečné a efektivní aktualizace, které opravdu řeší problémy. Pokud se tedy objeví možnost instalace nového balíčku, rozhodně neváhejte a proces uskutečněte co nejdříve. Kromě samotného systému doporučujeme aktualizovat veškeré aplikace na vašem počítači, pokud zrovna nemáte zapnuté automatické stahování. I do ověřených titulů se totiž může hravě dostat malware.

  • Flash? Pokud zůstal, odinstalujte ho!

Od určitého období již nevydává Adobe pro svůj program a nástroj Flash aktualizace z důvodu ukončení podpory. Pokud však na vašem počítači zůstal, určitě se jedná o starší verzi, která může být náchylná k malwaru, navíc je často kritizovaný a i samotný Steve Jobs ho vůbe neměl rád. Mimochodem, jestli se ho rozhodnete stahovat dodatečně, pak se zcela jistě jedná o podvodný software, který vám přidělá více starostí, než radostí.

  • Udělejte si pořádek v heslech

Jste přihlášeni k nejrůznějším webům, emailovým schránkám, sociálním sítím a dalším účtům na internetu? Pak se v tom zcela jistě ztrácíte, pokud zrovna nepoužíváte jedno a to stejné heslo. Pro každou službu zvlášť je totiž ideální mít heslo unikátní a to z toho důvodu, že pokud se hacker dostane k jednomu účtu, automaticky má přístup ke všem ostatním. Jedná se hlavně o Vaši bezpečnost, kterou rozhodně chcete chránit jako oko v hlavě.

Jestliže si je nedokážete všechny zapamatovat, pak se bude rozhodně hodit některá z aplikací, která vám bude hesla uchovávat v bezpečí. Využít můžete třeba správu hesel v podání aplikace Keychain, která je již předinstalovaná na každém počítači Mac.Vytvoříte si v ní svoje unikátní heslo, které dále používáte. Jako alternativu pak můžete doporučit například 1Password, nebo LastPass, která je uživateli pozitivně hodnocena. Výhodná je pak konektivita s dalšími Apple produkty, to znamená, že se k heslům dostanete z iPhonu, nebo iPadu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena