Jak zkontrolovat originalitu AirPods? Poradíme vám.
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Jak vyhledat ukradený či ztracený iPhone, iPad nebo MacBook?
23.05.2022 Návody
Jak vyhledat ukradený či ztracený iPhone, iPad nebo MacBook?
Nepříjemné situace se v životě stávají. Obzvlášť nešťastné jsou chvilky, kdy se vám podaří nešťastnou náhodou ztratit Apple produkt, případně jej vám ... číst celé
Jak maximálně zabezpečit Váš iPhone, iPad či MacBook?
20.05.2022
Jak maximálně zabezpečit Váš iPhone, iPad či MacBook?
iPhone, iPad a Mac činí naše životy pohodlnějšími než kdykoli dříve. Ať už z hlediska pracovního či osobního života, každý den s nimi pracujeme, bavím... číst celé
Důležité informace jak správně pečovat o Apple MacBook
11.05.2022 Návody
Důležité informace jak správně pečovat o Apple MacBook
Řadíte se mezi spokojené uživatele MacBooku? Ať už jste si pořídili starší, nebo novější modelovou řadu přenosného počítače od Apple, během používání ... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

 1. Úvod
 2. Magazín
 3. Jak zkontrolovat originalitu AirPods? Poradíme vám.
23.02.2021

Jak zkontrolovat originalitu AirPods? Poradíme vám.

Vzhledem k tomu, že kalifornský gigant je ukázkovým vzorem mnoha konkurenčním firmám, není divu, že se snaží jejich produkty minimálně okopírovat. Krátce po vydání sluchátek AirPods byl světový trh zaplacen čínskými kopiemi sluchátek od Applu – jednoduchými i levnými, které se velmi shodují od originálních a dokážou zmást i zkušenějšího jablíčkáře. Ale bez ohledu na to, jak dobrá je kopie, výrobci třetích stran stále nemohou vyrobit úplně stejná sluchátka, nabíjecí pouzdro a krabici. V každém případě budou rozdíly, stačí je jenom hledat. Níže je několik způsobů, jak je snadno najít a rozpoznat originál. Čtěte dál…

Kontrola AirPods podle sériového čísla

Toto je nejspolehlivější způsob ověření sluchátek AirPods. Je logické, že skutečná sluchátka budou mít sériové číslo, které lze zkontrolovat na oficiálním webu Apple. Naleznete jej na krytu nabíjecího pouzdra AirPods a na samotné krabici. A pokud obzvláště mazaní prodejci mohou přelepovat sérii čísel na krabici, pak je téměř nemožné udělat totéž s pořadovým číslem na víku pouzdra. Toto sériové číslo můžete zkontrolovat na adrese https://checkcoverage.apple.com/ .

Existuje však několik dalších jednoduchých tipů, které vám pomohou identifikovat vaši kopii AirPods.

How to spot fake AirPods by serial number

Mřížka reproduktoru

Pečlivě zkontrolujte všechny mřížky, zejména reproduktor. U skutečných AirPodů není mřížka nijak zvlášť nápadná a je úhledně skrytá. U falešných může být mřížka jiné barvy a silně vynikat svým odstínem.

Counterfeit AirPods vs authentic AirPods

Spodní část AirPods

Když se podíváte na skutečná, originální sluchátka, všimnete si oblasti mřížky - tomu se často říká difuzor. Jak vidíte, tvar kužele falešných sluchátek je zcela odlišný. V původních AirPodech se někdy také mírně liší, ale vždy má oválný tvar, ne kulatý. Kromě toho si můžete všimnout rozdílu ve dvou bílých pruzích kolem okrajů. Liší se nejen barvou, ale jsou také umístěny znatelně hlouběji ve falešných sluchátkách.

Replica AirPods how to spot

Jak zkontrolovat originalitu nabíjecího pouzdra AirPods

I když jsou samotná sluchátka originální, prodejci někdy použijí efektivní trik a pokusí se prodat původní AirPods s falešným nabíjecím pouzdrem.

How to authenticate AirPods

Test Lightning portu pouzdra

Překlopte pouzdro a podívejte se na port Lightning, konektor, kterým budete nabíjet sluchátka. Jak vidíte, kovový obrys, který je umístěn kolem konektoru, je na padělcích silnější, a proto má jiný tvar. I když se úhel osvětlení mezi falešnými a skutečnými AirPods liší, můžeme si všimnout rozdílu v barvě.

 

Porovnejte všechny nápisy

To je místo, kde Číňané nejčastěji „pohoří“. Nemohou najít požadovanou tloušťku písma a barvy materiálu, takže pokud se podíváte pozorně, okamžitě uvidíte rozdíl ve srovnání s originálem. V kopii je tedy závěs víka nabíjecího pouzdra často jasnější, stejně jako nápis „Designed by Apple in California. Sestaveno v Číně “. Stále však mluvíme o vysoce kvalitní kopii. Pokud je padělek levný, jeden z nápisů na pouzdře nemusí být vůbec (nebo oba najednou).

Replica AirPods vs real AirPods

Jak zkontrolovat originalitu krabičky AirPods

Uvedené metody jsou dobré, pokud máte možnost vytáhnout sluchátka z krabice - například při nákupu na sekundárním trhu. Ale často obchody zakazují otevření krabičky, aby neporušily prezentaci, a mnoho se schovává za tuto frázi, aby prodalo falešný.

Ale podle rámečku můžete dokonce rozpoznat kopii. Nejprve si všimněte prostoru mezi víkem a samotnou krabicí. V původních AirPodech je to velmi malé a ve falešném - nůž tam může snadno vlézt, kromě toho je také rozdílná šířka mezery. Falešná krabička bude také tučná.

AirPods box fake vs real

Jak jinak se originální AirPods liší od falešných

 

 1. Původní AirPods nikdy nebyly vydány v jiné barvě než bílé(prozatím).
 2. Real AirPods se k telefonu připojují rychleji.
 3. Připojení sluchátek k zařízení nebude trvat déle než 10 sekund.
 4. Falešné AirPods mají výrazně kratší výdrž baterie.
 5. Některé falešné AirPods po připojení k zařízení často přehrávají zvukový soubor ženským hlasem - originální AirPods přehrávají pouze zvuk specifický pro Apple.
 6. Některé falešné AirPods přicházejí s portem USB-C namísto klasického portu Apple Lightning.
 7. Logicky najít AirPods vFind My nebude fungovat s falešnými sluchátky.
 8.  

Doufáme, že vám tento průvodce pomůže vždy koupit originální sluchátka Apple a nenarazíte na falešné. Většina z těchto tipů jsou platné i pro kontrolu varianty AirPods Pro.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena