Kdy se dočkáme nového MacBooku s procesorem M1X?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Proč není možné dodatečně změnit hardware na počítačích Mac
04.10.2022 Novinky
Proč není možné dodatečně změnit hardware na počítačích Mac
Uživatelé v poslední době stále častěji dávají přednost nákupu hotových sestav před vlastní montáží domácích počítačů. Pokud jste příznivci Apple tech... číst celé
5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu
24.09.2022 Novinky
5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu
Bez ohledu na to, jak moc stabilní je podle Applu nejnovější aktualizace iOS 16, i přesto se najdou uživatelé, jejichž iPhone postrádá 100% autonomii.... číst celé
Který MacBook vybrat do školy? Tohle je nejlepší řešení
01.09.2022
Který MacBook vybrat do školy? Tohle je nejlepší řešení
Studentské období nám po slunečných prázdninách opět začíná. Ať už jste rodičem, nebo pubertálním školákem a čtete tyto řádky, pak vás bude určitě zaj... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. Kdy se dočkáme nového MacBooku s procesorem M1X?
23.09.2021
Novinky

Kdy se dočkáme nového MacBooku s procesorem M1X?

O tom, že se chystá kalifornský gigant ještě v letošním roce představit vylepšený procesor M1x pro novou řadu přenosných počítačů píše snad každý zahraniční portál. Vzhledem k tomu, že první generace vytvořila na poli mobilních technologií a zejména u konkurence slušný poprask, nebo chcete-li doslova revoluci, není se třeba divit, že na příchod dalšího modelu netrpělivě čeká slušná řada profesionálních uživatelů. Kdy se dočkáme další generace a v čím se Apple podle spekulací rozhodne zaujmout? Máme pro vás skvělou zprávu, bude to již brzy!

Apple je nyní uprostřed svého dvouletého plánu přechodu z Intel na Apple Silicon, což znamená, že musí pokračovat ve změně produktové řady Mac. Dva hlavní kandidáti na změnu jsou 16palcový MacBook Pro a nový model 14palcový MacBook Pro, který nahradí standardní třináctky. Jak již bylo zmíněno, u obou velikostí se předpokládá použití čipu ve stylu M1x, případně „M2“ s aktualizovaným 12jádrovým CPU a 16jádrovým GPU procesorem. Říká se, že displej bude využívat moderní technologii mini LED podsvícení, které umožňuje vysoké kontrastní poměry podobné OLED panelům, a to bez zvýšení výrobních nákladů.

Tipster asserts M1X MacBook Pro 14 will offer M1X MacBook Pro 16  performance but not at a MacBook Pro 13 price - NotebookCheck.net News

Poslední zprávy ze srpna potvrdili, že oba modely budou používat stejně výkonný čip, a proto budou z hlediska parametrů podobné, spíše úplně stejné, tak jako je tomu v případě současně prodávaných variant. Těšit se můžeme také na vylepšenou FaceTime kameru, která nově nabídne rozlišení 1080p namísto dlouho používané čočky (720p), což oceníte nejen při pracovních schůzkách, ale i při videohovoru s rodinou. Dodavatelský řetězec je přesvědčen o tom, že ve třetím čtvrletí letošního roku začne masivní výroba, přičemž globální nedostatek čipů by si mohl vynutit mírné zpoždění prvních dodávek až na konec října, případně začátek listopadu. 

Apple samozřejmě nic z toho oficiálně nepotvrdil. Na německém webu společnosti se však objevil stručný překlep, který v popisu produktu omylem zahrnoval 16palcový MacBook Pro na bázi M1. Ať to bude jakkoliv, že by se například Apple rozhodl použít stejné čipy M1 s drobným vylepšením, jako v loňském roce, pak jsme přesvědčeni, že i tak jeho výkon všechny ohromí a Intel nebude mít žádnou naději, že ho někdy dožene.

macOS Monterey a řada M.

Nový design Macu je pěkný, ale jde spíše o to, co všechno zvládnou zpracovat a jaký mají potenciál. Apple nabídl funkce svého dalšího operačního systému Mac,  MacOS Monterey , loni v červnu na WWDC. Některé z jeho funkcí nebudou fungovat na počítačích Mac s procesorem Intel a vyžadují právě silikon Apple. Nejde o drobné funkce, jsou to klíčové funkce, které uživatelé dobře využijí. Obsahují:

  • Universal Control, který vám umožní ovládat iPad pomocí klávesnice a myši Macu. 
  • Živý text, kde nyní můžete vybrat text na fotografii, zkopírovat jej a poté vložit do dokumentu, nebo můžete vybraný text vyhledat v Mapách nebo na webu.
  • 3D interaktivní zeměkoule spolu s podrobnými městskými krajinami v Mapách.
  • Portrétový režim FaceTime.

Hlavním důvodem, proč tyto funkce nebudou k dispozici na počítačích Intel Mac, je to, že vyžadují Neural Engine zabudovaný do procesorů Apple. Nedávné upgrady macOS jsou rozhodně přínosné, nicméně ale Neural Engine a Monterey by mohly být začátkem vlny dalších funkcí, které poskytují významné nástroje ke zvýšení vaší produktivity.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena