Lze odblokovat ukradený iPhone? Proč to nedělat.
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
MacBook Air 2023 nabízí 15palcovou obrazovku. Konečně!
06.06.2023
MacBook Air 2023 nabízí 15palcovou obrazovku. Konečně!
Vývojářská konference WWDC 2023 je úspěšně za námi a kromě parádní show jsme se opět dočkali mnoho zajímavých novinek, které stojí za to! Nejen, že by... číst celé
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
26.05.2023 Návody
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
Nemáte jistotu, jak začít s Apple Numbers na Macu? Pro podnikání i osobní využití je Numbers praktickou tabulkovou aplikací, která je součástí macOS. ... číst celé
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
05.04.2023 Návody
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
Situací, kdy jako majitel iPhonu nebo iPadu potřebujete zjistit IMEI může být hned několik. Proto byste měli zaručeně znát jednotlivé způsoby, jak sér... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Lze odblokovat ukradený iPhone? Proč to nedělat.
16.12.2021

Lze odblokovat ukradený iPhone? Proč to nedělat.

Ať už tyto řádky čtete z důvodu, že se k vašim rukám dostalo zablokované Apple zařízení, nebo vás tato tématika bezpečnosti dlouhodobě zajímá, pak si v jednotlivých krocích rozebereme důvody, proč se nevyplatí snažit o obnovu zařízení, nebo jej nabízet dalším potenciálním zákazníkům. Na internetu můžete objevit nejrůznější inzeráty s klíčovými slovy, jako jsou „Zablokováno na iCloud, „zařízení bez přístupu k účtu“, nebo „nález, stav neznámý“ – od takových nabídek doporučujeme ustoupit. Mnohdy se jedná o zboží z trestné činnosti, neoprávněné obohacení, nebo jiné praktiky, které vás nalákají na nízkou pořizovací cenu. Dost možná, kdyby bylo reálné zařízení odblokovat, prodejce se o to pokusí a nabídne telefon za daleko vyšší cenu.

Těžítko. Zarážka mezi dveře?

Pokud takové zařízení koupíte, mnohdy vám skvěle poslouží jako těžítko na stůl. Bezpečnostní systém Applu je natolik dokonalý, že přístup do obsahu iPhonu, nebo jiného produktu v tomto ekosystému (MacBook, iMac, iPad) je z 99,97% nemožný. Pokud se pokusíte o obnovu továrního nastavení, pak se setkáte s mezikrokem při instalaci, které vyžaduje zadání uživatelského jména a hesla do (Apple ID) do platformy nazývané iCloud. Tímto „jednoduchým“ trikem tedy Apple neobejdete.

Dokonalé zabezpečení.

Pokud se setkáte se zařízením, které nemá žádné zabezpečení (biometricky), tedy Touch ID, nebo Face ID, případně ani kódový zámek a lze do něj volně přistupovat, pak bude s největší pravděpodobností vázán na konkrétní Apple ID účet, který bez znalosti hesla není možné odstranit. Kromě toho lze takové zařízení hravě vystopovat. Pomůže k tomu státní složka, kterou je Policie, nebo samotný operátor. Jakékoliv připojení k síti totiž napoví, kde se zařízení skrývá.

Pojišťovna. Operátor. Policie.

V dnešní době nejrůznějších nabídek pojišťoven na odcizený majetek lze předpokládat, že bude ukradené, či ztracené zařízení nahlášeno ve všech on-line systémech. V takovém případě je zaznamenáno i výrobní (IMEI) číslo, které je ve všech případech unikátní. Nevyplatí se tedy vymýšlet postup, jak telefon zprovoznit, nebo prodávat dále – v takovém případě vás totiž čeká výslech jako účastníka trestného činu.

Existuje nějaké řešení?

Povídá se, že šikovní hackeři z Ruska dokáží obejít zabezpečení Applu. Nicméně to vyžaduje speciální nástroje v hodnotě stovek tisíc, hodiny strávených kódováním nejrůznějších skriptů a reálné očekávání, že se to nepovede. Z toho vyplývá, že takové procesy se provádí u jedinečných případů a reálně se „mistrovská kouzla“ nevyplatí.

Co dělat s nalezeným či odcizeným iPhonem?

Pokud máte kousek úcty a patříte mezi poctivé osoby, pak se stačí vcítit do situace, že by se jednalo o váš telefon, nebo počítač. V takovém případě je nejlepší variantou donést zařízení na nejbližší policejní stanici a uvést jej jako nález. Pokud se dostane ke správnému majiteli, rozhodně vás to potěší u srdce.

* Tento článek je pouze informačního charakteru. Nemá za cíl jakkoliv nabádat čtenáře k hledání způsobu odblokování elektroniky, nebo se jakkoliv dále podílet na trestné činnosti. Důvodem vzniku je upřesnit informace zabezpečení a povinné odevzdání odcizené či nalezené věci na příslušné složky Policie ČR, nebo jinému státnímu orgánu soustředící se na podobné situace.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena