Lze odblokovat ukradený iPhone? Proč to nedělat.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Proč se zprávy z iPhonu automaticky neduplikují na Mac?
17.01.2022 Návody
Proč se zprávy z iPhonu automaticky neduplikují na Mac?
Pokud vlastníte iPhone a Mac zároveň, pak vás možná překvapila situace, kdy má problém aplikace Zprávy přenést konverzaci a sdílet ji mezi zařízeními.... číst celé
Představí vůbec Apple svůj cenově dostupný monitor?
03.01.2022 Novinky
Představí vůbec Apple svůj cenově dostupný monitor?
Jste milovníkem Apple produktů a netrpělivě čekáte, zda kalifornský gigant vydá v nejbližší době monitor v cenově dostupných podmínkách? V minulosti j... číst celé
10 základních rozdílů mezi počítači Mac a PC
27.12.2021 Novinky
10 základních rozdílů mezi počítači Mac a PC
Pokud bychom se pustili do veřejné diskuze, který operační systém nabízí uživatelům větší komfort, benefity a stabilitu pro každodenní práci a využití... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Lze odblokovat ukradený iPhone? Proč to nedělat.
16.12.2021

Lze odblokovat ukradený iPhone? Proč to nedělat.

Ať už tyto řádky čtete z důvodu, že se k vašim rukám dostalo zablokované Apple zařízení, nebo vás tato tématika bezpečnosti dlouhodobě zajímá, pak si v jednotlivých krocích rozebereme důvody, proč se nevyplatí snažit o obnovu zařízení, nebo jej nabízet dalším potenciálním zákazníkům. Na internetu můžete objevit nejrůznější inzeráty s klíčovými slovy, jako jsou „Zablokováno na iCloud, „zařízení bez přístupu k účtu“, nebo „nález, stav neznámý“ – od takových nabídek doporučujeme ustoupit. Mnohdy se jedná o zboží z trestné činnosti, neoprávněné obohacení, nebo jiné praktiky, které vás nalákají na nízkou pořizovací cenu. Dost možná, kdyby bylo reálné zařízení odblokovat, prodejce se o to pokusí a nabídne telefon za daleko vyšší cenu.

Těžítko. Zarážka mezi dveře?

Pokud takové zařízení koupíte, mnohdy vám skvěle poslouží jako těžítko na stůl. Bezpečnostní systém Applu je natolik dokonalý, že přístup do obsahu iPhonu, nebo jiného produktu v tomto ekosystému (MacBook, iMac, iPad) je z 99,97% nemožný. Pokud se pokusíte o obnovu továrního nastavení, pak se setkáte s mezikrokem při instalaci, které vyžaduje zadání uživatelského jména a hesla do (Apple ID) do platformy nazývané iCloud. Tímto „jednoduchým“ trikem tedy Apple neobejdete.

Dokonalé zabezpečení.

Pokud se setkáte se zařízením, které nemá žádné zabezpečení (biometricky), tedy Touch ID, nebo Face ID, případně ani kódový zámek a lze do něj volně přistupovat, pak bude s největší pravděpodobností vázán na konkrétní Apple ID účet, který bez znalosti hesla není možné odstranit. Kromě toho lze takové zařízení hravě vystopovat. Pomůže k tomu státní složka, kterou je Policie, nebo samotný operátor. Jakékoliv připojení k síti totiž napoví, kde se zařízení skrývá.

Pojišťovna. Operátor. Policie.

V dnešní době nejrůznějších nabídek pojišťoven na odcizený majetek lze předpokládat, že bude ukradené, či ztracené zařízení nahlášeno ve všech on-line systémech. V takovém případě je zaznamenáno i výrobní (IMEI) číslo, které je ve všech případech unikátní. Nevyplatí se tedy vymýšlet postup, jak telefon zprovoznit, nebo prodávat dále – v takovém případě vás totiž čeká výslech jako účastníka trestného činu.

Existuje nějaké řešení?

Povídá se, že šikovní hackeři z Ruska dokáží obejít zabezpečení Applu. Nicméně to vyžaduje speciální nástroje v hodnotě stovek tisíc, hodiny strávených kódováním nejrůznějších skriptů a reálné očekávání, že se to nepovede. Z toho vyplývá, že takové procesy se provádí u jedinečných případů a reálně se „mistrovská kouzla“ nevyplatí.

Co dělat s nalezeným či odcizeným iPhonem?

Pokud máte kousek úcty a patříte mezi poctivé osoby, pak se stačí vcítit do situace, že by se jednalo o váš telefon, nebo počítač. V takovém případě je nejlepší variantou donést zařízení na nejbližší policejní stanici a uvést jej jako nález. Pokud se dostane ke správnému majiteli, rozhodně vás to potěší u srdce.

* Tento článek je pouze informačního charakteru. Nemá za cíl jakkoliv nabádat čtenáře k hledání způsobu odblokování elektroniky, nebo se jakkoliv dále podílet na trestné činnosti. Důvodem vzniku je upřesnit informace zabezpečení a povinné odevzdání odcizené či nalezené věci na příslušné složky Policie ČR, nebo jinému státnímu orgánu soustředící se na podobné situace.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena