Microsoft se v nové reklamě vysmíval MacBooku Pro
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. Microsoft se v nové reklamě vysmíval MacBooku Pro
25.01.2021
Novinky

Microsoft se v nové reklamě vysmíval MacBooku Pro

Jak to tak vypadá, americká akciová nadnárodní společnost Microsoft nemůže překousnout fakt, že celý svět nyní mluví o nových Macboocích a tak se rozhodla decentním způsobem potrápit jejich fanoušky nejnovější reklamou, která je věnována modelu Surface Pro 7. Ve svém videu však nedokázal srovnat svůj počítač s nejnovějším modelem podporující procesory M1, ale se starší verzí MacBooku Pro, která nenabízí fyzické tlačítko Esc (nahradil ho TouchBar).

Nevím, v kterém roce Microsoft toto video nahrál - zjevně v roce 2018 nebo 2019, jinak si nemohu vysvětlit, proč společnost věnovala pozornost přítomnosti fyzického tlačítka Esc v Surface Pro 7 a jeho absenci v MacBooku Pro. Pro informaci - Apple začal toto tlačítko vracet zpět na konci roku 2019 na žádost svých zákazníků. Kromě toho ve videu Microsoft zdůrazňuje, že moderní počítač nabízí celou dotykovou obrazoku, zatímco MacBook Pro má pouze "malou lištu" která dotyky podporuje. Nezapomněl ani na odnímatelnou klávesnici, zatímco podle nich je MacBook tzv. "Zaseknutý v minulosti" s běžnou klávesnicí Magic Keyboard.

"Pouze Surface Pro 7 má všestrannost a přenosnost jak tabletu, tak notebooku. Díky funkcím, jako je dotyková obrazovka, odnímatelná podpora klávesnice a pera a dostatek energie pro spuštění vašich oblíbených aplikací, navíc můžete pracovat nebo hrát kdekoli. Microsoft Surface Pro 7 má vše, co potřebujete, abyste mohli dělat to, co vás baví, říká Microsoft."

Ano, MacBook nemá dotykovou obrazovku, s tím se nelze hádat. Zvěsti o tom, že by se MacBooky mohly stát dotykovými, se objevují již několik let . Obzvláště poté, co Apple představil iPad: mnozí se okamžitě rozhodli, že nyní Cupertino přenese dotykové rozhraní do svých notebooků. Je pravda, že MacBooky nikdy nebyly dotykové. Steve Jobs kdysi řekl, že takové počítače budou neustále padat na zem. Phil Schiller věřil, že se uživatelům toto řešení nebude líbit. Jony Ive v rozhovoru řekl, že neexistují žádné dotykové obrazovky Mac, ne proto, že by je Apple nemohl vyrobit, ale proto, že to není nutné. A pouze Craig Federighi zmínil „několik experimentů, z nichž žádný nebyl přesvědčivý“.

Nakonec video říká, že Surface Pro 7 je „mnohem pokročilejší herní zařízení“ než MacBook Pro a je cenově dostupnější. Surface Pro 7 má 12,3-palcový displej a ve skutečnosti začíná na 750 $. Ale! Jeho základní konfigurace nabízí 128 GB úložiště a pouze 4 GB RAM. Za 2299 $ je již k dispozici verze s 1 TB úložiště a 16 GB RAM. MacBook Pro v základně s 8 GB sdílené paměti a 256 GB úložiště je dražší (1 299 USD), ale za stejných 2 299 USD Apple již nabízí 2 TB SSD a 16 GB úložiště. Kdo další je zde tedy „dostupnější“? Prohlédněte si video sami a udělejte si o tom názor. Mimochodem, stačí se podívat na reakce u videa, kde převažují v poměru spíše palce dolů.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena