Proč je čip U1 v iPhonu, ale ne v iPadu a Macu?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
MacBook Air 2023 nabízí 15palcovou obrazovku. Konečně!
06.06.2023
MacBook Air 2023 nabízí 15palcovou obrazovku. Konečně!
Vývojářská konference WWDC 2023 je úspěšně za námi a kromě parádní show jsme se opět dočkali mnoho zajímavých novinek, které stojí za to! Nejen, že by... číst celé
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
26.05.2023 Návody
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
Nemáte jistotu, jak začít s Apple Numbers na Macu? Pro podnikání i osobní využití je Numbers praktickou tabulkovou aplikací, která je součástí macOS. ... číst celé
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
05.04.2023 Návody
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
Situací, kdy jako majitel iPhonu nebo iPadu potřebujete zjistit IMEI může být hned několik. Proto byste měli zaručeně znát jednotlivé způsoby, jak sér... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. Proč je čip U1 v iPhonu, ale ne v iPadu a Macu?
26.04.2021
Novinky

Proč je čip U1 v iPhonu, ale ne v iPadu a Macu?

Až donedávna se mezi uživateli téměř vůbec neřešilo, proč mají některá zařízení procesor U1 a některá se této integrace speciálního čipu nedočkala. Nicméně v roce 2019 vypukl skandál, který způsobila výlučně uživatelská paranoia s příchodem nového iPhonu, a spekulace se začaly naplňovat. Postupně se ukázalo, že tento čip dokáže určit umístění s opravdu vysokou přesností a Apple se chystá jeho potenciál využít na maximum. Hovoříme konkrétně o nedávné konferenci, na které byl představen mýtický AirTag.

Apple Watch Series 6 disponují čipem U1. K čemu vlastně slouží?

Jak jsme se přesvědčili, infrastruktura postavená na U1, aplikaci Locator a datových centrech společnosti je opravdu magická.

Co je Apple U1

Apple U1, nebo jednoduše U1, je čip s ultra širokopásmovým (UWB) detekčním a komunikačním systémem. Takové systémy mají spoustu výhod a lokátory, které při své práci používají ZČU, jsou lepší a přesnější než lokátory, které používají jiné technologie - nejčastěji Bluetooth. Apple U1 debutoval již na iPhone 11 v roce 2019. V den představení iPhone 11, soudě podle pověstí a řady dalších znamení, bylo plánováno také představení lokátoru AirTag s tímto čipem uvnitř. Ale něco se pokazilo. Během závěrečného testování bylo jistě zjištěno několik problémů. Zřejmě s ochranou soukromí nebo něčím podobným. A jejich vydání bylo zrušeno krátce před podzimní událostí. V březnu 2020 opět selhaly v testech nebo se nepodařilo zahájit jejich masovou výrobu. Ale teď jsou realitou.

What is the new Apple U1 chip, and why is it important? - Quora

Která zařízení mají čip Apple U1

Tento čip se nachází ve všech iPhonech vydaných od září 2019, s výjimkou iPhonu SE 2020. Ve všech modelech iPhone 11 a iPhone 12. V září 2020 přišel U1 na Apple Watch - je v Apple Watch Series 6. Apple Watch SE oznámené ve stejný den používají procesor Apple S5, který nezahrnuje Apple U1, a podle toho není ani v samotných hodinkách. Kromě toho se Apple U1 používá v HomePod mini a lokátorech AirTag.

U1 opravdu není v modelech 2020 iPhone SE nebo Apple Watch SE. A pravděpodobně ze stejného důvodu. Oba modely jsou totiž modernizovanými produkty z minulosti. iPhone SE je téměř stejný, jako iPhone 8 (model 2017), ve kterém byl čip v době vydání 15. dubna loňského roku nahrazen nejvýkonnějším a nejmodernějším. Zbytek byl změněn, pouze pokud to bylo nezbytně nutné ke snížení jeho nákladů. Rozhodli se tedy vynechat U1. Apple Watch SE je ještě jednodušší - využívá systém v případě (sada čipů a elektronických součástek) Apple S5, stejný jako u Apple Watch Series 5, beze změn - a Apple U1 zde také nenajdeme.

Proč na iPadu a Macu není Apple U1?

Apple samozřejmě nevysvětluje svou tvrdohlavou neochotu zahrnout U1 do designu počítačů Mac a iPad. Pokud má Apple zásadní námitky proti používání U1 v noteboocích a tabletech, důvody nejsou známy. Apple U1 je lehký a kompaktní čip, který spotřebovává minimum energie - prostě nemohou existovat technické důvody. Notebooky a tablety a dokonce i Mac mini jsou také mobilní zařízení, které by bylo vhodné lokalizovat v případě ztráty. Je však dost pravděpodobné, že se v příští generaci Apple Silicon tento čip U1 objeví a bude možné sledovat polohu také u jiných produktů, než je iPhone, nebo Apple Watch. Některé zahraniční zprávy tvrdí, že kvůli rozložení základních desek u počítačů s procesory Intel nebyla integrace možná, jiní zase tvrdí, že se Apple rozhodl druhou vlnu produktů zahrnout do lokalizačního programu o něco později.

Proč potřebujete čip U1 v HomePodu?

Apple ani nesnívá o významném prodeji Apple TV 4K v roce 2021. Pravděpodobně se nová konzole bude prodávat o trochu lépe, než zastaralé modely, ale nebude to takový rozdíl. A ať už bude Apple U1 pro tento set-top box součástí, nebude to mít vliv na prodej.

U HomePod mini je případ přesně opačný a je také třeba jej vysvětlit. Čip U1 lze použít nejen k určení přesné polohy zařízení - lze jej také použít k orientaci v okolním prostoru. Mimochodem, je malý a mobilní. Takže U1 je na svém místě.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena