Proč nemůžete důvěřovat vysokému hodnocení aplikací v App Store?
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Revoluční 30" iMac Pro (2022). Co bychom mohli očekávat?
01.12.2021 Novinky
Revoluční 30" iMac Pro (2022). Co bychom mohli očekávat?
Zajímáte se o to, kdy společnost Apple aktualizuje svůj profesionální 27palcový iMac? Snažíte se vyhledat, jaké funkce a specifikace můžeme od nového ... číst celé
Tři produkty, které by mohly změnit Apple v roce 2022
16.11.2021 Novinky
Tři produkty, které by mohly změnit Apple v roce 2022
Vzhledem k tomu, že se letošní rok blíží ke svému konci, je ideální čas podívat se dopředu do budoucnosti k horizontu. Navzdory globální pandemii a sp... číst celé
4 zajímavé tipy pro přechod z Windows na Mac
07.11.2021
4 zajímavé tipy pro přechod z Windows na Mac
Přemýšleli jste někdy nad tím, který produkt je klíčovým rivalem v ekosystému kalifornského giganta? Amatér vám řekne, že se jedná zaručeně o iPhone, ... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. Proč nemůžete důvěřovat vysokému hodnocení aplikací v App Store?
06.02.2021
Novinky

Proč nemůžete důvěřovat vysokému hodnocení aplikací v App Store?

Vždy se mělo za to, že iTunes App Store je spolehlivější a důvěrnější obchod s aplikacemi než Google Play, a proto je iOS tak dobře chráněn. Koneckonců, pokud si uživatelé stáhnou software pouze z App Store, kde je kontrolován a schválen cenzory, riziko infekce adwarovým trojským koněm nebo jiným malwarem má sklon téměř k nule. V tomto případě nejsou ani tak důležité ochranné mechanismy iOS, jejichž účinnost jednoduše nemusí být testována, jelikož samotný obchod zajišťuje určité stupně kontroly. Jak je to však s hodnocením, dá se mu věřit?

Image result for app store

Ukázalo se, že App Store není tak dobře testován, jak by se na první pohled mohlo zdát. Developer Costa Eleftheriu upozornil na několik problémů najednou:

  • Falešné recenze, které nikdo neověří ani neodstraní;
  • Klonování aplikací, když je falešný program vydáván za originál;
  • Nespravedlivě řešené předplatné směřující na nepozorné uživatele;

Někdy může i dobrá aplikace pohořet u veřejnosti kvůli nízkému, nebo záměrně sníženému hodnocení. Podle Eleftheriu navíc každému z těchto problémů čelí téměř většina populárních aplikací. Eleftheriou je jedním z tvůrců klávesnice Flexy, kterou Flickr před časem úspěšně koupil. To znamená, že není důvod pochybovat o jeho zkušenostech. Takže jeho aktuální aplikace - FlickType - získala spoustu vysokých hodnocení a spoustu pozitivních recenzí od recenzentů, kteří FlickType nazývají „zcela nový způsob psaní“, „nejlepší klávesnice třetí strany pro Apple Watch“, „úžasně přesná klávesnice „“ a další lichotivé výrazy. V určitém okamžiku však hodnocení aplikace Eleftheriu kleslo na 3,5.

Downgrade vedl k velkému počtu recenzí s nízkým hodnocením, které se nedávno objevily. V zásadě je to logické: pokud vývojář nezvládne své povinnosti, dostane neuspokojivou známku. Eleftheriu však nejen reaguje na své uživatele, ale také pravidelně opravuje všechny chyby, které jsou mu hlášeny, a rozšiřuje možnosti FlickType.

Eleftheriuův problém spočívá v tom, že jeho práci podkopávají tvůrci klonových aplikací. Pilně napodobují FlickType externě i funkčně, ale na rozdíl od originálu nemají stejnou podporu vysoké kvality a zároveň se k uživatelům nechovají zcela čestně. Po spuštění se jim zobrazí okno s předplatným, které si zaregistrují, protože nečtou drobným písmem. Ale tady je paradox - takové aplikace mají obvykle velmi vysoké hodnocení.

Podvádění recenzí v App Store je oblíbená služba používaná bezohlednými vývojáři. Dají jim podvedení uživatelé pozitivní hodnocení? Samozřejmě že ne. Zatímco uživatelé, kteří se nechali oklamat, dávají aplikaci negativní hodnocení, falešné recenze vytlačují skutečná hodnocení z davu. Výsledkem je, že uživatelé, kteří právě narazili na aplikaci, vidí vysoké hodnocení a samozřejmě si ji stáhnou. Pak vše začíná v kruhu: přihlášení k odběru, psaní negativní recenze, která je stále přerušena falešnou, a někdo znovu spadne do tohoto háku.

Ve skutečnosti je problém falešných recenzí v App Store globálnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Pro požadavek „Propagace App Store“ vyprodukuje Google kolosální počet shod. To znamená, že se jedná o skutečnou službu, která je žádána mezi bezohlednými vývojáři, kteří nejsou schopni udělat něco kvalitního a jsou nuceni získat popularitu a vydělávat takovým nespravedlivým způsobem.

Mnoho vývojářů používá snímky obrazovky, videa a propagační materiály jiných aplikací a cenzoři si toho nevšimnou. Zároveň je docela ironické, že pravidla App Store jasně stanoví, že klonování aplikací a dokonce i duplikace jejich funkcí je přísným porušením a vývojáři, kteří se snaží obejít požadavky, jsou vyloučeni z komunity bez práva na obnovení.

Proč se tohle děje? Existují pravděpodobně dva důvody. První je lidský faktor. Cenzoři často nemohou sledovat vše, co se děje v App Storu, a pověřují ověřováním aplikací většinou softwarové algoritmy, které mazaní vývojáři podvádějí tak či onak. A druhým je to, že Apple vydělává peníze i z falešných a falešných aplikací. Koneckonců, ona dostane 15-30% za platbu za předplatné. Proč tedy nevyužít naivity uživatelů k vydělávání peněz navíc?

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.