Proč se zprávy z iPhonu automaticky neduplikují na Mac?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Jak vyhledat ukradený či ztracený iPhone, iPad nebo MacBook?
23.05.2022 Návody
Jak vyhledat ukradený či ztracený iPhone, iPad nebo MacBook?
Nepříjemné situace se v životě stávají. Obzvlášť nešťastné jsou chvilky, kdy se vám podaří nešťastnou náhodou ztratit Apple produkt, případně jej vám ... číst celé
Jak maximálně zabezpečit Váš iPhone, iPad či MacBook?
20.05.2022
Jak maximálně zabezpečit Váš iPhone, iPad či MacBook?
iPhone, iPad a Mac činí naše životy pohodlnějšími než kdykoli dříve. Ať už z hlediska pracovního či osobního života, každý den s nimi pracujeme, bavím... číst celé
Důležité informace jak správně pečovat o Apple MacBook
11.05.2022 Návody
Důležité informace jak správně pečovat o Apple MacBook
Řadíte se mezi spokojené uživatele MacBooku? Ať už jste si pořídili starší, nebo novější modelovou řadu přenosného počítače od Apple, během používání ... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Návody
  4. Proč se zprávy z iPhonu automaticky neduplikují na Mac?
17.01.2022
Návody

Proč se zprávy z iPhonu automaticky neduplikují na Mac?

Pokud vlastníte iPhone a Mac zároveň, pak vás možná překvapila situace, kdy má aplikace Zprávy problém přenést kompletní konverzaci a sdílet ji mezi vašemi zařízeními. Přestože se jedná o jednu z užitečných funkcí celého ekosystému společnosti Apple (duplikace hovorů a zpráv), někdy se může objevit problém s jejich synchronizací. Mimochodem, veškeré konverzace můžete sdílet mezi smartphony, tablety, přehrávači iPod Touch nebo počítači se systémem macOS evidované pod jedním účtem.

Dost možná nemáte správně nastavenou komunikaci v jednom ze zařízení. Případně nejsou Apple produkty spárovány pod stejným účtem Apple ID. Jak tedy postupovat?

  1. Nejprve se ujistěte, že obě zařízení (smartphone a počítač) jsou spravovány stejným účtem Apple ID. Musí mít zadanou stejnou e-mailovou adresu (v mnoha případech končí @icloud.com) Na smartphonu přejděte na Nastavení - Účet (nejvyšší položka parametrů) a na počítači po cestě Nastavení systému - Účet, kde se objeví miniatura profilu.

2. Zkontrolujte, zda je na obou zařízeních aktivována služba iMessage. Kromě toho musí být jeden účet nakonfigurován na dvou zařízeních. Na smartphonu postupujte podle cesty Nastavení - Zprávy - iMessage a na počítači spusťte aplikaci Zprávy a přejděte do jejího nastavení. Pro příjem SMS musí být v nastavení označeno i telefonní číslo.

3. Zapněte v iPhone překlad zpráv do jiných miniaplikací. Chcete-li to provést, aktivujte přepínač naproti požadovanému gadgetu podél cesty Nastavení - Zprávy - Přeposílání.

4. Aktivujte iCloud pro aplikaci Zprávy. Na smartphonu je přepínač umístěn přes záložku Nastavení - Účet Apple ID - iCloud - Zprávy a na počítači přes aplikaci Zprávy - Nastavení - iMessage - Povolit zprávy na iCloudu .

Poté budou všechny příchozí zprávy na smartphonu duplikovány na počítači Mac. Podobně si můžete nastavit překlad zpráv na domácím iPadu a dokonce i na iPodu Touch.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena