- Štítky blogu
- Apple
- Mac
- iPhone
- MacBook
- iOS
- návod
- macOS
- MacOS
- triky
- MacBook Pro
- tipy
- macos
- iPad
- macbook
- iOS13
- apple
- Kuo
- smartphone
- iphone
- mac
- MacBook Air
- USB-C
- laptop
- iOS 16
- Silicon
- AirPods
- iPhone 11
- produkty
- iPhone 11 PRO
- upgrade
- PC
- iPhone 9
- Windows
- předpověď
- navod
- Apple Silicon
- iPhone8
- tip
- Keynote
- M1
- Touch ID
- news
- Monterey
- Apple Arcade
- Touch Bar
- aplikace
- Tim Cook
- Macbook
- Mac PRO



Společnost Apple údajně vyvíjí o mnohem odolnější Lightning kabel
Většina z vás by souhlasila s tím, že originální nabíjecí kabely pro iPhone vydrží velmi málo. Ať už dochází k viditelnému opotřebení, nebo jinému mechanickému poškození, ve většině případů je uživatel donucen pořídit si náhradní. Jak ukazují nejrůznější průzkumy, největší překážkou je poškozená izolace blíže ke konektoru, která odkrývá vodiče, nicméně po mnoha letech se zřejmě dočkáme řešení. Apple totiž podal novou patentovou přihlášku s názvem Variable Stiffness Cable, která prezentuje použití silnějšího materiálu.
V některých případech však nemusí být silnější průměr efektivní a tak Apple zkoumá další způsoby, jak zvýšit spolehlivost a pevnost kabelu. Jak je uvedeno u patentu, zesílení v podobě izolace, které se nyní nachází na všech kabelech Lightning zmizí úplně a místo toho Apple zesílí samotný kabel. Kromě toho společnost navrhuje použít drát se třemi stupni tuhosti, aby se rovnoměrně rozložilo zatížení. V důsledku toho bude na místech, kde kabel nejčastěji ohýbáte, co nejpružnější a kde to není nutné, bude Lightning tužší pro větší spolehlivost. Bez ohledu na to, jak drát zkroutíte, zůstane tedy neporušený.

Ve skutečnosti existuje další důvod, proč původní nabíjecí kabel po vybalení z krabice vydrží tak málo. Faktem je, že Apple nevyrábí izolaci kabelů z recyklovatelného polyvinylchloridu (PVC), ale z biologicky odbouratelných termoplastických elastomerů (TPE). Podle myšlenky společnosti Apple by tedy měly být ušetřeny obrovské peníze a zdroje na zpracování tohoto kabelového prvku. U vybraného typu materiálu však existuje jeden problém. Pokud v čistém prostředí jeho rozklad trvá několik let, pak vniknutí nečistot, prachu, mastnoty z rukou a dalších látek, s nimiž se nabíjecí kabel neustále setkává, urychluje reakci až na několik měsíců. Kabel je navíc během provozu neustále zkroucený, objevují se v něm mikrotrhliny a záhyby.
