Tři produkty, které by mohly změnit Apple v roce 2022
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
MacBook Air 2023 nabízí 15palcovou obrazovku. Konečně!
06.06.2023
MacBook Air 2023 nabízí 15palcovou obrazovku. Konečně!
Vývojářská konference WWDC 2023 je úspěšně za námi a kromě parádní show jsme se opět dočkali mnoho zajímavých novinek, které stojí za to! Nejen, že by... číst celé
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
26.05.2023 Návody
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
Nemáte jistotu, jak začít s Apple Numbers na Macu? Pro podnikání i osobní využití je Numbers praktickou tabulkovou aplikací, která je součástí macOS. ... číst celé
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
05.04.2023 Návody
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
Situací, kdy jako majitel iPhonu nebo iPadu potřebujete zjistit IMEI může být hned několik. Proto byste měli zaručeně znát jednotlivé způsoby, jak sér... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. Tři produkty, které by mohly změnit Apple v roce 2022
16.11.2021
Novinky

Tři produkty, které by mohly změnit Apple v roce 2022

Vzhledem k tomu, že se letošní rok blíží ke svému konci, je ideální čas podívat se dopředu do budoucnosti k horizontu. Navzdory globální pandemii a spoustě problémů s dodavatelským řetězcem má za sebou společnost Apple celkem úspěšný rok s úspěšným uvedením nových iPhonů a iPadů s pokračujícím přechodem k Macu, který nastavil produktové řadě a především konkurenci vysokou laťku. Na co se můžeme těšit příští rok a jak to může změnit Apple?

Žádná společnost si nemůže dovolit usnout na vavřínech a ani Apple se všemi svými úspěchy není výjimkou, kdy je třeba myslet dopředu. Přestože nemůžeme 100% předvídat některé z jeho přípravovaných produktů, vždy se najdou místa, kde by mohl mít kalifornský gigant v rukávu něco opravdu překvapivého v jedinečném podání dokonalosti.

Vylepšený iMac 2022

Vzhledem k působivému výkonu procesorů M1 Pro a M1 Max v nových Macbookách Pro dokázal Apple rozptýlit jakékoli pochybnosti o tom, že dokáže vyrábět počítače na profesionální úrovni založené na vlastním, nejdůležitějším komponentu, tedy procesoru. To je samozřejmě dobrá zpráva, protože s nedávným ukončením 21,5" iMacu na bázi Intelu společnost přesunula drtivou většinu svých produktových řad (Mac mini, MacBook, iMac) na vlastní čipy.

Apple představil stolní počítač iMac s tloušťkou necelých 12 milimetrů –  DesignMag.cz

Designově přepracovaný 24palcový iMac nám dal určitou představu o tom, co můžeme očekávat od dalšího modelu, kterého se dočkáme pravděpodobně někdy v průběhu příštího roku. Dalším aktualizovaným modelem totiž bude 27" iMac, jenž nabídne novější Thunderbolt/USB 4, úchvatné barvy a štíhlejší design. Na druhou stranu, nedávná aktualizace MacBooku Pro také zahrnovala konvenční možnosti, jako je HDMI a slot pro SD kartu, předčila jasné barvy tradiční stříbrné a vesmírně šedé a ve skutečnosti byla o něco silnější než jejich předchůdci.

Z těchto datových bodů můžeme možná interpolovat větší a výkonnější iMac tak, že bere něco z obou konců spektra. Není pochyb o tom, že bude obsahovat procesory M1 Pro a M1 Max s více RAM a úložnými možnostmi a možná i s trochou dalších portů. (I když si myslím, že umístění čtečky SD karet na zadní straně současného iMacu bylo vždy trochu nepohodlné; možná by Apple mohl zvážit její posunutí na stranu, kde se nyní nachází sluchátkový konektor. Úpravené specifikace bychom mohli zaznamenat také u obrazovky, vzhledem k tomu, že Apple zobrazovací panely postupně zvětšuje (náhrada 21,5" je v tomto případě 24") a místo standardního 27-palcového panelu bychom tedy mohli získat něco rozměrově většího, samozřejmě s vyšším Liquid Retina XDR.

Rozšířená realita (AR) Virtuální ralita (VR)

Apple mluví o rozšířené realitě a jejího využít poměrně často, nicméně se i nadále zaměřuje pouze na vylešpšení softwaru, zatímco jsme se nedočkali žádného produktu v hardwarové podobě. Mezitím společnosti jako Microsoft a Meta (původně Facebook) dělají z těchto technologií stále větší část svých strategií a v případě druhých i jejich vlastní identitu.

Rozšířená realita – Apple (CZ)

Zvěsti o náhlavní soupravě od Apple se šíří už nějakou dobu a příští rok je označen za období, kdy by mohla konečně spatřit světlo světa, konkrétně pak zařízení, které vytváří smíšenou realitu s funkcemi AR i VR. Tim Cook ale hovoří spíše o rozšířené realitě a dává ji oproti VR přednost - pokud se něčeho podobného dočkáme, bude muset vysvětlovat, proč je toto zařízení pro průměrného spotřebitele důležité a proč ho musí vlastnit.

Chytrá domácnost

Apple má za sebou několik náročných let v domácím prostředí (chytrá domácnost). Přerušila svůj plnohodnotný HomePod ve prospěch menšího HomePodu mini, a i když zvýšila podporu pro nadcházející iniciativu Matter, jejímž cílem je propojit chytrá domácí zařízení napříč výrobci, která skutečně nezačne dříve než příští rok.

Ale slovo o projektu „homeOS“ se tento měsíc znovu objevilo po zmínce v pracovním inzerátu společnosti Apple. Tento termín se objevil na začátku tohoto roku, před konferencí Worldwide Developers Conference, ale až dosud o něm nebylo slyšet nic dalšího. Mohlo by to naznačovat hlubší investici do inteligentních domácích technologií pro Apple a v kombinaci s nedávným pronájmem dohlížejícím na software HomePod by společnost mohla znovu oživit vývoj v této oblasti.

Jak použít iPad jako domácí centrum HomeKitu? • MacPodpora CZ

Největší nadějí pro homeOS je rozhodně zařízení určené do obývacího pokoje, které by kombinovalo prvky HomePodu s Apple TV a videokonferenčním zařízením Facetime. Přes takové zařízení bysme mohli chatovat s přáteli, rodinou a spolupracovníky přes internet, která je v rámci současné pandemie velmi využívaná. Zařízení, které se integruje s vaší Apple TV a poskytuje příjemnější zážitek ze skupinového chatování, by mohlo být velkým vítězem a mohlo by upevnit místo společnosti Apple v domácnosti. Samozřejmě bychom si přes takové zařízení mohli ovládat chytré spotřebiče a spravovat celou domácnost jedním kliknutím.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena