Užitečná fakta o AirTag - Lokalizační čip společnosti Apple
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
16.01.2023 Novinky
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
Krátce poté, co se Steve Jobs vrací zpět do své firmy v Kalifornii nastává v počítačovém průmyslu revoluční období. Došlo totiž ke zrušení modelové řa... číst celé
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
02.01.2023 Novinky
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
Věděli jste, že úplně první počítačovou myš sestavil Douglas Engelbart se svým týmem již v roce 1963? Byla vyrobena ze dřeva a měla kuličkové ložisko ... číst celé
Klávesové zkratky, které by měl znát každý uživatel Macu
29.12.2022 Návody
Klávesové zkratky, které by měl znát každý uživatel Macu
Vlastníte MacBook, iMac, nebo jiný počítač od Applu? Pak byste rozhodně měli znát vybrané klávesové zkratky operačního systému macOS. Celý seznam si z... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. Užitečná fakta o AirTag - Lokalizační čip společnosti Apple
02.05.2021
Novinky

Užitečná fakta o AirTag - Lokalizační čip společnosti Apple

Na své dubnové konferenci představila společnost Apple očekávaný AirTag, malý lokalizační čip ve tvaru pilulky, který lze uložit do tašky, batohu, nebo připojit k jakémukoli jinému předmětu, třeba na klíče. Prostřednictvím aplikace Locator pak můžete sledovat svůj AirTag a jakýkoliv objekt, ke kterému jste ho připojili. Je logické, že základní otázkou bylo to, zda je nutné AirTag nabíjet, stejně jako třeba iPhone.

Potěšíme vás, uvnitř lokátoru je pouze baterie a tak nemusíte navštěvovat servisní střediska, můžete si ji doma bez jakýchkoliv nástrojů vyměnit. Jaké jsou další užitečná fakta o nejnovějším produktu, který si možná chystáte zakoupit?

Balení čtyř AirTagů - Apple (CZ)

Kterou baterii používá AirTag a jak dlouho vydrží?

AirTag používá baterii CR2032. Nejedná se o speciální baterii značky Apple; Jedná se o běžnou 3voltovou lithiovou baterii, kterou si můžete koupit kdekoli. Typicky se takové baterie používají v náramkových hodinkách, kalkulačkách, klíčích od automobilů, alarmových klíčenkách.

 

Kdy vyměnit baterii v AirTagu?

Není třeba odhadovat. iPhone vám včas řekne, kdy se baterie lokátoru začne vybíjet a vy máte dost času na nákup náhradní baterie.

 Apple AirTags: lokalizační štítky s jablíčkem ve znaku konečně mají  oficiální podobu

Mohu vyměnit baterii AirTag sám?

Žádný problém. Nejsou potřeba žádné speciální nástroje ani dovednosti . Jednoduše stiskněte a otočte kovovou přední část AirTag proti směru hodinových ručiček, přičemž plastovou zadní část ponechte nehybnou a poté zvedněte víko. Je to jako otevřít víko, které Apple používá na Macu mini. Baterie je mezi dvěma částmi AirTag, stačí ji vyjmout a vyměnit za novou.

 

Mohu použít AirTag v Česku?

AirTagy se v Česku oficiálně prodávají od 890 Kč za jeden kus, přičemž vzhledem k provozu technologie Ultra Wideband je možné lokalizační nástroje používat. Apple obdržel přidělené frekvence pro provoz ZČU, přičemž v některých zemích to zatím není podporováno. Co je to UWB? Technologie podobná Bluetooth, která pomáhá lépe propojovat různá zařízení navzájem. Oproti modrému zubu nebo WiFi má řadu výhod a očekává se, že se v blízké budoucnosti ještě více rozšíří.

 

Kompatibilita se staršími modely

Lokalizační přívěsek můžete spojit s různými modely Apple produktů. Podle informací vyžaduje iPhone SE, iPhone 6s nebo novější anebo iPod touch (7. generace) s iOS 14.5 a novějším nebo iPad Pro, iPad (5. generace nebo novější), iPad Air 2 nebo novější anebo iPad mini 4 nebo novější s iPadOS 14.5 nebo novějším. Nicméně pokud vlastníte iPhone 11 a novější, pak může k určení lokace posloužit telefon samotný. Do těchto modelů totiž Apple implementoval čip U1, díky kterému můžete předmět označený AirTagem hledat s přesností na centimetry – telefon vás totiž přímo šipkou naviguje, kudy máte jít.

 

Pomoct s hledáním může i Android

Kromě výše zmíněných technologií nezapomněl ani na NFC čip. Jestli se tedy rozhodnete zpřístupnit možnost vyčítání kontaktních údajů právě za pomoci tohoto čipu, bude vám stačit jej přepnout do režimu ztráty a vyčítání pomocí NFC aktivovat. To znamená, že kdokoliv má ve svém smartphonu tento čip, bude schopen pomoci s hledáním.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena