- Štítky blogu
- Apple
- Mac
- iPhone
- MacBook
- iOS
- návod
- macOS
- MacOS
- triky
- MacBook Pro
- tipy
- macos
- iPad
- macbook
- iOS13
- apple
- Kuo
- smartphone
- iphone
- mac
- MacBook Air
- USB-C
- laptop
- iOS 16
- Silicon
- AirPods
- iPhone 11
- produkty
- iPhone 11 PRO
- upgrade
- PC
- iPhone 9
- Windows
- předpověď
- navod
- Apple Silicon
- iPhone8
- tip
- Keynote
- M1
- Touch ID
- news
- Monterey
- Apple Arcade
- Touch Bar
- aplikace
- Tim Cook
- Macbook
- Mac PRO



Užitečná fakta o AirTag - Lokalizační čip společnosti Apple
Na své dubnové konferenci představila společnost Apple očekávaný AirTag, malý lokalizační čip ve tvaru pilulky, který lze uložit do tašky, batohu, nebo připojit k jakémukoli jinému předmětu, třeba na klíče. Prostřednictvím aplikace Locator pak můžete sledovat svůj AirTag a jakýkoliv objekt, ke kterému jste ho připojili. Je logické, že základní otázkou bylo to, zda je nutné AirTag nabíjet, stejně jako třeba iPhone.
Potěšíme vás, uvnitř lokátoru je pouze baterie a tak nemusíte navštěvovat servisní střediska, můžete si ji doma bez jakýchkoliv nástrojů vyměnit. Jaké jsou další užitečná fakta o nejnovějším produktu, který si možná chystáte zakoupit?
Kterou baterii používá AirTag a jak dlouho vydrží?
AirTag používá baterii CR2032. Nejedná se o speciální baterii značky Apple; Jedná se o běžnou 3voltovou lithiovou baterii, kterou si můžete koupit kdekoli. Typicky se takové baterie používají v náramkových hodinkách, kalkulačkách, klíčích od automobilů, alarmových klíčenkách.
Kdy vyměnit baterii v AirTagu?
Není třeba odhadovat. iPhone vám včas řekne, kdy se baterie lokátoru začne vybíjet a vy máte dost času na nákup náhradní baterie.
Mohu vyměnit baterii AirTag sám?
Žádný problém. Nejsou potřeba žádné speciální nástroje ani dovednosti . Jednoduše stiskněte a otočte kovovou přední část AirTag proti směru hodinových ručiček, přičemž plastovou zadní část ponechte nehybnou a poté zvedněte víko. Je to jako otevřít víko, které Apple používá na Macu mini. Baterie je mezi dvěma částmi AirTag, stačí ji vyjmout a vyměnit za novou.
Mohu použít AirTag v Česku?
AirTagy se v Česku oficiálně prodávají od 890 Kč za jeden kus, přičemž vzhledem k provozu technologie Ultra Wideband je možné lokalizační nástroje používat. Apple obdržel přidělené frekvence pro provoz ZČU, přičemž v některých zemích to zatím není podporováno. Co je to UWB? Technologie podobná Bluetooth, která pomáhá lépe propojovat různá zařízení navzájem. Oproti modrému zubu nebo WiFi má řadu výhod a očekává se, že se v blízké budoucnosti ještě více rozšíří.
Kompatibilita se staršími modely
Lokalizační přívěsek můžete spojit s různými modely Apple produktů. Podle informací vyžaduje iPhone SE, iPhone 6s nebo novější anebo iPod touch (7. generace) s iOS 14.5 a novějším nebo iPad Pro, iPad (5. generace nebo novější), iPad Air 2 nebo novější anebo iPad mini 4 nebo novější s iPadOS 14.5 nebo novějším. Nicméně pokud vlastníte iPhone 11 a novější, pak může k určení lokace posloužit telefon samotný. Do těchto modelů totiž Apple implementoval čip U1, díky kterému můžete předmět označený AirTagem hledat s přesností na centimetry – telefon vás totiž přímo šipkou naviguje, kudy máte jít.
Pomoct s hledáním může i Android
Kromě výše zmíněných technologií nezapomněl ani na NFC čip. Jestli se tedy rozhodnete zpřístupnit možnost vyčítání kontaktních údajů právě za pomoci tohoto čipu, bude vám stačit jej přepnout do režimu ztráty a vyčítání pomocí NFC aktivovat. To znamená, že kdokoliv má ve svém smartphonu tento čip, bude schopen pomoci s hledáním.