Vrátí se dotykový senzor Touch ID zpět na iPhone?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Jak změnit ikony aplikací v macOS?
31.01.2023 Návody
Jak změnit ikony aplikací v macOS?
Hledáte způsob, jak snadno a rychle vyměnit výchozí ikonku aplikace na vašem Macu za vlastní? Přestože společnost Apple průběžně aktualizuje defaultní... číst celé
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
16.01.2023 Novinky
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
Krátce poté, co se Steve Jobs vrací zpět do své firmy v Kalifornii nastává v počítačovém průmyslu revoluční období. Došlo totiž ke zrušení modelové řa... číst celé
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
02.01.2023 Novinky
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
Věděli jste, že úplně první počítačovou myš sestavil Douglas Engelbart se svým týmem již v roce 1963? Byla vyrobena ze dřeva a měla kuličkové ložisko ... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Vrátí se dotykový senzor Touch ID zpět na iPhone?
11.07.2021

Vrátí se dotykový senzor Touch ID zpět na iPhone?

Tlačítko Domů (kulatý Home Button) brzy úplně zmizí z mobilních zařízení od Applu. A spolu s ním nejjednodušší a nejintuitivnější způsob ověřování pomocí otisků prstů. Tlačítko Domů zabírá příliš mnoho vašeho drahocenného místa na obrazovce. Face ID, pokročilejší a bezpečnější způsob biometrického ověřování, však neprošel testem COVID a ověřování znepříjemnilo uživatelům život. Je tedy do budoucna vyžadováno ověření otiskem prstu? Face ID a Touch ID mají své klady a zápory, názor uživatelů je jednoznačný: „Dejte nám oba najednou!"

Skutečnost, že Apple v potu svého obočí hledá způsob, jak kombinovat obrazovku od okraje k okraji a Touch ID v jednom zařízení. A nejen kombinovat, ale také, aby nic neztratil. Je to nemožné, ale dělat nemožné, elegantně a jednoduše je oblíbená zábava společnosti Apple. Apple se již mnoho let snaží vyřešit problém hledání přijatelné alternativy k tlačítku Domů.

iPhone 5S: Je funkce Touch ID bezpečná? – t3mag.cz

Roky tvrdé práce přinesly výsledky. Většinou negativní - ale byly i výjimky. Tento projekt dostal nejvyšší prioritu loni na jaře. Vzhledem k tomu, že se COVID a masky stávají povinnými na veřejnosti, je Face ID téměř k ničemu. Aktivace iPhone pomocí Apple Watch v zásadě problém nevyřeší.

Podle některých indikací bylo nalezeno řešení tohoto problému, které splňuje požadavky společnosti Apple. V květnu nebo začátkem června tohoto roku. U iPhone 13 toto řešení však ještě nedorazí. Ale v iPhonu SE 3, který nabízí displej od okraje k okraji v provedení iPhonu 11, by byl debut nové verze Touch ID vhodný.

IPhone SE 3, stejně jako všechny SE, nebude mít Face ID. Pouze dotykové ID. Jedná se ale o únik z Apple, a i když bude sankcionován, nemusí to být pravda. Existuje také významnější, i když nejednoznačný znak, že Apple již ví, kam a jak umístit snímač otisků prstů na iPhone.

Společnost Apple nedávno podala patentovou přihlášku k Úřadu pro patenty a ochranné známky USA na pokračující patent shrnující práci společnosti Apple na tomto tématu. Tato aplikace pojednává o obou známých způsobech umístění senzoru. Jak v tlačítku odemknutí zařízení (zapnuto / vypnuto) na těle zařízení, tak pod obrazovkou smartphonu. Jsou brány v úvahu ultrazvukové a optické senzory podobrazovky. A jak může zveřejnění patentové přihlášky směřovat k nalezenému řešení?

Což je lepší: Touch ID nebo Face ID

Touch ID na iPhonech s obrazovkami od okraje po okraj je nutností. Obzvlášť v době, kdy jsme nuceni používat ochranné masky - v tomto směru je tedy daleko pohodlnější. 

Přidání senzoru Touch ID k vlajkové lodi iPhone je mnohem levnější než přidání Face ID do rozpočtu iPhone SE, stejně tak k některým iPadům. A protože maximalizace zisků pro Apple není prázdná fráze, nejsilnějším argumentem je tento: návratnost Touch ID zvýší prodej iPhone. Pokud Touch ID doplňuje Face ID. V tomto směru má tedy Apple důvod, proč do svých produktů integrovat obě funkce.

Face ID vs Touch ID - Co je lepší? - AppleNovinky.cz

Skener otisků prstů pod obrazovkou pro iPhone

S největší pravděpodobností Apple zatím nebude komunikovat se senzory otisků prstů na vedlejší obrazovce. Společnost Samsung dosáhla uspokojivého výkonu pomocí ultrazvukových snímačů otisků prstů od společnosti Qualcomm. Apple strávil několik let experimentováním s ultrazvukovými senzory a v roce 2018 je opustil. Optické snímače otisků prstů jsou podle inženýrů společnosti Apple slibnější.

Podařilo se jim dosáhnout vážného úspěchu, několikrát se vítězství zdálo nevyhnutelné a dokonce těsné - ale bohužel. Kromě toho mají všechny snímače otisků prstů na vedlejší obrazovce nepřekonatelné nevýhody. Senzory dílčí obrazovky nepracují s obrazovkami pokrytými ochrannou fólií. A obrazovka, zvláště nechráněná takovým filmem, je jedním z nejzranitelnějších míst jakéhokoli smartphonu. I když je to s keramickým štítem. Škrábance a žetony jsou nevyhnutelné. Kvůli nim přestávají senzory podobrazovky fungovat. Kromě toho by senzory dílčí obrazovky výrazně znesnadnily již tak složitou opravu iPhonu. Stěží.

Dotykový senzor v zamykacím tlačítku

Pokud bylo možné použít stejný senzor a stejný design (možná jeho zmenšení na požadovanou velikost), mohlo by se Touch ID objevit již v iPhone 13. Spolu s Face ID. Je tu mizivě malá pravděpodobnost, že se přesto objeví. Senzory v iPadu Air 4 jsou skvělé a úžasné, ale nejsou dokonalé. Je třeba vylepšit design, seznam problémů, které je třeba vyřešit, je poměrně velký. Zdá se, že v iPhone 14, v roce 2022, se Touch ID vrátí.

První snímač otisků prstů v hlavním vypínači

Po vydání iPad Air čtvrté generace byl Apple obviněn z plagiátorství a technického zaostávání za Androidem. Kritici byli naštvaní slovy Johna Turnuse, senior viceprezidenta společnosti Apple pro hardware. John nazval Touch ID v zamykacím tlačítku „skvělý úspěch“. V systému Android byl v telefonu Samsung Galaxy A7 integrován snímač otisků prstů do tlačítka podobného účelu na podzim roku 2018.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena