Apple bazarová Jednička! Hledáš MacBook Pro či Air?
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. Vyplatí se iPhone 11 oproti iPhone XR?
12.09.2019
Novinky

Vyplatí se iPhone 11 oproti iPhone XR?

Že tento týden vydal Apple nové iPhony jste zřejmě již postřehli i v případě, že se o svět smarphonů nijak zvláště nezajímáte. Sociální sítě, internetová i klasická média – na iPhone 11 narazíte zkrátka všude.

Při zevrubném pohledu na novou nabídku smartphonů od Apple potenciálnímu zákazníkovi zcela jistě vyvstane myšlenka, zda při výběru zařízení kolem 20 000Kč sáhnout po iPhone 11 a nebo po levnějším iPhone XR představeném minulý rok jako levnější alternativa iPhone Xs. Na první pohled mají totiž spoustu podobností. Při čemž síla iPhone 11 bude v lepším fotoaparátu/kameře a delší výdrži baterie.  iPhone Xr zabojuje příznivější cenou.

 

O tom že iPhone 11 a iPhone Xr jsou nepříliš vzdálení bratranci není pochyb. Oba mají totožný display s uhlopříčkou 6.1“ a rozlišením 1792x828 pixel. Hustota pixelů je tak velmi solidních 326 PPI. Oba mají Face ID, Haptic Touch, Lightning, Rychlonabíjení až do 50%, bezdrátové nabíjení, podporují 2 sim karty (z čehož jedna musí být e-SIM), VoLTE  Bluetooth 5 a hromadu dalšího...

 

Jelikož je ale iPhone 11 v jablečné rodině nováčkem, přináší samozřejmě i něco málo na víc. Nejvíce patrné je to na fotoaparátu. Ten má nyní dva objektivy s rozlišením až 12 Mpix z čehož jeden je s ultra širokým záběrem. Hloubku pole lze teď aplikovat krom lidí i na zvířata a objekty. Díky funkci „Night Mode Photos“ se výrazně zlepšila kvalita fotografii pořízených za zhoršených světelných podmínek. Aby Vaše fotky vypadaly přirozeněji má iPhone k dispozici Smart HDR.

 

Přední kamera disponuje rozlišením 12Mpix oproti 5Mpix iPhone Xr. Zvládá také vyšší framerate a to až 120 FPS. Apple novou funkci nazval Slowfies – tedy možnost pořídit Selfie záznam ve zpomaleném režimu.

 

Nepodstatnou součástí vylepšení je nový procesor z dílny Apple – A13 Bionic, který je dle Apple nejrychlejším procesorem, který kdy ve smartphonech byl. Má dvě vysoce efektivní jádra, která by  oproti A12 měla být až o 40% úspornější a přitom o 20% výkonnější. Další dvě jádra jsou zaměřena primárně na výkon. Ta by měla nabídnout až 20% výkonu navíc a oproti A12 by jejich celková efektivita měla narůst až o 30%.

 

 

Dále iPhone 11 nabídne lepší vodotěsnost (IP68), o hodinu delší výdrž baterie a vylepšený zvuk podpořený Dolby Atmos.

 

Závěr článku je docela prostý. A to že iPhone 11 není vlastně nic jiného než nástupce iPhone Xr. A i když nabídne rychlejší procesor, lepší zvuk i baterii tak by Vaše hlavní otázka měla směřovat k tomu, jestli s iPhonem plánujete hodně fotit a nebo natáčet videa. Dle mého, zcela subjektivního názoru jde o jediné závažíčko, které by převážilo pomyslnou misku vah na stranu iPhone 11. V závěru Vám totiž iPhone Xr nabídne totožný uživatelský zážitek akorát že o velmi podstatné 3000Kč levněji.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena