iPhone jako webová kamera v macOS Ventura. Jak to funguje?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu
24.09.2022 Novinky
5 funkcí iOS 16, které vybíjejí baterii vašeho iPhonu
Bez ohledu na to, jak moc stabilní je podle Applu nejnovější aktualizace iOS 16, i přesto se najdou uživatelé, jejichž iPhone postrádá 100% autonomii.... číst celé
Který MacBook vybrat do školy? Tohle je nejlepší řešení
01.09.2022
Který MacBook vybrat do školy? Tohle je nejlepší řešení
Studentské období nám po slunečných prázdninách opět začíná. Ať už jste rodičem, nebo pubertálním školákem a čtete tyto řádky, pak vás bude určitě zaj... číst celé
Apple plánuje uspořádat představení iPhone 14 již 7. září
19.08.2022 Novinky
Apple plánuje uspořádat představení iPhone 14 již 7. září
O tom, že se v příštím měsíci dočkáme nové generace jablečných telefonů zřejmě slyšíte z každé strany internetu. Společnost Apple totiž každoročně poř... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. iPhone jako webová kamera v macOS Ventura. Jak to funguje?
13.06.2022
Novinky

iPhone jako webová kamera v macOS Ventura. Jak to funguje?

Na vývojářské konferenci WWDC 2022, která proběhla začátkem tohoto měsíce, Apple oznámil novou funkci fotoaparátu jako součást režimu kontinuity. Nyní, pokud uživatel není spokojen s vestavěnou webovou kamerou v Macu, může k tomu použít svůj iPhone tak, že jej připevní k hornímu okraji obrazovky počítače pomocí speciálního držáku. Inženýři z Cupertina se však nesoustředili jen na běžné focení, ale přidali další nastavení pro zlepšení kvality výsledného snímku.

Otázkou je pouze to, zda jej uživatelé potřebují, protože přední fotoaparát slouží především k pracovním hovorům, nikoli však k vytváření nějakých seriózních fotografií a videí.

iPhone jako webová kamera

První věc, kterou musíte udělat, abyste mohli používat kameru v Continuity, je ujistit se, že váš Mac má nainstalovaný macOS Ventura a váš iPhone má iOS 16. Oba operační systémy jsou aktuálně ve verzi beta, takže všechny kroky instalace provádíte na vlastní nebezpečí a riziko. Před instalací si nezapomeňte vytvořit záložní kopie, abyste nepřišli o svá data.

Po instalaci nových operačních systémů byste měli připojit počítač a telefon ke stejné síti Wi-Fi a odemknout smartphone. Vzhledem k tomu, že se s kamerou Continuity zachází jako se systémovou kamerou, lze iPhone vybrat jako kameru v jakékoli aplikaci, která má možnost výběru. Jako experiment byly použity iPhone 13 Pro Max a Skype. Navzdory tomu, že program nebyl aktualizován pro nový operační systém, místo vestavěného fotoaparátu se iPhone okamžitě spojil a fungoval bez problémů.

Možnosti jsou zobrazeny v Ovládacím centru. Kamera a mikrofon lze konfigurovat odděleně od sebe. To umožňuje uživatelům používat jakýkoli jiný mikrofon podle vlastního výběru. Můžete libovolně kombinovat.

Pro zlepšení kvality snímání přidal Apple několik dalších nastavení, jako je střed pozornosti, portrét, studiové světlo, nebo třeba pohled na stůl. Spotlight vám umožní udržet váš obličej ve středu obrazu pomocí ultraširokoúhlého fotoaparátu. Vzhledem k tomu, že tento objektiv má nižší světelnost než širokoúhlý objektiv, je při jeho použití potřeba mnohem více světla. Po vypnutí tohoto režimu se iPhone přepne na standardní fotoaparát a kvalita snímání se výrazně zvýší.

Desk View je navržen tak, aby demonstroval prostor na stole před počítačem a klávesnicí. Buďme upřímní, tento režim s držákem prezentovaným na prezentaci je prostě nepohodlný. Desk View využívá ultraširoký fotoaparát. Instalační úhel iPhonu je takový, že na konečném obrázku kamera ukazuje obrázek nikoli před samotným Macem, ale v určité vzdálenosti od něj.

Při použití stolních počítačů to nebude problém – můžete se posunout o kousek zpět, ale pokud používáte notebook, tak přesun např. klávesnice nebude možný. Kameře prostě chybí pozorovací úhel. Desk View se dobře hodí pro velké stoly a uživatele iMac, Mac mini, Mac Pro, Mac Studio. Je možné, že se jedná o problémy beta verze, ale pozorovací úhel pro kameru se u stabilní verze nerozšíří.

Fotoaparát Mac

Držák bude samozřejmě nutné dokoupit zvlášť a jeho cena se může pohybovat kolem částky 59 dolarů. Mnoho uživatelů počítačů Apple má přirozenou otázku - proč? Proč společnost přišla s tak sofistikovaným způsobem, jak zlepšit kvalitu natáčení namísto pouhé instalace běžné kamery do počítačů. Ano, nové MacBooky Air a Pro na čipu M2 zlepšily fotoaparát ze 720p na 1080p, ale staré fotoaparáty většině uživatelů stačily. Práce na dálku, která se k masám dostala s pandemií Covid-19, hnala zaměstnance domů, ale nikdo zatím nebyl vyhozen kvůli tomu, že přední kamera na pracovních schůzkách nebyla stejná jako hlavní kamera iPhonu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena