iPhone jako webová kamera v macOS Ventura. Jak to funguje?
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
Jak změnit ikony aplikací v macOS?
31.01.2023 Návody
Jak změnit ikony aplikací v macOS?
Hledáte způsob, jak snadno a rychle vyměnit výchozí ikonku aplikace na vašem Macu za vlastní? Přestože společnost Apple průběžně aktualizuje defaultní... číst celé
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
16.01.2023 Novinky
Evoluce počítače Apple iMac. Které modely jsme používali?
Krátce poté, co se Steve Jobs vrací zpět do své firmy v Kalifornii nastává v počítačovém průmyslu revoluční období. Došlo totiž ke zrušení modelové řa... číst celé
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
02.01.2023 Novinky
Apple myš a její vývoj. Které modely ještě neznáte?
Věděli jste, že úplně první počítačovou myš sestavil Douglas Engelbart se svým týmem již v roce 1963? Byla vyrobena ze dřeva a měla kuličkové ložisko ... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. iPhone jako webová kamera v macOS Ventura. Jak to funguje?
13.06.2022
Novinky

iPhone jako webová kamera v macOS Ventura. Jak to funguje?

Na vývojářské konferenci WWDC 2022, která proběhla začátkem tohoto měsíce, Apple oznámil novou funkci fotoaparátu jako součást režimu kontinuity. Nyní, pokud uživatel není spokojen s vestavěnou webovou kamerou v Macu, může k tomu použít svůj iPhone tak, že jej připevní k hornímu okraji obrazovky počítače pomocí speciálního držáku. Inženýři z Cupertina se však nesoustředili jen na běžné focení, ale přidali další nastavení pro zlepšení kvality výsledného snímku.

Otázkou je pouze to, zda jej uživatelé potřebují, protože přední fotoaparát slouží především k pracovním hovorům, nikoli však k vytváření nějakých seriózních fotografií a videí.

iPhone jako webová kamera

První věc, kterou musíte udělat, abyste mohli používat kameru v Continuity, je ujistit se, že váš Mac má nainstalovaný macOS Ventura a váš iPhone má iOS 16. Oba operační systémy jsou aktuálně ve verzi beta, takže všechny kroky instalace provádíte na vlastní nebezpečí a riziko. Před instalací si nezapomeňte vytvořit záložní kopie, abyste nepřišli o svá data.

Po instalaci nových operačních systémů byste měli připojit počítač a telefon ke stejné síti Wi-Fi a odemknout smartphone. Vzhledem k tomu, že se s kamerou Continuity zachází jako se systémovou kamerou, lze iPhone vybrat jako kameru v jakékoli aplikaci, která má možnost výběru. Jako experiment byly použity iPhone 13 Pro Max a Skype. Navzdory tomu, že program nebyl aktualizován pro nový operační systém, místo vestavěného fotoaparátu se iPhone okamžitě spojil a fungoval bez problémů.

Možnosti jsou zobrazeny v Ovládacím centru. Kamera a mikrofon lze konfigurovat odděleně od sebe. To umožňuje uživatelům používat jakýkoli jiný mikrofon podle vlastního výběru. Můžete libovolně kombinovat.

Pro zlepšení kvality snímání přidal Apple několik dalších nastavení, jako je střed pozornosti, portrét, studiové světlo, nebo třeba pohled na stůl. Spotlight vám umožní udržet váš obličej ve středu obrazu pomocí ultraširokoúhlého fotoaparátu. Vzhledem k tomu, že tento objektiv má nižší světelnost než širokoúhlý objektiv, je při jeho použití potřeba mnohem více světla. Po vypnutí tohoto režimu se iPhone přepne na standardní fotoaparát a kvalita snímání se výrazně zvýší.

Desk View je navržen tak, aby demonstroval prostor na stole před počítačem a klávesnicí. Buďme upřímní, tento režim s držákem prezentovaným na prezentaci je prostě nepohodlný. Desk View využívá ultraširoký fotoaparát. Instalační úhel iPhonu je takový, že na konečném obrázku kamera ukazuje obrázek nikoli před samotným Macem, ale v určité vzdálenosti od něj.

Při použití stolních počítačů to nebude problém – můžete se posunout o kousek zpět, ale pokud používáte notebook, tak přesun např. klávesnice nebude možný. Kameře prostě chybí pozorovací úhel. Desk View se dobře hodí pro velké stoly a uživatele iMac, Mac mini, Mac Pro, Mac Studio. Je možné, že se jedná o problémy beta verze, ale pozorovací úhel pro kameru se u stabilní verze nerozšíří.

Fotoaparát Mac

Držák bude samozřejmě nutné dokoupit zvlášť a jeho cena se může pohybovat kolem částky 59 dolarů. Mnoho uživatelů počítačů Apple má přirozenou otázku - proč? Proč společnost přišla s tak sofistikovaným způsobem, jak zlepšit kvalitu natáčení namísto pouhé instalace běžné kamery do počítačů. Ano, nové MacBooky Air a Pro na čipu M2 zlepšily fotoaparát ze 720p na 1080p, ale staré fotoaparáty většině uživatelů stačily. Práce na dálku, která se k masám dostala s pandemií Covid-19, hnala zaměstnance domů, ale nikdo zatím nebyl vyhozen kvůli tomu, že přední kamera na pracovních schůzkách nebyla stejná jako hlavní kamera iPhonu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena