Jak změnit ikony aplikací v macOS?
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Návody
  4. Jak změnit ikony aplikací v macOS?
31.01.2023
Návody

Jak změnit ikony aplikací v macOS?

Hledáte způsob, jak snadno a rychle vyměnit výchozí ikonku aplikace na vašem Macu za vlastní? Přestože společnost Apple průběžně aktualizuje defaultní grafické šablony jednotlivých aplikací a vývojáři se snaží držet moderních trendů, dost možná jste přemýšleli o tom pozměnit si grafický vizuál ke svým představám. Naštěstí se jedná o uživatelsky dostupnou funkci, kterou však Apple nijak na svých stránkách neprezentuje. Proto jsme se rozhodli připravit krátký manuál, který vám poradí v nesnázích.

V první řadě je třeba poznamenat, že abychom mohli nahradit současnou ikonu, je důležité importovat speciální typ souboru (koncovka .icns) a zvolit správné rozměry - tím bude zaručen úspěšný výsledek transformace vašeho docku, nebo jiných částí počítače se systémem macOS, kde máte aplikaci uloženou (přidanou například jako zástupce). Využít lze i standardní .png, nicméně tam je postup aplikace poněkud odlišný.

Jak změnit ikony aplikací v macOS?

Na začátek je ideální vyhledat si zdroj, odkud budeme čerpat grafické podklady. Celkem slušný výběr dostupných ikonek (zdarma) najdete na stránkách macOSicons. Pro vyhledání konkrétní aplikace pak můžete použít políčko klíčových slov, tedy například "Google Chrome" přičemž se zobrazí všechny dostupné varianty ikonek prezentující webový prohlížeč. V tomto případě nemusíte řešit rozměry ikony, jelikož jsou všechny definované přímo pro macOS. Stačí si tedy jen vybrat ze široké nabídky. Existují také aplikace jako například Replacion (placená verze), která změnu vizuálu provede automaticky za vás.

Ale zpátky k našemu postupu. Pro stažení souboru stačí kliknout na konkrétní variantu ikonky levým tlačítkem myši a do počítače (stažené soubory) se následně uloží soubor s koncovkou .icns, se kterým budeme nadále pracovat. Nyní je potřeba nahradit samotnou ikonku přes Finder.

  • Otevřete na vašem Macu aplikaci Finder a přejděte do složky Aplikace
  • Následně vyberte program, u kterého chcete vyměnit ikonku za jinou
  • Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte záložku "Informace"
  • Otevřete si složku, kde máte novou ikonku umístěnou
  • Následně přetáhněte ikonku (.icns) do horní části okna s miniaturou
  • Automaticky se náhled ikonky změní na vámi vybranou

V případě, že se nezmění zobrazovaná ikonka v docku na spodní části počítače, je potřeba zadat příkaz přes terminál, který resetuje současné parametry. Jak na to? Spusťte přes Spotlight nástroj "Terminal" a vložte příkaz Killall Dock - následně se provedené změny projeví.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena