Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
Slavíme 10 let! Všem vám chceme moc poděkovat, bez vás by to nešlo :) Oslavte to s námi Super slevou.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Ze světa Apple
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
26.05.2023 Návody
10 tipů, jak efektivně používat Apple Numbers na Macu
Nemáte jistotu, jak začít s Apple Numbers na Macu? Pro podnikání i osobní využití je Numbers praktickou tabulkovou aplikací, která je součástí macOS. ... číst celé
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
05.04.2023 Návody
Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
Situací, kdy jako majitel iPhonu nebo iPadu potřebujete zjistit IMEI může být hned několik. Proto byste měli zaručeně znát jednotlivé způsoby, jak sér... číst celé
MacBook a jeho hlavní výhody. Proč je tak oblíbený?
13.03.2023 Novinky
MacBook a jeho hlavní výhody. Proč je tak oblíbený?
Od představení prvního MacBooku uplynulo již 17 let, přičemž se tento kousek přenosného počítače od Applu stal velmi popuárním mezi uživateli po celém... číst celé
Zobrazit všechny články

Apple akce

 1. Úvod
 2. Magazín
 3. Návody
 4. Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu
05.04.2023
Návody

Několik způsobů jak zjistit sériové číslo iPhonu nebo iPadu

Situací, kdy jako majitel iPhonu nebo iPadu potřebujete zjistit IMEI může být hned několik. Proto byste měli zaručeně znát jednotlivé způsoby, jak sériové číslo dohledat, třeba z důvodu, že se pokoušíte zkontrolovat informace o záruce, nebo zrovna řešíte technický problém s podporou. V první řadě je třeba vyjasnit si pojem "sériové číslo Apple produktu".  

Společnost Apple přiřadí každému vyrobenému iPhonu nebo iPadu jedinečný alfanumerický kód známý jako sériové číslo. Tento kód slouží jako jedinečný identifikátor a lze jej nalézt na různých místech zařízení. Znalost sériového čísla má několik výhod, včetně sledování informací o záruce, hlášení ztracených nebo odcizených zařízení a usnadnění požadavků na opravu nebo výměnu. Před pokusem o přístup k tomuto kódu je však nutné porozumět významu tohoto kódu.

Proč je sériové číslo tak důležité?

Sériové číslo na iPhonu je velmi důležitou informací, kterou lze použít v různých situacích. Zde jsou některé z důvodů, proč je sériové číslo důležité:

 • Pokud váš iPhone, nebo Apple iPad vyžaduje opravu nebo výměnu, musíte společnosti Apple nebo autorizovanému poskytovateli služeb poskytnout sériové číslo.
 • Sériové číslo se také používá k aktivaci funkce Aktivační zámek iPhonu.
 • Pokud prodáte nebo převedete vlastnictví svého zařízení, nový vlastník může vyžadovat sériové číslo k ověření jeho pravosti.
 • Když se obrátíte na podporu Apple s žádostí o pomoc s vaším iPhonem, zástupce si může vyžádat sériové číslo, aby potvrdil způsobilost zařízení pro podporu.

Jak najít sériové číslo na iPhonu či iPadu?

Existuje celkem několik způsobů, jak najít sériové číslo vašeho zařízení. Nejjednodušší metodou je navštívit záložku Obecné v Nastavení. Spusťte tedy na vašem Apple zařízení aplikaci Nastavení a v seznamu jednotlivých položek vyberte záložku Obecné > O aplikaci. Následně se zobrazí jedinečný kód, který můžete klepnutím a podržením zkopírovat.

Dalším způsobem jsou přímo webové stránky společnosti Apple. Tuto metodu můžete využít na počítačích s Windows či macOS. Jak na to?

 • Otevřete si v prohlížeči webovou stránku Apple ID.
 • Vyberte možnost Přihlásit se.
 • Pro přihlášení zadejte své Apple ID a heslo.
 • Klepněte na šipku dolů vedle Apple ID.
 • Z rozevíracího seznamu vyberte Zařízení.
 • Nyní vyberte svůj iPhone a zkontrolujte jeho sériové číslo.

Tradičně najdete sériové číslo také na krabičce od zařízení. Na zadní straně krabice je vyryto sériové číslo zařízení, které můžete použít k ověření jeho pravosti nebo k přístupu k různým službám podpory a záruky společnosti Apple. Pokud krabici už nemáte, využijte některý z výše uvedených postupů.

Pokud jste objednávali zařízení přímo z Apple stránek, pak si snadno dohledáte výrobní číslo prostřednictvím nákupního e-mailu. Vyhledejte tedy e-mail, který jste obdrželi při nákupu iPhonu nebo iPadu. V části s informacemi o nákupu pak najdete sériové číslo.

Jakým dalším způsobem můžete zjistit výrobní číslo produktu? Poslouží například potvrzení o programu AppleCare+ nebo pokud používáte iPhone Upgrade Program. Využít můžete také další zařízení, které je přidružené ke stejnému Apple ID účtu. Jak na to?

 • Přejděte na druhém zařízení do aplikace Nastavení.
 • Klepněte na ikonku svého jména (v horní části obrazovky).
 • Následně přejeďte dolů a vyhledejte zařízení, u kterého chcete zjistit IMEI
 • Po rozkliknutí se zobrazí veškeré informace včetně výrobního čísla

Pokud vlastníte starší model Apple iPhone, pak můžete zjistit sériové číslo přímo na zadní straně zařízení. Společnost Apple totiž na vybrané modely vyryla celý alfanumerický kód, přičemž další modely mají číslo ukryté ve slotu na SIM kartu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena