Tajné funkce AirPods, o kterých téměř nikdo neví
Nevíte si rady? Zavolejte.
7:00 - 18:00
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Magazín
  3. Novinky
  4. Tajné funkce AirPods, o kterých téměř nikdo neví
27.02.2023
Novinky

Tajné funkce AirPods, o kterých téměř nikdo neví

Je neuvěřitelné, že bezdrátová sluchátka Apple AirPods oslaví letos sedmileté výročí. První model se dostal na veřejnost již 7. září 2016, přičemž za tuto dobu představila kalifornská společnost mnoho dalších a vylepšených modelů. Asi můžeme s klidem říct, že se jedná o jeden z nejvíce oblíbených gadgetů mezi uživateli po celém světě, jelikož jejich vzhled i některé funkce ostatní výrobci stále kopírují.

Sluchátka od Applu už nikoho nepřekvapí, ale lidé z Cupertina nechali v rukávu několik trumfů: nedávno společnost ve svém článku řekla, jak můžete kromě poslechu hudby a telefonování používat AirPods. Ukazuje se, že k tomu stačí nainstalovat pár aplikací a headset se promění ve sportovního trenéra a pomůže vám být o něco zdravější. Možná jste to nevěděli, ale AirPods 3 jsou vybavena pohybovými senzory. Akcelerometr je potřebný nejen pro určení polohy hlavy pro nastavení a používání prostorového zvuku, ale také pro některé fitness aplikace. Vysvětlíme, jak to funguje v AirPods 3, AirPods Pro, AirPods Max a Beats Fit Pro.

Počítání přeskoků přes švihadlo

Díky pohybovému senzoru umí sluchátka AirPods počítat přeskoky přes švihadlo! S tím pomůže aplikace YaoYao - Jump Rope. Vše je extrémně jednoduché: před zahájením tréninku určíte požadovaný cíl počtem skoků, zapnete hlasová upozornění a nastavíte citlivost sluchátek na změny polohy v prostoru. Po začátku cvičení bude hlasový asistent počítat opakování, ale zároveň budete moci poslouchat hudbu – jen se její hlasitost trochu sníží.

Aplikace YaoYao pohodlně podporuje i Apple Watch, takže pokud máte chytré hodinky, nemusíte používat další nástroje. Vývojáři jej pravidelně aktualizují a opravují chyby, ale zaplatíte za plnou verzi $2.99. Rozhodně se ji vyplatí vyzkoušet. YaoYao - Jump Rope on the App Store

Jak zlepšit držení těla?

Pravděpodobně neexistuje jediný člověk s dokonale rovnoměrným držením těla – všichni se čas od času skláníme nebo držíme záda ve špatné poloze. Vaše sluchátka AirPods to mohou snadno vyřešit, vše, co musíte udělat, je použít aplikaci Posture Pal. Naučí vás správně sedět a možná i zmírní bolesti zad! Je to velmi jednoduché: nasadíte si sluchátka a spustíte nástroj, poté bude sledovat polohu vaší hlavy. Pokud jej snížíte nebo máte ramena příliš nízko, pak vám o tom řekne Posture Pal.

Aplikace umí pracovat na pozadí a umožňuje upravit citlivost sluchátek tak, aby připomenutí bezdůvodně nefungovalo. Pohodlné je, že podporuje nejen AirPods a Beats, ale i další sluchátka s vestavěným akcelerometrem. Můžete si jej zdarma stáhnout vyzkoušením demo režimu. Roční předplatné bude stát pouze $6.99.

Vytvořte si vlastní ekvalizér

Platforma Apple iOS nabízí spoustu přednastavených možností EQ (Nastavení > Hudba > EQ) pro konfiguraci zvuku pro konkrétní hudební styl nebo pro zesílení (nebo snížení) určitých frekvencí. Skrytá je však neobvyklá možnost přizpůsobení zvuku nazvaná Headphone Accommodations, která přizpůsobuje zvukový výstup vašich sluchátek AirPods nebo Beats vašemu sluchu.

Možnost Custom Audio Setup, vyvinutá pro posluchače se sluchovým postižením, analyzuje vaše sluchové schopnosti a vytváří jedinečný zvukový profil optimalizovaný pro vás. Proces přizpůsobení lze vyladit pro vyvážený tón nebo zlepšit rozsah hlasu nebo jas. Chcete-li to vyzkoušet, vyberte možnost Custom Audio Setup (vynechejte možnost audio gram) a dokončete test sluchu. Dokončení testu personalizovaného EQ přizpůsobeného vašim uším trvá asi 3–4 minuty. Více si nastavíte přes Nastavení > Usnadnění > Audio/vizuální > Nastavení sluchátek

Použijte potlačení hluku s jedním sluchátkem

Většina bezdrátových sluchátek vyžaduje pro fungování režimu ANC obě sluchátka; odstraněním jednoho se tato funkce automaticky deaktivuje. Apple zkonstruoval AirPods Pro 2 odlišně, což umožňuje použití ANC s jedním sluchátkem. Jaký to má přínos? V režimu jednoho sluchátka získáte spíše nějakou neutralizaci hluku než žádnou. Více si nastavíte přes Nastavení > Usnadnění > Potlačení hluku s jedním AirPodem

Relaxujte se zvuky na pozadí

Apple AirPods mají svůj vlastní režim zvukové scény nazvaný Zvuky na pozadí. To lze nalézt v nastavení Usnadnění na kartě Audio/vizuální. K dispozici je šest profilů okolního zvuku navržených tak, aby maskovaly okolní hluk a pomohly uživatelům soustředit se, spát nebo relaxovat. Více si nastavíte přes Nastavení > Usnadnění > Audio/vizuální > Zvuky na pozadí. Rychlejší způsob, jak získat přístup k funkci Zvuky na pozadí, je nastavit zástupce na ovládacím panelu: Nastavení > Ovládací centrum > Další ovládací prvky > Sluch.

Proměňte svůj iPhone v živý mikrofon pomocí funkce Live Listen

Live Listen je další nedoceněná funkce, kterou najdete skrytou v iOS. Využívá mikrofony iPhonu ke snímání zvuků, které lze sledovat na AirPods. To znamená, že můžete například nechat svůj iPhone v pokoji, zatímco dítě spí, řekněme a poslouchat na svých AirPodech z jiné části domu – pokud jste v dosahu bezdrátového připojení.

Pokud již máte zkratku Slyšení v Ovládacím centru vašeho iDevice, aktivujte Live Listen podle níže uvedených kroků. Otevřete Ovládací centrum > Sluch > Živý poslech

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.macbookarna.cz - všechna práva vyhrazena